MIEJSCE DLA KAŻDEGO GRACZA

Previous slide
Next slide

Tajemnicze Podziemia – recenzja gry planszowej. Czas zebrać trochę błyskotek.

Tajemnicze Podziemia

Pamiętam, że jako dziecko bardzo bałam się ciemnych miejsc. Zawsze myślałam, że czekają tam na mnie stwory, które za chwilę będą chciały mnie pojmać albo wystraszyć. Cóż, dziecięca fantazja nie zna granic i z wiekiem człowiek z uśmiechem na twarzy wspomina beztroskie lata. Ostatnio postanowiłam sprawdzić za pomocą gry Tajemnicze Podziemia od wydawnictwa Trefl, czy lęki z dzieciństwa nadal mi towarzyszą. Ku zaskoczeniu nie odczułam syndromu PTSD, dzięki czemu bez obaw mogłam sprawdzić dla Was ten tytuł. Zapraszam!

Tajemnicze Podziemia – recenzja gry planszowej. Czas zebrać trochę błyskotek.

Zawiłe korytarze pełne skarbów

Podczas rozgrywki w Tajemnicze Podziemia przenosimy się do podziemnych tuneli, które są naszpikowane skarbami, tajemnicami oraz mrocznymi stworkami (spokojnie, nie są tak krwiożercze, jakie się mogą wydawać). Naszym zadaniem jest układanie płytek z korytarzami tak, aby powstał labirynt z jak największą ilością błyskotek. Niestety nie ma tak łatwo, za rogiem mogą czaić się pająki, duchy lub trole, które trzeba za wszelką cenę omijać, ponieważ pod koniec gry dają one ujemne punkty. Kto może zostać zwycięzcą? Oczywiście ten, kto zdobędzie najwięcej skarbów!

Tajemnicze Podziemia
Zdjęcia - Karolina Adamczyk | @adamczykarolinaa

Te potworki są słodziutkie

Trzeba przyznać, że Tajemnicze Podziemia mają przesłodką grafikę oraz solidne wykonanie. Stworki nie sprawiają wrażenia strasznych, lecz przyjaznych i słodkich. Jest to bardzo ważne, ponieważ tytuł kierowany jest do najmłodszych. Dodatkowo w pudełeczku znajdziemy trwałe, tekturowe planszetki dla graczy oraz liczniki punktów w postaci małych krążków. Wszystko prezentuje się naprawdę ładnie, a grafika na pudełku zachęca do kupna produktu.

Tajemnicze Podziemia
Zdjęcia - Karolina Adamczyk | @adamczykarolinaa

Pora poćwiczyć umysł

Warto zaznaczyć, że planszówka ma bardzo proste zasady i ich nauka zajmuje dosłownie 10 minut. Na pudełku możemy znaleźć informację, że gra przewidziana jest od dwóch do czterech/pięciu graczy oraz jest rekomendowana dla dzieci od szóstego roku życia. Przyznam, że najlepiej usiąść w więcej graczy, ponieważ czuć rywalizację i jest po prostu ciekawiej. Czy dobrze się bawiłam? Przyznam, że Tajemnicze Podziemia są świetne i jako gra familijna sprawdza się pod każdym aspektem. Jednak trzeba sporo myśleć, ale nie uważam, żeby to był minus. Widać, że tytuł ćwiczy u dzieci umiejętności logicznego myślenia oraz uczy przewidywania zdarzeń.

Tajemnicze Podziemia
Zdjęcia - Karolina Adamczyk | @adamczykarolinaa

Dodatkowym atutem jest ekspresowa rozgrywka, która z pewnością może umilić niejeden rodzinny wieczór. Czasami są sytuacje, że najmłodsi chcieliby w coś zagrać, lecz niestety czas już goni spać. I tutaj Tajemnicze Podziemia spieszą z pomocą. Jedna partyjka oraz ćwiczenie umysłu na dobranoc i jak to mówi przysłowie “wilk syty i owca cała”

Tajemnicze Podziemia
Zdjęcia - Karolina Adamczyk | @adamczykarolinaa

Dorośli również znajdą coś dla siebie, ponieważ można samemu utrudniać rozgrywkę na wiele sposobów. Wszystko zależy od nas: wprowadzenie specyficznego ułożenia kafelków, losowanie… Pomysłów jest masa, dzięki czemu rodzice również nie będą mogli narzekać na nudę.

Tajemnicze Podziemia
Zdjęcia - Karolina Adamczyk | @adamczykarolinaa

Jeśli o mnie chodzi, to bawiłam się całkiem nieźle. Grając w cztery osoby, odczułam ten element rywalizacji i co najważniejsze, mój umysł zaczął parować od nadmiaru układania taktyki. Nie wiedziałam, co może przynieść kolejny kafelek, dlatego czasami trzeba się dość mocno natrudzić, aby ułożyć sensowną drogę do najlepszych skarbów. Dodatkowo obecność mrocznych postaci lekko podnosi poziom trudności, ale nikt nie powiedział, że będzie łatwo! W końcu należy się trochę nagimnastykować, żeby uzyskać cenny przedmiot, który będzie nas prowadzić do zwycięstwa.

Tajemnicze Podziemia
Zdjęcia - Karolina Adamczyk | @adamczykarolinaa

A czy Ty zejdziesz do podziemi?

Tajemnicze Podziemia to pozycja dla dzieciaków żądnych przygód oraz lubiących łamigłówki. Jeśli Wasze pociechy są ciekawe, co kryje się w labiryncie, to zdecydowanie jest to tytuł, który dostarczy im wiele radości oraz zabawy, jednocześnie ćwicząc logiczne myślenie. Uważam, że gra jest warta uwagi i jeżeli zastanawiacie się nad kupnem, to gorąco polecam!

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

GraPodPada.pl to miejsce, gdzie przy jednym stole siedzą konsolowcy, pecetowcy, komiksiarze, serialomaniacy i filmomaniacy. Tworzymy społeczność dla wyjadaczy, jak i niedzielnych graczy, czytaczy i oglądaczy. Jesteśmy tutaj po to, aby podzielić się z Tobą naszymi przemyśleniami, ale również, aby pokazać Ci, że każda opinia ma znaczenie, a wszyscy patrzymy na współczesną popkulturę kompletnie inaczej. Zostań z nami i przekonaj się, że grapodpada.pl to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl 

OBSERWUJ NAS

UDOSTĘPNIJ
UDOSTĘPNIJ