MIEJSCE DLA KAŻDEGO GRACZA

Previous slide
Next slide

Cztery Sery – recenzja gry planszowej. Mamma Mia! Jestem dostawcą pizzy

Przyznam szczerze, że pizza jest moim ulubionym daniem na szybko, kiedy nie mam czasu nic ugotować. Dlatego, gdy tylko usłyszałam, że istnieje gra, w której dostarcza się ten przysmak, nie mogłam przejść obok tego obojętnie. Czy udało mi się zostać kierowcą miesiąca i wygrać rozgrywkę?

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Trefl, mogłam przetestować Cztery Sery i przekonać się, że dostarczanie pizzy jest twardym orzechem do zgryzienia.

Cztery Sery – recenzja gry planszowej. Mamma Mia! Jestem dostawcą pizzy

Najpierw zacznijmy od ciasta

Przede wszystkim tytuł jest dedykowany w głównej mierze dla dzieci od 5 lat wzwyż, ale dorośli też mogą świetnie bawić się przy tej produkcji. Standardowo w rozgrywce uczestniczy od 2 do 4 graczy, a czas nie przekracza 20 minut. Innymi słowy, jest łatwo, przyjemnie i przede wszystkim szybko. Cel gry to dostarczenie 4 pizz na wskazane na kartach odpowiednie adresy. W pudełku znajdziemy: planszę, 4 pionki, 20 żetonów pizzy, 20 kart adresów, 36 kart akcji, 1 kostkę oraz instrukcję. 

Aby pizza była dobra, należy dobrze uformować ciasto, a niewątpliwie takimi składnikiem w Cztery Sery są zasady. Reguły są banalnie proste, aby każdy z uczestników dobrze je zrozumiał. Przede wszystkim rozkładamy planszę, a na talerzu (środek planszy) kładziemy wszystkie pizze. Wybieramy swoją postać, w którą wsuwamy żeton pizzy i czekamy na rozpoczęcie gry.

Ważne jest, aby przed startem przetasować karty z adresami oraz karty akcji. Oba stosy należy umieścić obok planszy. Każdy uczestnik otrzymuje jeden adres oraz trzy karty akcji, które może w dowolny sposób używać (nie ma limitu ruchów). Moim zdaniem, najciekawszą mocą w trakcie rozgrywki jest „Ciotka” lub „Kot”, którzy blokują dany adres (nie ma możliwości dostarczenia pizzy). W ten sposób można zblokować drugiego gracza i zbudować przewagę. Jednakże jeśli któryś z graczy posiada kartę „Ciasto” lub „Rybę”, to może usunąć blokadę.

Pyszne składniki na cieniutkim cieście

Kiedy już wszyscy są gotowi, to grę rozpoczyna najmłodszy uczestnik przy użyciu kostki do gry. Maksymalny ruch, to trzy pola do przodu. Niemniej przy użyciu kart akcji można przesunąć się znacząco na mapie np. za pomocą hulajnogi lub dodatkowego rzutu kostką. Ważne, aby zawsze mieć w dłoni trzy karty akcji. Jeśli jest mniej, to po prostu się dobiera z jednego ze stosów.

 Osobiście wielokrotnie przejechałam się na nadmiernym użyciu kart akcji. W sytuacji, kiedy miałam swój ruch, to wykorzystałam zarówno dodatkowy rzut, jak i hulajnogę, czego efektem było to, że po prostu trafiłam na pole specjalne ze zamianą adresu. Tym samym, np. miałam adres nr 2, a finalnie musiałam dostarczyć pod nr 20. Unlucky!

Interesującym polem jest „BUS”, na którym możemy stanąć, a następnie przesunąć się na dowolne pole z adresem wzdłuż przylegających do przystanku ulic. Zdarzyło mi się jednak tak, że trafiłam od razu prosto na zmianę adresu, więc trzeba rozważyć swój ruch.

Najlepszy dostawca pizzy w mieście

Przede wszystkim podoba mi się sam design planszy. Jest bardzo czytelna i urozmaicona poprzez pola specjalne. Najgorzej jest trafić właśnie na zamianę adresów, ponieważ niweczy to cały plan szybkiego dostarczenia jedzenia. Z dużych plusów, to także jakość wykonania pionków (trzy zwierzaki i człowiek). Osobiście wybrałam kurczaka, który śmiga, jak błyskawica, na hulajnodze. Oprócz postaci, to moją uwagę przykuły żetony pizz. Uwaga! W trakcie gry możecie poczuć się głodni. Grafiki fastfoodów sprawią, że niejeden raz zaburczy Wam w brzuchach.

Podsumowując, produkcja jest świetną odskocznią i zabawą dla każdego gracza. Zarówno tego młodszego, jak i starszego. Łączy elementy logiczne z frajdą dostarczania jedzenia. Cztery sery sprawią, że docenimy pracę dostawców nie tylko pizz, ale także kurierów wszystkich rzeczy, które na co dzień zamawiamy.

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

GraPodPada.pl to miejsce, gdzie przy jednym stole siedzą konsolowcy, pecetowcy, komiksiarze, serialomaniacy i filmomaniacy. Tworzymy społeczność dla wyjadaczy, jak i niedzielnych graczy, czytaczy i oglądaczy. Jesteśmy tutaj po to, aby podzielić się z Tobą naszymi przemyśleniami, ale również, aby pokazać Ci, że każda opinia ma znaczenie, a wszyscy patrzymy na współczesną popkulturę kompletnie inaczej. Zostań z nami i przekonaj się, że grapodpada.pl to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl 

OBSERWUJ NAS

UDOSTĘPNIJ
UDOSTĘPNIJ