MIEJSCE DLA KAŻDEGO GRACZA

Previous slide
Next slide

Dobble Marvel Emoji – recenzja gry karcianej. Stare dobre Dobble, chociaż trochę nowe!

Pamiętam gdy kilka lat temu poznał grę karcianą Dobble bazującą na zręczności, spostrzegawczości, a czasem i sprycie. Od razu uzależniłem się od tej produkcji, bo przecież takie szybkie rozgrywki, przy których graczom towarzyszy wiele emocji, to przepis na sukces. Jak w przypadku wielu innych popularnych tytułów, tak również ta przyjemna karcianka dostała multum edycji na licencji. Harry Potter, Star Wars, Star Wars, a także słodsze, bo z Baby Yodą itp. W końcu przyszedł i czas na edycję Marvela. Czy warto dołożyć ją do swojej kolekcji?

Dobble Marvel Emoji – recenzja gry karcianej. Stare dobre Dobble, chociaż trochę nowe!

Jak grać w Dobble?

Śmiało można powiedzieć, że Dobble zagrzało już sobie miejsce w topce najpopularniejszych gier. Może do kultowości i historii szachów czy chińczyka nadal jej daleko, ale Uno może telepać się z niepokoju. Gdyby jednak nadal istniały osoby, które nie wiedzą, jak w ogóle się w to gra, to postaram się trochę to przybliżyć.

Standardowo mamy kilka możliwości zabawy, a o ile się nie mylę, edycja z Marvelem wprowadza nam nowy wariant, czyli „trojaczki”. W pudełku znajdziemy instrukcję z 5 możliwościami zabawy i oczywiście talię 55 kart. Na każdej z nich znajduje się 8 rysunków. Jeden z nich zawsze będzie do znalezienia na dwóch z nich. I tutaj zaczyna się zabawa. Możemy wybrać rozgrywkę w „Wieżę”, w tym wypadku każdy gracz dostaje jedną kartę, a na środku stołu stawia się pozostałe. Zadaniem każdego z uczestników jest zebrać jak najwięcej z nich. Jak to zrobić? Wystarczy znaleźć symbol wspólny dla naszej karty oraz tej na wierzchu stosu i głośno go nazwać. Na tym systemie bazują też inne mini gry. „Studnia” to dokładne przeciwieństwo pierwszej z nich, „Parzy” polega na wkładaniu kart w ręce innych współgraczy, tak żeby się ich pozbywać. „Zatruty podarunek” jest dość podobny, ale tutaj oddajemy wierzchni element z talii, która leży na środku oraz „Trojaczki”, czyli dopasowywanie na trzech kartach jednocześnie!

Trzeba przyznać, że twórcy zadbali, żeby szybko się rozgrywką nie znudzić, a na dodatek nic nie stoi na przeszkodzie, aby samemu wymyślać nowe sposoby na zabawę talią Dobble!

Czy te emoji są warte grzechu?

Pomimo że posiadam już wariant ze Star Wars, to jako prawdziwy geek-kolekcjoner bardzo chciałem postawić obok wersję z Marvelem. Jak się okazuje, było to słuszne pragnienie, ponieważ oprócz nowego wariantu zabawy (przynajmniej nowego dla mnie), otrzymałem także cudownie przygotowaną talię, która wyjątkowo cieszy moje marvelheadowe serce!

Na każdej z 55 kart znajduje się dużo postaci znanych nie tylko z MCU, ale również ogólnie z komiksów, co jest ogromną wartością dodatnią! Jednak, żeby zbyt szybko tych wszystkich śmiesznych emoji nie zapamiętać, to rysownicy dołożyli wiele elementów związanych ze światem superbohaterskim. Cieszyłem się jak dziecko, kiedy zobaczyłem logo OSCORP na jednym z nich. Co również ważne, tak jak i w każdym inny wydaniu dostajemy solidną puszkę, która również ozdobiona jest w odpowiednie wzory. Dobble to gra, do której nie potrzeba wiele miejsca, więc takie opakowanie sprawia, że zabierając karty w trasę, nie musimy się martwić o to, czy przypadkiem nie zgnieciemy je czymś ciężkim w plecaku, czy też w walizce.

Gratka dla geeków

Mimo wszystko mam jeden mały problem z polecaniem Dobble Marvel Emoji, a mianowicie fakt, że pojawiło się ono na rynku dość późno. Jest to marka na tyle znana, iż podejrzewam, że talia do tej gry znajduje się już w wielu domostwach, co powoduje, że niekoniecznie każdy będzie chciał sięgnąć akurat po ten wariant. Na szczęście wtedy cali na biało wchodzą geeki, fanatycy Marvela i MCU, czy też inne osoby podobne do autora tej recenzji i uznają, że gdzieś tam na zapełnionej komiksami, filmami, czy klockami LEGO półce, na pewno znajdzie się jeszcze miejsce na kolejną puszkę z Dobble!

Polecam to wydanie każdemu fanowi postaci z Marvela, a szczególnie tym, którzy jeszcze nie mają tej gry w swoim domu. Tymczasem wracam do zabawy, bo mam Spider-Mana do wypatrzenia!

Za przekazanie gry do recenzji dziękujemy wydawnictwu Rebel.

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

GraPodPada.pl to miejsce, gdzie przy jednym stole siedzą konsolowcy, pecetowcy, komiksiarze, serialomaniacy i filmomaniacy. Tworzymy społeczność dla wyjadaczy, jak i niedzielnych graczy, czytaczy i oglądaczy. Jesteśmy tutaj po to, aby podzielić się z Tobą naszymi przemyśleniami, ale również, aby pokazać Ci, że każda opinia ma znaczenie, a wszyscy patrzymy na współczesną popkulturę kompletnie inaczej. Zostań z nami i przekonaj się, że grapodpada.pl to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl 

OBSERWUJ NAS

UDOSTĘPNIJ
UDOSTĘPNIJ