MIEJSCE DLA KAŻDEGO GRACZA

Previous slide
Next slide

Batman Biały Rycerz przedstawia Harley Quinn – recenzja komiksu. Harley na tropie!

Batman odsiaduje wyrok w więzieniu, Joker nie żyje tak jak i większość przeciwników „Gacka”. Po Gotham City grasuje morderca aktorów złotej ery, a jedyną osobą, która jest w stanie go powstrzymać, jest była dziewczyna Księcia Zbrodni Harley Quinn!

Batman Biały Rycerz przedstawia Harley Quinn – recenzja komiksu. Harley na tropie!

Nowy porządek

Akcja spin-offu serii Biały Rycerz dzieje się dwa lata po wydarzeniach z drugiego tomu cyklu Batman Klątwa Białego Rycerza. W tym czasie w Gotham panował spokój, ład i porządek, a Harley oddała się macierzyństwu. Nic jednak nie trwa wiecznie, cały spokój ulatuje wraz z pojawieniem się seryjnego mordercy, który obrał sobie za cel stare gwiazdy kina. Przez brak Mrocznego Rycerza jedyną osobą, która może pomóc w tej sprawie jest doktor Harleen Quinzel.

Ekscentryczne zabójstwa

Zabójstwa są niezwykle groteskowe i stylizowane na takie, które wcześniej popełniał Joker. Ofiary są nagrywane, a następnie ich ciała są charakteryzowane na szarość, by przypominały obraz w czarno-białym filmie. Prowadzone śledztwo jest thrillerem z elementami akcji. Wątek ten przeplatany jest z innymi opowiadającymi o życiowych problemach i rozterkach pozostałych bohaterów.

Skomplikowane wnętrze

Jednak to nie o nowym przestępcy i jego zbrodniach jest historia tego albumu, lecz o aktualnej wschodzącej nadziei Gotham. Ona dźwiga ciężar tej historii i to ona jest jej centralnym punktem.  Harley jest samotną matką, która wychowuje cztery urocze szkraby, dwójkę dzieci i parę oswojonych hien. Bohaterka wydaje się przytłoczona macierzyństwem i całym swoim życiem.

Jest to opowieść drogi, ale nie takiej dosłownej tylko wewnętrznej. To historia podejmowania niejednoznacznych wyborów wraz z ich konsekwencjami i odkrywania własnej tożsamości.

Zdarzenia z przeszłości

Główny trzon opowieści przeplatany jest retrospekcjami z jej życia. Przeszłość Harley nie należała do najłatwiejszych. Zobaczymy między innymi, jak Harleen poznała Pana J czy moment zatrudnienia do Azylu Arkham. Wspomnienia zostały prawidłowo ulokowane w fabule, dobrze współgrają z głównymi wydarzeniami na kartach komiksu. Dzięki nim jest to samodzielna historia stojąca na własnych nogach. Wydarzenia z poprzednich tomów zostały dobrze wyjaśnione w wyżej wspomnianych retrospekcjach, jak i w dialogach pomiędzy postaciami, przez co nowy czytelnik nie będzie czuł się zagubiony. Album ten sprawdza zarówno się jako niezależna historia, jak i uzupełnienie świata przedstawionego.

Ten tom jest cudowny!

Niesamowita jest również warstwa graficzna tego tomu. Tym razem za rysunki nie odpowiada Sean Murphy, lecz Matteo Scalera. Nowy artysta naśladuje styl Murphy’ego. Kreska nie jest identyczna, ale naprawdę gwarantuję Wam, że nie odczujecie różnicy. Wizualnie nie odbiega od pozostałych pozycji w serii. Natomiast za spójną opowieść odpowiada Katana Collins, prywatnie małżonka Sean Murphy’ego, który był scenarzystą poprzedników i nadzorował pracę żony nad poszerzeniem jego świata.

Odcienie czerwieni

Dodatkowo tom zawiera zeszyt Harley Quinn: Black + White + Red. Dobra fabularnie historia, która dzieje się prawdopodobnie zaraz po głównych wydarzeniach. Graficznie trochę zawodzi, rysownik za mało bawił się motywem kolorystycznym. O ile umiejętnie robił to w czasie teraźniejszym zeszytu, tak w retrospekcjach wszystko jest po prostu w odcieniach czerwieni. Sama kreska jest za to tak samo dobra, jak w głównej części.

Batman Biały Rycerz przedstawia Harley Quinn to niesamowicie przyjemna pozycja. Cały czas angażuje czytelnika pogrążonego w lekturze, jak i utrzymuje poziom całego cyklu. Dodatkowo wprowadza zupełnie nowe pomysły, które nie zawodzą. Jeśli uwielbiacie postać Harley albo cykl Białego Rycerza szybko sięgnijcie po ten album! 

Dziękujemy wydawnictwu Egmont Polska za udostępnienie egzemplarza komiksu.

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

GraPodPada.pl to miejsce, gdzie przy jednym stole siedzą konsolowcy, pecetowcy, komiksiarze, serialomaniacy i filmomaniacy. Tworzymy społeczność dla wyjadaczy, jak i niedzielnych graczy, czytaczy i oglądaczy. Jesteśmy tutaj po to, aby podzielić się z Tobą naszymi przemyśleniami, ale również, aby pokazać Ci, że każda opinia ma znaczenie, a wszyscy patrzymy na współczesną popkulturę kompletnie inaczej. Zostań z nami i przekonaj się, że grapodpada.pl to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl 

OBSERWUJ NAS

UDOSTĘPNIJ
UDOSTĘPNIJ