Previous slide
Next slide

Venom Tom 3 - recenzja komiksu. On w końcu nadszedł!

Po mocno przeciętnym Venom Tom 2, Donny Cates powraca z kolejną serią przygód Eddiego Brocka i jego syna. Carnage szaleje w najlepsze i wygląda na to, że główny bohater nie da rady powstrzymać go w pojedynkę. Czy tym razem historia jest ciekawsza i warto sięgnąć po tę pozycję? 

Podziel się ze znajomymi:

Gdzie moje symbionty?

Carnage ma jedną misję: zdobyć kręgosłupy wszystkich, którzy kiedykolwiek nosili w sobie symbionta. Po co? Dzięki temu wielki bóg Knull będzie mógł zapanować nad światem. Brzmi nieciekawie, prawda? Dlatego Eddie Brock potrzebuje pomocy i zwraca się do najmniej spodziewanej osoby… Spider-Mana!  

Panów łączy mocno specyficzny bromance, ale jest to częścią cudownego klimatu tego komiksu. Przez cały czas współpracują i starają się chronić, kogo tylko mogą z synem Brocka Dylanem i jego chrześniakiem… Normiem Osbornem na czele. Na szczęście w sprawę zaangażowani są też Avengers, co na pewno pomaga. Pojawiają się także postacie, których się nie spodziewałem, ale tego oczywiście Wam nie zdradzę! 

Zmiana na lepsze!

W recenzji poprzedniego tomu wspominałem, że mocno rozczarowała mnie fabuła i tempo akcji. Czułem, że to wszystko jest tylko „fillerem” przed większymi wydarzeniami i… na szczęście miałem rację! Tym razem Donny Cates oczarował mnie historią i sprawił, że lektura przypominała oglądanie dobrego kina akcji. Porównałbym to do seansu filmu Goodtime z Robertem Pattinsonem. Jeżeli go oglądaliście, to pewnie szybko zrozumiecie, o co mi chodzi, a reszcie czytelników postaram się to opisać!  

Od pierwszej strony główni bohaterowie zmagają się z problemami i tak naprawdę rozwiązanie jednego, prowadzi szybko do kolejnego. Nie ma chwili wytchnienia, co sprawia, że czyta się to nieprawdopodobnie ciekawie. Temu wszystkiemu towarzyszy mrok i brutalność, które tylko potęgują moje pozytywne odczucia. Bohaterowie mają bardziej uwypuklone cechy i łatwiej jest ich oceniać niż w poprzednim zbiorze zeszytów. Cates napisał je tak dobrze, że moje odczucia wobec nich są naprawdę skrajne! Uwielbiam Eddiego Brocka i Petera Parkera, a Dylan i Normie to dla mnie typowe, denerwujące dzieciaki z tworów popkultury. Coś wspaniałego!  

Piękny Venom, Piękny Carnage

Prace Ibana Coello oraz Ryana Stegmana zdobią kartki komiksów, które wchodzą w skład zbioru Venom Tom 3. Przynajmniej większość z nich, bo moim zdaniem najlepsze kadry stworzył… Filipe Anrade! Jego prace oglądać można w Absolute Carnage: Immortal Hulk #1. Nie można pominąć również wkładu w ten zeszyt scenarzysty Ala Ewinga. Pomimo że jest to tylko krótka wstawka, która wyjaśnia nam pojawienie się w całej historii Bruce’a Bannera, to była najciekawsza i momentami osiągała mrok, który powodował ciarki na całych moich plecach.  

Dajcie mi więcej!

Cieszę się, że Venom Tom 3 sprawił, że moje rozczarowanie poprzednim zbiorem odeszło w niepamięć. Ciekawsza historia, bardziej interesujący bohaterowie i niepowtarzalny klimat. To wszystko jest w tym komiksie. Nie mogę doczekać się kolejnych przygód Eddiego Brocka, bo zapowiadają się jeszcze lepiej. Mam nadzieję, że powtórzony zostanie zabieg z dodatkową wkładką na końcu. O co chodzi? Otóż na końcu tego wydania mamy dostęp do akt z Ravencroft i artykułu J. Jonah Jamesona z Daily Bugle niczym u Alana Moore’a. Jeśli zastanawiacie się, czy warto sięgnąć po ten tytuł, to odpowiedź jest prosta: oczywiście, że tak! 

Dziękujemy wydawnictwu Egmont Polska za udostępnienie egzemplarza komiksu.

Galeria:

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

Chcesz być na bieżąco, a nawet wiedzieć więcej o grach, komiksach, serialach lub filmach? GraPodPada.pl jest miejscem, gdzie znajdziesz informacje tworzone przez pasjonatów dla… graczy, czytaczy i oglądaczy ! Reprezentujemy różne opinie, patrząc na popkulturę z wielu perspektyw! Dlatego codziennie spodziewaj się treści wysokiej jakości i odnajduj interesujące Cię recenzje i informacje. Grasz w to? GraPodPada.pl to miejsce dla Ciebie… to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl