Deadpool: Weasel idzie do piekła – recenzja komiksu. Krótkie, lecz treściwe przygody Najemnika z nawijką!

Z komiksami Deadpoola jest jak z odcinkiem sitcomu. Nie ma tutaj żadnej odkrywczej, czy wielowymiarowej fabuły, a biorąc pierwszy, lepszy zeszyt do ręki, bez problemu odnajdziemy się w wydarzeniach. Pomimo serii wydawniczych i towarzyszących im wydarzeniom, podejście do kreacji historii jest luźne. Weasel idzie do piekła, to trzeci zbiór z linii Marvel Fresh wydawanej w Polsce przez Egmont, a w środku znajdują się Deadpool #13-15 oraz Deadpool Annual. Pojawiały się one kolejno w 2018 i 2019 roku. Czy to jeszcze jedna pozycja z Najemnikiem z nawijką, którą można określić jako „feel good comic”?

Podziel się ze znajomymi:

Scenarzystą większości historii z tego zbioru jest Skottie Young, dla którego było to również zakończenie przygody z pisaniem przygód tej postaci. Deadpool Annual #1 napisała za to Dana Schwartz. W obydwu przypadkach fani mogą spodziewać się stałych motywów, od suchych żartów do łamania czwartej ściany. Deadpoola się lubi albo nie, jeżeli ten styl Wam odpowiada, to i tym razem nie będziecie zawiedzeni.

Główny bohater zwiedza tym razem Australię i za zadanie ma pokonać trolle, które wylądowały na Antypodach przez Malekitha. Jak możemy przeczytać na tylnej okładce tego komiksu, kanadyjski superbohater (albo antybohater, jak kto woli) leci na Antypody, a następnie prosto do piekła. Skoro piekło, to można spodziewać się również… tak, Mephisto! Nasz Naczelny nie doczekał się go w Spider-Man: No Way Home, więc może nadrobi sobie tutaj! Co ciekawe, nie będzie to jedyny problem na drodze Wade’a, ponieważ kolejnym jest… Weasel, jego dawny znajomy. Jazda bez trzymanki gwarantowana!

Witam w świecie marvelowej kreski!

Rysownicy Nic Klein, Scottie Hepburn oraz Reilly Brown zapewnili solidną warstwę wizualną. Ot co, klasyczna „marvelowa” kreska, niestety nic odkrywczego, ale też nic, co przeszkadzałoby w lekturze. Pochwalić muszę za to okładki w wykonaniu Kleina – Niemiec w pomysłowy sposób zawarł kwintesencje tych zeszytów. Dzięki niemu możemy zobaczyć także Wade’a Wilsona w australijskim wydaniu. Nie wiem jak Wam, ale mnie to wystarczy!

Samo wydanie przygotowane przez Egmont nie zmieniło znanego z tej serii formatu, kolejne epizody (jeżeli można tak to nazwać) przedzielone są projektami okładek, a na zagięciach przeczytać możemy opisy autorów oraz pozycje z Marvel Fresh! dostępne na rynku, jak i te, które mają dopiero się ukazać.

Najemnik z nawijką gotowy do ataku!

Jest to krótki komiks, więc ciężko jest o nim pisać tak, żeby za dużo nie zdradzić. Dlatego wcześniejsze akapity muszą Wam wystarczyć! Nie ma się jednak co martwić, nie próbuję nikogo „wrzucić na minę”. Deadpool: Weasel idzie do piekła to kolejna solidna pozycja o Wade’dzie Wilsonie. Nie zrobiła ona na mnie większego wrażenia, ale nie oznacza to, że się zawiodłem!

Scenarzyści i rysownicy serii o Kanadyjczyku trzymają równy poziom, niestety nie wychodzą poza jeden schemat. Co sprawia, że pomimo uwikłania tej postaci w wiele najsłynniejszych wątków z głównych linii Marvela, to jej przygody wydają się projektowane na jedno kopyto. Oczywiście dochodzą też poboczne wydarzenia, które dotyczą tylko bohatera w czerwonym stroju, ale one również nie zaskakują.

Podsumowując, jest to kolejna pozycja, którą polecam fanom tej postaci. Znajdziecie tutaj znany Wam humor, garstkę brutalności i nawiązania do popkultury, chociażby do Neila Gaimana i Sandmana, czy Gry o Tron. Jeżeli tak jak ja lubicie Deadpoola, to warto sięgnąć po ten tytuł!

Dziękujemy wydawnictwu Egmont Polska za udostępnienie egzemplarza komiksu.

Galeria:

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

Chcesz być na bieżąco, a nawet wiedzieć więcej o grach, komiksach, serialach lub filmach? GraPodPada.pl jest miejscem, gdzie znajdziesz informacje tworzone przez pasjonatów dla… graczy, czytaczy i oglądaczy ! Reprezentujemy różne opinie, patrząc na popkulturę z wielu perspektyw! Dlatego codziennie spodziewaj się treści wysokiej jakości i odnajduj interesujące Cię recenzje i informacje. Grasz w to? GraPodPada.pl to miejsce dla Ciebie… to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl