Previous slide
Next slide

Strażnicy Galaktyki: Coraz bliżej święta – recenzja filmu. Najlepszy prezent to obecność drugiego człowieka

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Atmosferę zimy możemy już poczuć nie tylko na półkach sklepowych, ale także za oknem. Platformy streamingowe prześcigają się w produkcjach, w których panuje świąteczny czas. Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia – Marvel raczy fanów materiałem specjalnym. Czy dla Strażników udało się zdobyć wymarzony prezent dla Quilla?  

Strażnicy Galaktyki: Coraz Bliżej Święta trwa 45 minut. Podczas oglądania tego mini filmu nie znudziłam się ani razu. Co więcej, bawiłam się świetnie. Cieszę się, że Marvel nie zawiódł pod względem jakości i klimatu. Ten specjalny materiał możecie obejrzeć na Disney+.  

James Gunn to Pan Reżyser

Kiedy widzę, że produkcję wyreżyserował James Gunn, to wiem, że każda minuta będzie dopieszczona. Tytuł dzieli się na dwie części: komiksową i filmową. Od pierwszych minut mamy ukazane wspomnienie Quilla, który chciał udekorować statek Yondy Udonta. Jednakże Yondu jest tzw. Grinchem świąt i po prostu nie cierpi całej tej świątecznej otoczki. Tym samym choinka z prezentami lądują w śmietniku. Wszystkie początkowe kadry są stworzone poprzez animację z delikatnymi, komiksowymi rysami. Fajnie, że reżyser pociągnął ten montaż i na samym końcu również są animacje. Uważam, że nadaje to klimatu.  

Starzy dobrzy znajomi

Nie jest niczym odkrywczym fakt, że w odcinku specjalnym pojawiają się dobrze znani nam Strażnicy Galaktyki. Są Drax (Dave Bautista), Mantis (Pom Klementieff), Rocket (Bradley Cooper), Groot (Vin Diesel), Nebula (Karen Gillan) i Peter Quill (Chris Pratt). Ci pierwsi są głównymi bohaterami odcinka i grają pierwsze skrzypce. Drax i Mantis wyruszają na Ziemię, by znaleźć prezent świąteczny dla Quilla. Czy uda im się wrócić z tarczą niż na tarczy? Sami obejrzyjcie, ponieważ poziom humoru wywala poza skalę. Uwielbiam te marvelowskie żarciki, więc jeśli też czujecie ten vibe, to się nie zawiedziecie.  

Podróż do Hollywood to masa skeczy, w których główne skrzypce gra Drax. Jego teksty i sposób zachowania wśród Ziemian wciąż wywołuje uśmiech na mojej twarzy. Nie da się nie lubić tej postaci. Zresztą Mantis przy jego boku też wygląda komicznie. Sesja zdjęciowa z fanami zawsze spoko! 

Kevin Bacon gra Kevina Bacona

Nie będę zdradzać, o co chodzi z tym aktorem. Niemniej ta postać też ma swoje pięć minut. Czy wypadł dobrze? Myślę, że tak. Pasuje do komedii, która bądź co bądź rozgrywa się w Strażnikach. Poza tym jego apartament ustrojony, niczym nie jeden sklep z akcesoriami świątecznymi, to dom, do którego dążę. Może za kilkadziesiąt lat lub na emeryturce. Kto wie?  

Epizod z Kevinem Baconem jest komiczny i trzyma poziom. Tak naprawdę, to on rozwiązuje zagadkę idealnego prezentu dla Quilla, ale nie tylko. Tyczy się to każdego z nas, ponieważ najlepszym podarunkiem jest obecność drugiego człowieka.  

Nowa rockowa kolęda

Muszę wspomnieć o udźwiękowieniu, bo początkowa piosenka, która została zaprezentowana dla Star Lorda, wpada w ucho! Chyba po napisaniu recenzji odpalę Spotify i wleci ta nuta. Sami sprawdźcie i zróbcie sobie świąteczny klimat.  

Po obejrzeniu całego świątecznego epizodu stwierdzam, że dla Strażników udało się znaleźć wymarzony prezent dla Quilla. Nie jest to (uwaga na spojler!) Kevin Bacon, a po prostu obecność przyjaciół. Co więcej, bliscy stworzyli mu taką otoczkę świąteczną, że mam ochotę sama udekorować mieszkanie i postawić choinkę w rogu salonu. Marvel dał radę. Proszę o więcej takich magicznych epizodów.  

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

Chcesz być na bieżąco, a nawet wiedzieć więcej o grach, komiksach, serialach lub filmach? GraPodPada.pl jest miejscem, gdzie znajdziesz informacje tworzone przez pasjonatów dla… graczy, czytaczy i oglądaczy ! Reprezentujemy różne opinie, patrząc na popkulturę z wielu perspektyw! Dlatego codziennie spodziewaj się treści wysokiej jakości i odnajduj interesujące Cię recenzje i informacje. Grasz w to? GraPodPada.pl to miejsce dla Ciebie… to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl