Previous slide
Next slide

Orbital Bullet – recenzja gry. Zakręcony rogalik.

Ostatnio mój Switch był nieco zapomniany, leżał sobie na półce i zbierał jedynie kurz. I tutaj przychodzi cały na biało Orbital Bullet, który rozbudził moją konsolę z powrotem do życia. Zapraszam do recenzji tego ciekawego „rogalika”. 

Orbital Bullet – recenzja gry. Zakręcony rogalik.

Space marine w akcji!

Historia w Orbital Bullet jest niezwykle prosta – wcielamy się w jedynego ocalałego z masakry ludzkości żołnierza, który, aby przeżyć, przeniósł swoją jaźń do ciała morderczego cyborga. Teraz jedynie on może pomścić ludzkość. Opowieść nie gra tu pierwszych skrzypiec, jest jedynie po to, aby usprawiedliwić tą całą „rozpierduchę”.  

Obrotowy rougelike

Jak już wspomniałem we wstępie, mamy tutaj do czynienia z reprezentantem gatunku rougelike. Oznacza to, że każda śmierć równoznaczna jest z resetem poziomu do tego początkowego. Jednak każde kolejne podejście staje się łatwiejsze i to nie tylko ze względu na rosnące umiejętności gracza. Podczas rozgrywki odblokowujemy kolejne przedmioty i ulepszenia, które pozostają z nami na stałe, nawet mimo faktu kolejnej porażki. Dzięki takiemu zabiegowi mamy ciągłe poczucie progresu. 

Elementem wyróżniającym Orbital Bullet na tle innych „rogalików” jest budowa kolejnych poziomów. Cała produkcja rozgrywa się na cylindrycznych platformach, nawet główny hub, w którym ulepszamy naszą postać. Element ten jest nie tylko ciekawym wizualnym bajerem, ale i pełni swoją funkcję w samej grze. Areny obracają się pod stopami bohatera. Dzięki temu widzimy, co dzieje się po drugiej stronie cylindra. Wystrzelone pociski również podróżują wokół całego poziomu, co daje wiele możliwości taktycznych. 

Dodatkowo tytuł ciekawie łączy ze sobą pikselart z grafiką 3D. Każdy z poziomów jest zbudowany z minimalistycznych brył, a postacie wyglądają jak żywcem wyjęte z ery 16-bitów. 

Zakręcona rozgrywka

Rozgrywka opiera się na prostej eksploracji – podążamy w lewą lub prawą stronę oraz wskakujemy na coraz wyżej położone platformy. Żeby jednak nie było za łatwo, na swojej drodze spotykamy wielu przeciwników, których musimy wyeliminować, aby przejść do kolejnego etapu. Wrogowie, którzy stają nam na drodze, są niezwykle różnorodni, począwszy od żywych tarcz, które pokona jedynie strzał w plecy, czy też tacy miotający pomiędzy okręgami wybuchowymi kulami energii. 

Gracz szybko zauważa, że gra premiuje szybki i ryzykowny sposób grania. Na niektórych poziomach można zauważyć ekrany odmierzające czas, jeśli gracz do nich dotrze, to otrzyma cenną nagrodę. 

Nasz kosmiczny wojak może dzierżyć jednocześnie dwie sztuki broni palnej, które zdobywamy w trakcie naszej przygody. W arsenale znajdziemy klasyczne pistolety, karabiny i shotguny, ale też bronie laserowe i energetyczne. Każda z nich posiada ograniczoną liczbę amunicji, jak i inne zastosowanie. Podczas zwiedzania kolejnych plansz natrafimy na tutejszą walutę w postaci złotych płyt głównych, które możemy wymienić na perki, schematy broni czy też przedmioty, które nieco nas wspomogą. Natomiast za pomocą niebieskich rdzeni ulepszymy naszego bohatera w specjalnie dostosowanych do tego punktach.  Od czasu do czasu natrafimy także na portale prowadzące do cennej nagrody, której strzegą potężni przeciwnicy. 


Orbital Bullet to zdecydowanie miłe zaskoczenie tego roku. Tytuł oferuje kilkadziesiąt godzin przyjemnej rozrywki, z coraz to zwiększającym się poziomem trudności, stawiając przed graczem kolejne wyzwania, których pokonanie daje naprawdę wiele satysfakcji. Ja mimo tego, że nie jestem zbyt wielkim fanem tego gatunku, to gra pochłonęła mnie bez reszty. Jedynym takim dotychczas tytułem był Hades, więc to naprawdę dobra rekomendacja, aby zagrać w tę produkcję.

Za przekazanie gry do recenzji dziękujemy Better Gaming Agency

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

Chcesz być na bieżąco, a nawet wiedzieć więcej o grach, komiksach, serialach lub filmach? GraPodPada.pl jest miejscem, gdzie znajdziesz informacje tworzone przez pasjonatów dla… graczy, czytaczy i oglądaczy ! Reprezentujemy różne opinie, patrząc na popkulturę z wielu perspektyw! Dlatego codziennie spodziewaj się treści wysokiej jakości i odnajduj interesujące Cię recenzje i informacje. Grasz w to? GraPodPada.pl to miejsce dla Ciebie… to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl