Previous slide
Next slide

Mordercze Krewetki – Recenzja – Tęczowa Zemsta

Krewetki zawitały na salony! Ich mordercze zapędy będą siłą napędową tej emocjonalnej karuzeli, na której zaraz się znajdziecie. Trzymajcie się mocno, żebyście nie spadli!

Eksplodujące krewetki / mordercze kotki

Planszówka twórców Eksplodujących kotków jest krótką, imprezową grą. (tutaj dajcie link do Kotki Zombie od Dareczka, bardzo fajna recenzja) Tytuł przeznaczony jest dla 2 do 6 graczy. Szczerze polecam ogrywać go w jak największym możliwym składzie, bo wtedy zabawa jest najfajniejsza!

Zasady są proste. Wygrywa ten, który pierwszy zdobędzie co najmniej 10 kart na swoim stosie punktowanych kart. Zasiadając do stołu, każdy z graczy otrzymuje po 4 karty startowe. Resztę talii rewersem umieszczacie na środku stołu. Każda z nich (kart) posiada dwie strony – na awersie znajduje się MORDERCZA KREWETKA żądna krwi. Jej drugą stronę ozdabiają 3 kolory. Karty, które posiadacie to wasze „Akwarium”. Jeśli otrzymaliście taki sam kolor, nic się nie stało. Ułóżcie je sobie tak, aby ułatwić nawigację podczas gry. Rozgrywka polega na bardzo prostych zasadach. Przed rozpoczęciem swojej tury, wybieracie jeden z 2 sposobów ruchu. Możecie „Zapunktować” bądź „Ukraść”.

Zapunktowanie: Biorąc wierzchnią kartę z talii, odkrywacie ją w swoim akwarium. Jeśli kolor postaci odpowiada kolorowi którejś z tych, które posiadacie, możecie przenieść karty na stos punktowanych kart.

Kradzież: Biorąc wierzchnią kartę z talii, odkrywamy ją w Akwarium innego gracza. Jeśli kolor postaci zgadza się z kolorem, które posiada przeciwnik, możecie mu je ukraść i przenieść do swojego akwarium. Jest to dość ryzykowne posunięcie, gdyż kolejny gracz może ukraść wam te karty, które właśnie zyskałeś. Pamiętajcie, że sposób ruchu wybieracie przed rozpoczęciem tury!

Uwaga!

Grając w wariancie dwuosobowym, zasady są trochę inne. Gra toczy się do 15 zebranych kart na stosie punktowym. Możecie Punktować i Kraść. Jeśli uda wam się trafić na odpowiednią kartę podczas kradzieży, możecie ją zabrać i natychmiast rozegrać kolejną turę. W ten sposób, jeśli będziecie trafiać na te same kolory, możecie cały czas rozgrywać kolejne tury!

Tempo mości Panownie, Tempo!

Rozgrywka jest bardzo dynamiczna i pełna dzikich zwrotów akcji. Po rozegraniu pierwszej, testowej partii zrozumiecie zasady. Producent deklaruje, że partie rozgrywki oscylują w granicach 10 minut. Jak to wygląda w praktyce? Momentalnie załącza się wszystkim przy stole syndrom jeszcze jednej partii. Każdy chce się odkuć z przegranej, każdy chce zdobyć 1 miejsce. Partie lecą jedna za drugą, nawet się nie obejrzycie, a minie wam pół wieczoru. Czy gra uzależnia? Tak. Czy czujecie się z tym źle? Wręcz przeciwnie.

Mordeczko piękna

Co powoduje, że Krewetki są tak przystępnym tytułem? Moim zdaniem przejrzystość zasad i szybkie tempo rozgrywki, które jest mocno angażujące. Spójrzcie tylko na to, jak jest to ślicznie wykończona gra! Tytuł składa się z 105 kart, po 15 sztuk w 7 kolorach. Pudełko w kolorach tęczy cieszy oko. Jest ono solidnie wykonane z dbałością o każdy szczegół. Postacie krewetek są po mistrzowsku narysowane, przyciągają wzrok i automatycznie wywołują uśmiech na twarzy. Instrukcja jest przejrzysta i krok po kroku objaśnia nam całość rozgrywki.

Cholera, znowu mi ukradł karty. No nic, odkuje się w następnej rozgrywce.

I tak mijają kolejne godziny gry. Wciąga strasznie! Nie wierzycie? Spróbujcie.

Gra idealna na wieczorne przesiadywanie z przyjaciółmi przy stole.

Za przekazanie gry do recenzji dziękujemy wydawnictwu Rebel

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

Chcesz być na bieżąco, a nawet wiedzieć więcej o grach, komiksach, serialach lub filmach? GraPodPada.pl jest miejscem, gdzie znajdziesz informacje tworzone przez pasjonatów dla… graczy, czytaczy i oglądaczy ! Reprezentujemy różne opinie, patrząc na popkulturę z wielu perspektyw! Dlatego codziennie spodziewaj się treści wysokiej jakości i odnajduj interesujące Cię recenzje i informacje. Grasz w to? GraPodPada.pl to miejsce dla Ciebie… to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl