Previous slide
Next slide

Fabula Rasa: Horror – recenzja dodatku do gry karcianej. Na statku są zombie!

Dodatki do ulubionych gier planszowych czy karcianych zawsze nas cieszą. Urozmaicają nie tylko samą rozgrywkę, ale także dodają kolejne mechaniki – czy to nowe scenariusze, albo też podnoszą stopień trudności. Osobiście uwielbiam, jak twórcy dalej rozwijają swoje pomysły, tylko powoli zaczyna brakować już miejsca na półkach. Na całe szczęście najnowsze rozszerzenie do karcianki Fabula Rasa zmieści się w kieszeni. A co takiego dodaje do samej rozgrywki? 

Fabula Rasa: Horror to niesamodzielny dodatek do gier To jest kryminał! oraz Morskie opowieści – po zasady prowadzenia rozgrywki (i czy w ogóle warto zwrócić uwagę na ten tytuł) zapraszam was do tej recenzji. Pokrótce: jest to propozycja dla 2-5 osób w wieku od 8 lat, a sama partyjka zajmuje ok. 20 minut. Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest to, że ta karcianka to swoista gra memory, która ma za zadanie nie tylko zapewnić nam odrobinę zabawy, ale przy okazji rozwinąć zapamiętywanie i naszą wyobraźnię. Przy okazji poćwiczymy opowiadanie historii na podstawie obrazków zamieszczonych na talii kart. 

Fabula Rasa: Horror, jak sama nazwa wskazuje, wprowadza do rozgrywki elementy grozy. I skoro jest to „niesamodzielny dodatek”, należy posiadać także To jest kryminał! oraz Morskie opowieści – samo rozszerzenie zostało pozbawione instrukcji, a bez niej nie poznacie zasad rządzących się w Fabula Rasa. Przejdźmy teraz do tego, co znalazłam w środku małego pudełka, a mianowicie 33 karty – na 32 kartach zamieszczono ilustracje rodem z najgorszych koszmarów. Natomiast na ostatniej zamieszczono informację o samym rozszerzeniu. Co najlepsze, karty z wszystkich trzech produktów można mieszać, dzięki czemu wcześniejsze historie nabiorą odrobiny grozy. 

Strach się bać!

Recenzowana przeze mnie talia wprowadza do naszej historii postaci fantastyczne i te rodem z horrorów. I teraz od nas zależy, czy nasza opowieść będzie bardziej fantastyczna, czy też agresywna – wszystko zależy od naszej wyobraźni i umiejętności oratorskich oraz pamięci, ponieważ odtwarzamy serię obrazkową. Same karty są tak świetnie zilustrowane, że nie trzeba głowić się, co na nich przedstawiono. Chociaż i tak każdy zinterpretuje je na własny sposób, tak, aby pasowały do opowiadanej przez nas historii. Na 32 kartach znajdziemy – bronie (widły, krucyfiks, zaostrzone kołki, pochodnia, trucizna), postaci (zombie, mumia, wilkołak, kościotrup, duch, Dracula, Frankenstein), zwierzęta (wąż, kruk, ropucha), a także miejsca (cmentarz, ciemny hol, drzewo trafione piorunem). Natomiast miłośnicy Hannibala Lectera docenią móżdżek na talerzu, który będą mogli popić śmiertelną trucizną. Żałuję jedynie, że zabrakło odniesień do H.P. Lovecrafta, np. Cthulhu, czy innych bóstw i stworów z różnych mitologii. 

Horror Fabula: Rasa to przyjemny dodatek, który urozmaica rozgrywkę. Od nas samych zależy, jak go wykorzystamy – czy opowiemy spokojną historię z nutką grozy w tle, albo też postawimy sobie za cel wystraszyć naszych kompanów. Najważniejsza jest oczywiście dobra zabawa. Cieszę się, że ten dodatek powstał, bo dzięki niemu nie tylko odkurzyłam To jest kryminał! i Morskie opowieści, ale także przypomniałam sobie, jaką frajdę sprawia mi opowiadanie zmyślonych historii.  

Dziękujemy wydawnictwu Egmont Polska za udostępnienie egzemplarza gry karcianej.

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

Chcesz być na bieżąco, a nawet wiedzieć więcej o grach, komiksach, serialach lub filmach? GraPodPada.pl jest miejscem, gdzie znajdziesz informacje tworzone przez pasjonatów dla… graczy, czytaczy i oglądaczy ! Reprezentujemy różne opinie, patrząc na popkulturę z wielu perspektyw! Dlatego codziennie spodziewaj się treści wysokiej jakości i odnajduj interesujące Cię recenzje i informacje. Grasz w to? GraPodPada.pl to miejsce dla Ciebie… to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl