MIEJSCE DLA KAŻDEGO GRACZA

Previous slide
Next slide

ATTACK ON TITAN Sezon 2 – recenzja serialu. Ludzcy tytani

Attack on Titan to jedno z najpopularniejszych anime ostatnich lat. Aktualnie wychodzą finałowe odcinki tej niesamowitej historii, więc to idealny czas, aby nadrobić poprzednie. Tym razem przedstawię wam część drugą tej niezwykłej opowieści.

ATTACK ON TITAN Sezon 2 – recenzja serialu. Ludzcy tytani

Historia drugiego sezonu zaczyna się dokładnie tuż po wydarzeniach, którymi kończy się pierwsza odsłona. Annie zostaje pokonana, jednak w akcie desperacji otacza siebie w nieznanym krystalicznym materiale. Oddział zwiadowców dalej nie zna motywacji atakujących ich ludzi o mocach przemiany w tytanów. Pojawia się również pytanie w sprawie tytanów znajdujących się wewnątrz murów obronnych. To wszystko jednak będzie musiało poczekać, gdyż armia tytanów odcina drogę części zwiadowców.

Godny następca

Sezon tak jak poprzednik rozpoczyna się od istnego trzęsienia ziemi, a następnie napięcie nieprzerwanie rośnie. Widzowie są po raz kolejny zasysani przez pędzącą akcję tego anime. Opowieść wydaje się bardziej kameralna przynajmniej w pierwszej połowie. Jednak twórcy skrywają w zanadrzu zwrot akcji, który pośle szczęki widzów poniżej pasa. Historia jest tu dopięta na ostatni guzik i nawet jeśli obrane drogi przez autorów nie przypadną nam do gustu, to zawsze z czegoś wynikają i są zapowiadane znacznie wcześniej. Liczba tajemnic z odcinka na odcinek ciągle narasta, a uzyskiwane odpowiedzi są na tyle satysfakcjonujące, że wpadamy w syndrom jeszcze jednego odcinka.

Tajemnice przeszłości

Można powiedzieć, że ta część stoi głównie sekretami. Okazuje się, że postacie, na które wcześniej nie zwracaliśmy uwagi, skrywają fakty ze swojej przeszłości, które podważają wszystko, co do tej pory wiedzieliśmy. Konflikt zaprezentowany w serialu rozrasta się i nabiera zupełnie nowych odcieni, wywracając do góry naszą wiedzę o świecie opanowanym przez mordercze potwory.

Epickość wręcz wylewa się z ekranu. Walka tytana Erena z opancerzonym tytanem, finałowa bitwa czy oblężenie zamku przez tytanów – sekwencje te zapierają dech w piersiach. Wcześniej wspomniane oblężenie jest zaprezentowane po prostu genialne i wywołuje wielkie emocje, mimo że w tej scenie występują głównie postacie z dalszego planu.

Tytaniczny koncert

Soundtrack drugiego sezonu jest fenomenalny jak w pierwszej serii, a nawet o wiele lepszy. A to, co zaprezentowano nam podczas openingu po prostu wgniata w fotel. Utwór w nim użyty do dzisiaj jest jednym z moich ulubionych z zaprezentowanych w całym anime. Gwarantuję wam, że niejedna melodia trafi na wasze prywatne playlisty na Spotify. Znajdziemy tutaj podniosłe chóry, coś w rodzaju disco pop czy też nietypowe połączenie muzyki elektronicznej z organami.

Mała skaza na diamencie

Jedynym większym minusem, może być jakość użytego CGI. Miałem wrażenie, że wiele modeli wygląda strasznie sztucznie. Choćby tytan Erena prezentuje się według mnie trochę gorzej niż w poprzedniej serii.

Co tu więcej pisać – Attack on Titan nie zwalnia tempa i podtrzymuje wysoką jakość. Na całe szczęście nie musimy oczekiwać kolejnych odcinków, tylko od razu możemy wskoczyć w kolejny sezon niesamowitych historii w morderczym świecie tytanów.

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

GraPodPada.pl to miejsce, gdzie przy jednym stole siedzą konsolowcy, pecetowcy, komiksiarze, serialomaniacy i filmomaniacy. Tworzymy społeczność dla wyjadaczy, jak i niedzielnych graczy, czytaczy i oglądaczy. Jesteśmy tutaj po to, aby podzielić się z Tobą naszymi przemyśleniami, ale również, aby pokazać Ci, że każda opinia ma znaczenie, a wszyscy patrzymy na współczesną popkulturę kompletnie inaczej. Zostań z nami i przekonaj się, że grapodpada.pl to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl 

OBSERWUJ NAS

UDOSTĘPNIJ
UDOSTĘPNIJ