AEW Fight Forever – recenzja gry. Ring zweryfikuje

UDOSTĘPNIJ

AEW Fight Forever w pigułce: fikuśne i dziwaczne stroje, widowiskowe walki oraz teatralność przytłaczająca technikę. Jednak, czy te wszystkie efekciarskie elementy sprawiają, że ta produkcja jest warta uwagi?


Wspomniana gra powinna przyciągnąć przed ekrany graczy, którzy kochają widowiskowy świat wrestlingu. Oryginalne pojedynki, proste zasady rozgrywki oraz wciągające bitki pełne spektakularnych ruchów potrafią wciągnąć i to na maksa. Co nie zmienia faktu, że jeżeli nie jesteśmy fanami efekciarskich zapasów, to niestety od AEW Fight Forever możecie się odbić już po kilkunastu minutach.

Splendor wrestlingu

Niewątpliwie jednym z największych atutów tej produkcji są same walki. Gra potrafi oddać na ekranie pełen splendor wrestlingu, gdzie każdy ruch ma na celu wzbudzenie podziwu, zaskoczenia oraz dzikich okrzyków tłumu. Każdy pojedynek, dzięki przeróżnym kombinacjom ruchów jest naprawdę niepowtarzalny. Co ważne bohaterowie, czyli zawodnicy posiadają swoje „specjalne” ciosy (wiele z nich się powtarza), ale każdym z nich gra się w pewnym sensie inaczej. Widowiskowość to kluczowy element gry, który na pewno sprawi masę frajdy wszystkim fanom tego typu walk. Odnoszę też wrażenie, że wolność i swoboda na ringu sprawia również, że ten tytuł immersyjne wykracza poza znane nam doświadczenia z takich hitów jak przykładowo seria UFC.

AEW Fight Forever

Prawdziwe świry na macie

Zabawa, zabawa i jeszcze raz zabawa! Tym właśnie jest ten tytuł. To szczególnie widać po szalonych zawodnikach, którymi możemy dokazywać w ringu. Deweloperzy zadali sobie sporo trudu i tworząc poszczególnych bohaterów, przenieśli ich zachowania, wygląd oraz wiele charakterystycznych detali do gry, aby wszystko było jak najbardziej autentyczne. To dodaje produkcji również komizmu oraz uroku.

Sprawdź też: The Valiant – recenzja gry. Deus Vult i do boju!

Widowiskowe walki to nie tylko spektakularne akcje, ale także zabawne momenty, które sprawiają, że gra jest naprawdę wesoła — wiecie to taka produkcja, że siadamy przed ekranem i po prostu dzięki tej całej otoczce buzia nam się cieszy. Masa frajdy i dobrej zabawy — nie zmusza nas to nawet do najmniejszego wysiłku. Ja po kilku bijatykach czułem, że mój mózg porządnie odpoczął.

AEW Fight Forever

Koniec z nudnymi bitkami

AEW Fight Forever to ciekawe rozwiązanie dla wszystkich, których nudzą standardowe bijatyki. Odważne i oryginalne podejście do gatunku gier bijatyk. Ta produkcja to przemyślane kombinacje ciosów i pełna samowolka na ringu i często również poza nim. Propozycja dla tych, którzy czują, że tradycyjne bijatyki stały się monotonne i powtarzalne. W AEW Fight Forever każda walka to prawdziwe show, które z precyzją uderzeń nie ma zbyt wiele wspólnego — chociaż zwycięstwo może nam tak naprawdę zagwarantować powalenie przeciwnika i dociśnięcie go do maty.

AEW Fight Forever

Wiele możliwości, wiele emocji

Jedną z największych zalet AEW Fight Forever jest różnorodność trybów rozgrywki. Możemy cieszyć się pojedynkami online, organizować towarzyskie potyczki w trybie kanapowym lub wprowadzać chaos na ringu w trybie trzyosobowym, czy czteroosobowym. Masa trybów = masa rozrywki? Tak, ale muszę przyznać, że przykładowo w momencie, kiedy biłem się z 3 przeciwnikami — czułem się trochę przytłoczony. Wartością dodaną jest także możliwość gry z przyjaciółmi — mega plus, chociaż dość klasyczny przy bijatykach.

Sprawdź też: Jagged Alliance 3 – recenzja gry – Najemnicy wszystkich krajów łączcie się

Żeby nie było tak kolorowo

Niestety, pomimo wielu zalet, ten tytuł cierpi na pewne niedociągnięcia w płynności rozgrywki. Grafika i animacje postaci mogą wydawać się nieco drewniane i mniej plastyczne niż w takim UFC, które bądź co bądź można zaliczyć do jednej z najbardziej realistycznych serii gier sportowych. Chociaż pewne elementy mogą być zamierzone w celu nawiązania do charakterystycznego stylu wrestlingu, to niektórym graczom może to przeszkadzać i sprawić, że gra nie trafi w ich gusta.

AEW Fight Forever

Zaskakująco ciekawa pozycja

AEW Fight Forever to z pewnością ciekawa pozycja dla fanów widowiskowych walk, którzy cenią sobie spektakularność i emocje na ringu. Osoby związane z wrestlingiem znajdą w tej grze wiele przyjemnych nawiązań do ukochanych pojedynków. Nowi gracze mogą za to odkryć niezwykły świat dobrej zabawy i akcji — jeżeli w nim się odnajdą, bo jak nie to umarł w butach. Choć gra ma pewne niedociągnięcia, takie jak nieco drewniana animacja, to z pewnością stanowi fascynującą odskocznię od klasycznych bijatyk. Jeżeli szukacie nowych, ciekawych tytułów, to polecam.

Sprawdź też: Wo Long: Fallen Dynasty – recenzja. Sekiro z Wisha? Wcale nie!

Zalety

– Komedia połączona z walką na ringu
– Ilość bohaterów
– Ciekawy system walki
– Bohate i rozdbuowane tryby rozgrywki
– Kuriozalne sposoby na powalenie wroga

Wady

– Oprawa graficzna
– Trochę drewniana rozgrywka

Za przekazanie gry do recenzji dziękujemy PLAION