PowerA Advantage Wired Controller with Lumectra – recenzja pada. Kontroler tysiąca barw

UDOSTĘPNIJ

PowerA Advantage Wired Controller with Lumectra

Rynek kontrolerów do konsol Xbox jest niesamowicie rozbudowany. Żeby wybór idealnego kontrolera był jeszcze trudniejszy to PowerA wydał zupełnie nowy model pada. Jednakże inny niż dotychczas wydawane. Czy najnowszy produkt PowerA może konkurować z oficjalnym padem Xboxa? Zapraszam do recenzji. 

Szara myszka z milionem barw

Pad otrzymujemy w naprawdę stylowym pudełku, które podkreśla gamingowy charakter kontrolera. W opakowaniu oprócz pada otrzymujemy 3 metrowy przewód USB-C, dokumentację produktu oraz 1,20-metrową taśmę LED! Kontroler możesz oczywiście kupić całkowicie osobno, jednak istnieje możliwość zakup pakietu wraz z taśmą LED.

Sprawdź także: Mibro Watch X1 – recenzja smartwatcha. Wytrzymały towarzysz dla początkujących

PowerA Advantage Wired Controller with Lumectra
PowerA Advantage Wired Controller with Lumectra

Wizualnie PowerA Advantage with Lumectra prezentuje się naprawdę wyśmienicie. Całość jest wykonana z matowego, czarnego plastiku, w dotyku jest niesamowicie gładki i bardzo przyjemnie się z niego korzysta. Dodatkowo konstrukcja jest niezwykle lekka, a to wszystko ze względu na brak akumulatora – sprzęt jest zasilany poprzez kabel. Co wyróżnia ten kontroler w stosunku do innych, to fakt, że PowerA Advantage jest wyposażony w nowy system oświetlenia Lumectra. Pad wyposażony jest w naprawdę wiele stref oświetlenia, większość zlokalizowana jest na froncie urządzenia wokół przycisków oraz gałek analogowy. Oprócz tego obwódka wokół kontrolera również mieni się milionem kolorów. Oświetleniem możemy sterować za pomocą przycisku znajdującego się w miejscu akumulatora. 

Skoro, już mowa o podświetleniu, to tak jak wcześniej już wspominałem, w opakowaniu otrzymaliśmy również taśmę LED, którą śmiało możemy przyczepić w dowolnym miejscu, byle taśma miała dostęp do zasilania. Osobiście umiejscowiłem je z tyłu telewizora. Owym podświetleniem, tak jak w przypadku tego w padzie, możemy sterować za pomocą specjalnego przycisku, który znajduje się w tym samym miejscu, co poprzedni. I szczerze, to rozwiązanie jest naprawdę wygodne i wszystko działa tak, jak należy. 

PowerA Advantage Wired Controller with Lumectra
PowerA Advantage Wired Controller with Lumectra

Niczym doppler wśród padów

Urządzenie jest wykonane solidnie, podczas rozgrywki nic nie trzeszczy, ani nie skrzypi. Całość jest naprawdę bardzo do siebie dopasowana. Jakość zastosowanych materiałów, z których wykonany jest kontroler PowerA jest zbliżona do tych wykorzystanych w oficjalnych padach od Xboxa.

Układ przycisków i analogów jest taki sam jak w każdym padzie Microsoftu. Każdy przycisk klika się naprawdę przyjemnie, a gałki analogowe sprawują się wyśmienicie. Można by powiedzieć, że kontroler PowerA nie robi niczego lepiej niż ten oficjalny. Wystarczy jednak, że obrócimy urządzenie na drugą stronę i wtedy dzieje się prawdziwa magia. Za pomocą specjalnej 3-stopniowej blokady spustów użytkownik może ustawić odległość przesuwu spustów, tak aby czerpać pełnię doświadczeń w swoich ulubionych grach. Kolejnym wielkim atutem recenzowanego urządzenia jest fakt, że na tylnych łopatkach znajdują się dwa dodatkowe przyciski z funkcją swobodnego ich mapowania. Zrobimy to za pomocą kolejnego dedykowanego przycisku (znajdują się w tym samym miejscu, co te od sterowania podświetleniem) lub za pomocą aplikacji PowerA Gamer HQ. W sprzęcie znajduje się także standardowe wyjście Jack 3,5 mm oraz USB-C do zasilenia naszego urządzenia.

Sprawdź także: Genesis Oxid 260 – recenzja podkładki chłodzącej do laptopa. Sprzęt idealny na upały!

PowerA Advantage Wired Controller with Lumectra
PowerA Advantage Wired Controller with Lumectra

Akcesorium jest kompatybilne z Xboxem Series X oraz Xboxem Series S, Xboxem One oraz Windowsem 10/11. Do podłączenia posłuży nam, aż 3-metrowy przewód USB-C, dzięki któremu w ogóle nie odczujemy, że pad nie jest bezprzewodowy. Podczas testów, złapałem się na tym, że nie korzystałem z żadnego innego kontrolera, a uwierzcie mam ich naprawdę wiele.

Sprawdź także: Genesis Nitro 550 G2 i Tellur 400 Square HUD – recenzja fotela i maty. Fotel prezesa.

Podsumowanie

Jeżeli zastanawiasz się, nad kupnem nowego pada, to PowerA Advantage Wired Controller with Lumectra na pewno w pełni zaspokoi Twoje oczekiwania. Idealnie sprawdzi się jako zamiennik oryginału albo jako ten zapasowy. W razie, gdyby ten główny się rozładował, albo nie było pod ręką żadnych baterii. Dodatkowym argumentem przemawiającym za jego zakupem jest jego solidne wykonanie oraz niższa cena w porównaniu z oryginalnym padem. Osobiście polecam zakup wersji z dodatkowym podświetleniem LED, aby zapewnić sobie klimatyczną atmosferę podczas rozgrywki.

Zalety

elegancki i stylowy wygląd,
naprawdę bardzo dobra jakość wykonania,
dodatkowo dołączona taśma LED,
wiele możliwości konfiguracji,

Wady

minusów nie stwierdzono.