Previous slide
Next slide

Natec Fowler 2 – recenzja multiportu USB – C. Praktyczne maleństwo.

Multiporty to całkiem przydatna rzecz, szczególnie w nowszych laptopach. Z jakiegoś powodu producenci zaczynają powoli kastrować mobilne urządzenia z wszelakich portów – szczególnie te klasy biznes. Dlatego zakup takowego dodatku wydaje się wręcz obowiązkowym.

To je amelinium, tego nie pomalujesz

Fowler 2 przychodzi do nas w małym zgrabnym opakowaniu. Od frontu wita nas całkiem ładna wizualizacja sprzętu, z tyłu zaś znajdziemy omówienie poszczególnych portów oraz specyfikację techniczną. Sam hub prezentuje się bardzo ładnie. Niewielka (50mm x 105mm) metalowa obudowa sprawia wrażenie bardzo solidnej, jednak mam do niej pewne drobne zastrzeżenie: brakuje w niej gumowych nóżek od spodu.

Szkoda, że producent nie pokusił się o to rozwiązanie, bo bez nich niestety multiport może latać po biurku jak szalony od byle pacnięcia, a i pewnie z biegiem czasu porysuje się nieco. Jasne, można samemu je sobie dokupić i dokleić, co z resztą mam zamiar zrobić, ale mimo wszystko uważam, że powinno to być w standardzie. Na plus dodałbym jeszcze 15-centymetrowy przewód USB – C, którym podłączymy stację.

Mnogość wyboru

Co do liczby samych złącz, to nie mam większych zastrzeżeń. Na jednej stronie znajdziemy 3 gniazda USB 3.0, do których bez problemów podepniemy sobie potrzebne nam dodatki jak pendrive, odbiorniki do myszy/klawiatury bezprzewodowej czy inne gadżety. Dodatkowo umieszczono jeszcze złącze HDMI, które potrafi obsłużyć rozdzielczość 4K, lecz z ograniczeniem do 30Hz odświeżania. Przy niższych rozdzielczościach działa to już lepiej. Idąc dalej, od frontu mamy złącze z USB – C, do którego można podpiąć, chociażby ładowarkę, ponieważ Fowler 2 jest wyposażony w system Power Delivery.

Obok umiejscowiono kartę sieciową o przepustowości 100 Mb/s. Nie oszukujmy się – w dzisiejszych czasach taka prędkość nie robi już na nikim większego wrażenia. Jasne, do zwykłych prac biurowych czy przeglądania neta wystarczy, ale do niczego więcej – 1 Gb/s to obecnie standard i aż dziw bierze, że Natec zdecydował się na tak przestarzałe rozwiązanie.

Na tym jednak nie koniec – do dyspozycji oddano nam również czytnik kart microSD oraz SD. Te niestety nie powalają swoimi prędkościami odczytu i zapisu, oscylując w granicach 20 – 25 Mb/s. Szału nie ma, ale przerzucać pliki się da, tylko niestety w nieco powolnym tempie.

Przydatny kompan w podróży

Zdaję sobie sprawę, że nieco marudzę, ale jest jedna rzecz, która sprawia, że Fowler 2 skradł moje serce – współpracuje z Nintendo Switch. Jego niewielki gabaryt sprawił, że stał się moim numerem jeden w trakcie delegacji. Nie muszę teraz wozić ze sobą całej stacji dokującej, ponieważ hub od Natec bez problemu mieści się w pokrowcu od Pstryka. Można także bezproblemowo podłączyć do niego pada po USB – konsola wykrywa go bez większych problemów.

Jeśli macie ochotę, możecie go również wykorzystać ze swoim smartfonem – pod warunkiem, że wykorzystuje on tryb desktopowy. Przydatne w sytuacjach, gdy telewizor ma funkcji smart TV, a Wy siedzicie w np. w hotelu na wakacjach i macie ochotę obejrzeć jakiś film czy ulubiony serial.

Taki w sam raz, ale nie bez wad

Wiecie co? Trochę sobie pomarudziłem, ale w gruncie rzeczy to bardzo użyteczny sprzęt. Jasne, producent poszedł w tym przypadku na pewne kompromisy, ale mnogość zastosowań – szczególnie kompatybilność ze Switchem – sprawiło, że nie wyobrażam sobie lepszego gadżetu w tym przedziale cenowym. Myślę, że do podstawowych zastosowań Fowler 2 nadaje się w sam raz, bo mamy tu praktycznie wszystko. Jasne, sieciówka mogłaby być szybsza, bo 100 Mb/s to dość przestarzałe rozwiązanie, transfer plików z kart również jest jakiś fantastyczny, ale na wyjazdy czy to codziennej pracy jest bardzo przyzwoitą opcją.

Za przekazanie sprzętu do recenzji dziękujemy firmie Natec

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

Chcesz być na bieżąco, a nawet wiedzieć więcej o grach, komiksach, serialach lub filmach? GraPodPada.pl jest miejscem, gdzie znajdziesz informacje tworzone przez pasjonatów dla… graczy, czytaczy i oglądaczy ! Reprezentujemy różne opinie, patrząc na popkulturę z wielu perspektyw! Dlatego codziennie spodziewaj się treści wysokiej jakości i odnajduj interesujące Cię recenzje i informacje. Grasz w to? GraPodPada.pl to miejsce dla Ciebie… to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl