MIEJSCE DLA KAŻDEGO GRACZA

Previous slide
Next slide

WD BLACK D30 – idealny dysk SSD do konsoli.

Źródło: https://image.ceneostatic.pl/data/article_picture/5f/39/6acc-835a-41b3-838d-3412e6ea6816_large.jpg

Kilka tygodni temu przyjechała do mnie paczka pełna pamięci i to nie byle jakiej, bo do konsoli PlayStation 5, która jak wiemy, sporą ilością miejsca na dysku wbudowanym pochwalić się nie może. WD BLACK D30 to zewnętrzny SSD, który do sprzętu możemy podłączyć za pomocą USB typu C. Łatwo, szybko i prosto… Jednak czy jest to jedynie gadżet, czy może faktyczny must have każdego gracza?

WD BLACK D30 – idealny dysk SSD do konsoli.

1 TB w WD BLACK D30 to już trochę pamięci jest

Model dysku, który otrzymałem od WD BLACK do testów to WD BLACK D30. 1 TB pamięci opakowany w nie małą, a naprawdę tycią plastikową obudowę – ta chroni, ale również wygląda. Muszę przyznać, że sam sprzęt prezentuje się koło konsoli dość dobrze. Oczywiście, pamięć nie ma wyglądać, a działać. Niemniej, dla wielu graczy stanowisko gamingowe musi być urządzone pod linijkę – w końcu zdjęcia na Instagram same się nie zrobią, prawda? Jednak wróćmy do funkcjonalności omawianego sprzętu.

Jak wspomniałem powyżej WD BLACK D30 to zewnętrzny dysk SSD o pojemności 1 TB, czyli 1000GB. Co oznacza, że w sumie moglibyśmy na nim zainstalować Wiedźmina 3 prawie 29 razy. Szok! Przecież to naprawdę dużo! Nie ma co temu zaprzeczać. Niemniej, jeżeli to nadal za mało, to pamiętajcie, że na 1TB świat się nie kończy, w ofercie WD BLACK znajdziecie też dyski o większej pojemności.

WD BLACK D30 stoi i spełnia swoje zadanie

Dysk zewnętrzny to dysk zewnętrzny… ma stać na półce i spełniać swoje zadanie – przechowywać dane. I tyle. Podpinamy do konsoli lub PC, konfigurujemy (dosłownie jednym kliknięciem), a następnie podczas instalacji gier decydujemy, gdzie mają się zapisać, czy w pamięci wbudowanej, czy też nie. Nie jest to sprzęt, którym się „pobawicie”. Wspominam o tym, ponieważ wiem, że my gracze jesteśmy gadżeciarzami i lubimy sprzęty wielofunkcyjne. Jednak jak ja to często powtarzam – „Co za dużo to niezdrowo”, dlatego w tym konkretnym przypadku nic więcej do szczęścia nie potrzeba niż braku komunikatów z informacją o przepełnionej pamięci.

Zgraj na WD BLACK D30 i graj

Największym plusem WD BLACK D30 jest fakt, że gry możemy instalować bezpośrednio na nim. Co to znaczy? Dysk nie służy nam jedynie jako bank pamięci do zapisywania naszych postępów z gier, ale jako kompatybilny dodatek do konsoli, który łączy się z jej pamięcią podstawową i ją rozszerza, a nie jedynie wspomaga w funkcjonowaniu. Po kilku testach zauważyłem, że nie ma kompletnie żadnej różnicy między włączaniem gier bezpośrednio z konsoli, a z dysku SSD WD BLACK D30.

WD BLACK D30 to must have każdego gracza?

Zależy. Nie powiem Wam, że to OBOWIĄZKOWY dodatek do każdej konsoli, bo tak nie jest. W końcu z pamięcią wbudowaną da się żyć – szczególnie jeżeli nie potrzebujemy przetrzymywać na dysku wielu gier, czy też nie gramy zbyt często. Niemniej WD BLACK D30 to fantastyczne rozwiązanie dla każdego gracza, który spędza z konsolą więcej czasu niż kilka godzin tygodniowo oraz lubi ogrywać kilka gier jednocześnie.

Jeżeli zależy Wam na rozszerzeniu pamięci swojego sprzętu do grania, to polecam wam WD BLACK D30 z czystym sumieniem, ale i ochotą. Bo jak napisałem wyżej – spełnia on swoją funkcję, ładnie prezentuje się na półce i działa bez zarzutu już od ponad trzech miesięcy.

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

GraPodPada.pl to miejsce, gdzie przy jednym stole siedzą konsolowcy, pecetowcy, komiksiarze, serialomaniacy i filmomaniacy. Tworzymy społeczność dla wyjadaczy, jak i niedzielnych graczy, czytaczy i oglądaczy. Jesteśmy tutaj po to, aby podzielić się z Tobą naszymi przemyśleniami, ale również, aby pokazać Ci, że każda opinia ma znaczenie, a wszyscy patrzymy na współczesną popkulturę kompletnie inaczej. Zostań z nami i przekonaj się, że grapodpada.pl to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl 

OBSERWUJ NAS

UDOSTĘPNIJ
UDOSTĘPNIJ