Previous slide
Next slide

Nacon RIG 300 PRO HS — recenzja słuchawek. Lekkie jak piórko.

W życiu każdego gracza przychodzi taki moment, że trzeba rozstać się z wysłużonym sprzętem i poszukać czegoś nowszego. Propozycji na rynku jest masa i po kilku godzinach przeglądania ofert w Internecie, człowiek zaczyna się zastanawiać to w końcu, które są warte uwagi?”. Dlatego, jeśli w tym momencie jesteście na etapie zakupu nowych słuchawek do grania lub za jakiś czas planujecie nabyć coś nowszego, to ta recenzja jest właśnie dla Was. Oto słuchawki Nacon RIG 300 PRO HS.

Nacon RIG 300 PRO HS — recenzja słuchawek. Lekkie jak piórko.

Wykonanie na piątkę z malutkim minusikiem

Po wyjęciu z pudełka oraz ściągnięciu wszelkich folii zabezpieczających doznałam szoku jakie one są lekkie i ładne! Eleganckie poduszeczki na nausznikach, solidny plastik, który nie trzeszczy przy każdym drobnym ruchu niczym przedmioty z bazarku oraz ruchomy mikrofon… bajka. Pod tym względem trzeba przyznać, że ich wykonanie daje radę oraz sprawia wrażenie drogiego produktu, pomimo faktu, że zestaw wcale nie kosztuje fortuny.

Niemniej jest jedna rzecz, która dość mocno przykuła moją uwagę brak oplotu na kablach to powoduje, że w przyszłości przewody mogą mieć znacznie krótszą żywotność oraz są narażone na uszkodzenia mechaniczne. Warto również wspomnieć, że są one poprowadzone do obu nauszników, co śmiało można nazwać elementem charakterystycznym dla tego zestawu. Co więcej, słuchawki są wyposażone w potencjometr dzięki czemu można dowolnie regulować poziom głośności, oraz fizyczny suwak pozwalający na włączenie lub wyłącznie mikrofonu. To przydatny element zwłaszcza gdy nagle potrzebujemy wyciszyć swój głos ze względu na otoczenie.

Można grać dłuuugo

Postanowiłam przetestować Nacon RIG 300 PRO HS podczas długich posiedzeń przy konsoli i sprawdzić, czy po kilku godzinach rozgrywki będą sprawiać jakikolwiek dyskomfort. Dawno nie miałam tak wygodnych i lekkich (ważą zaledwie 233 gramy!) słuchawek na uszach czy to podczas grania, czy też słuchania muzyki. Materiałowe poduszeczki z gąbką na nausznikach robią ogromną robotę pod tym względem, dzięki czemu jakiekolwiek uciski bądź też uwierania nie mają miejsca. Dodatkowo po wewnętrznej stronie pałąku znajduje się dodatkowa poduszka, która oddziela plastikowy element od czubka głowy. Jest to bardzo komfortowe. 

Regulacja słuchawek jest bajecznie prosta i spokojnie każdy znajdzie dla siebie odpowiedni rozmiar. Jednakże troszkę zabrakło mi ruchomego pałąka on najlepiej potrafi dopasować zestaw do rozmiarów głowy, dzięki czemu czyni go bardziej wygodnym. Niemniej w przypadku Nacon RIG 300 PRO HS zastosowane rozwiązanie jest w zupełności wystarczające.

Jeśli chodzi o długość samego przewodu, to nie jest kosmiczny, ponieważ słuchawki dedykowane są do użytku przy konsoli. Kabel zakończony jest wtyczką minijack 3,5mm typu combo, który jest spotykany w laptopach czy też padach w konsolach nowszej generacji. Dzięki niemu można korzystać jednocześnie z mikforonu oraz słuchawek bez zbędnego stosowania przejściówek. 

Dźwięk okej jest

Sam dźwięk słuchawek jest dobry, czysty i bez szumów. Warto zaznaczyć, że jest to sprzęt przeznaczony do gry, a nie do słuchania muzyki. Nie znaczy to jednak, że nie można włączyć sobie Spotify lub YouTube wówczas jakość po prostu nie będzie powalająca. Podczas rozgrywek (zwłaszcza w tytułach multiplayer) wszystko jest wyraźnie słyszalne, co sprawia, że skradający się w naszym kierunku przeciwnik nie zaskoczy nas swoją obecnością. Dzięki systemowi stereo 2.0 można doznać głębszej immersji oraz efektu przestrzennego. Jest to ważny aspekt, zwłaszcza jeśli chcemy w stu procentach wczuć się w dany tytuł.

Mikrofon, który jest jednokierunkowy również robi robotę i sprawia, że komunikacja z drużyną przebiega pomyślnie. Wyraźnie słychać wypowiadane słowa i zdania, co wyklucza ewentualne problemy w trakcie rozmowy. Niemniej warto wspomnieć, że jest on dość czuły (-45dB), więc co jakiś czas można usłyszeć drobne hałasy w tle, ale nie jest to uciążliwe. Jego największą zaletą jest ruchomy mechanizm jeśli nie korzystasz, podnosisz do góry, przez co nie przeszkadza, a jeśli korzystasz to upuszczasz na dół i możesz swobodnie prowadzić konwersację.

Troszkę zawiodło mnie wygłuszenie słuchawek. Spodziewałam się, że choć odrobinę odetną” mnie od świata zewnętrznego lub ewentualnych rozmów za moimi plecami. Niestety jednak tak nie jest i każdy krok, przesunięcie czegokolwiek można usłyszeć jak na tacy, co czasami wybija z rozgrywki. Owszem, w takiej sytuacji można zwiększyć głośność, lecz bywają momenty, że dźwięk z gry miesza się z dźwiękiem otoczenia i to nie jest przyjemne.

Kompatybilność

Wcześniej wspomniałam, że słuchawki są dedykowane głównie do konsoli, więc już śpieszę z najbardziej istotną rzeczą tak, Nacon RIG 300 PRO HS jest kompatybilny z PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Sersies S|X, Nintendo Switch oraz Windows. Na żadnej z tych platform nie napotkałam problemów i wszystko działa dobrze, co czyni sprzęt szalenie uniwersalnym   jedne słuchawki dosłownie do wszystkiego.

Szczerze polecam

Pomimo minimalnych mankamentów jestem bardzo zadowolona. Są wygodne, kompatybilne ze wszystkimi platformami, grają naprawde dobrze oraz mają niezłej jakości mikforon. Długie posiedzenia z padem w ręku nie są katorgą i nie wymuszają odpoczynku od ciasnych lub uwierających słuchawek co jest ogromnym plusem. Zdecydowanie jest to produkt warty polecenia, zwłaszcza, że cena nie jest kosmiczna   w granicach 140 zł.

Dlatego jeśli zastanawiacie się nad nowymi słuchawkami, to z tych będziecie zadowoleni – w końcu komfort ponad wszystko!

Za przekazanie słuchawek do recenzji dziękujemy RETALL

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

Chcesz być na bieżąco, a nawet wiedzieć więcej o grach, komiksach, serialach lub filmach? GraPodPada.pl jest miejscem, gdzie znajdziesz informacje tworzone przez pasjonatów dla… graczy, czytaczy i oglądaczy ! Reprezentujemy różne opinie, patrząc na popkulturę z wielu perspektyw! Dlatego codziennie spodziewaj się treści wysokiej jakości i odnajduj interesujące Cię recenzje i informacje. Grasz w to? GraPodPada.pl to miejsce dla Ciebie… to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl