Previous slide
Next slide

Nacon RIG200HS – recenzja słuchawek. Mniej, znaczy więcej.

Wybór dobrych słuchawek przewodowych to horror, który towarzyszy mi całe życie. Od kilku tygodni korzystam, sprawdzam i testuję Nacon RIG200HS i coś czuję, że to będą pierwsze słuchawki, które zostaną ze mną na dłużej!

Nacon RIG200HS – recenzja słuchawek. Mniej, znaczy więcej.

Czy to koniec słuchawkowego horroru?

Tu się zepsują, tam się zaplączą i przy tym przestaną grać… Na pewno wiecie, jak to z tymi słuchawkami przewodowymi bywa. Siłą rzeczy raz za czas trzeba kupić nowe — bo w końcu czy się kable lubi, czy nie — zawsze warto mieć “klasyczne słuchawki” gdzieś w domu gotowe do użycia. Po kilku tygodniach z Nacon RIG200HS mogę odetchnąć z ulgą i uwierzyć w to, że mój koszmar dobiegł końca. Może nie na zawsze, bo nic w dzisiejszych czasach nie trwa wiecznie, ale wierzę, w to, że do końca 2024 roku (przynajmniej) mam spokój. To doprawdy fascynujące, że sprzęt Nacon stworzony z myślą o graczach sprawdza się w codziennym użytkowaniu lepiej, niż produkty popularnych marek — tych o wiele bardziej rozpoznawalnych szerszemu gronu odbiorców.

Jakościowe rozwiązania

Słuchawki Nacon RIG200HS to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy szukają jakościowych rozwiązań, z których nie trzeba korzystać tylko w domu. Współczesny design cieszy oko, a lekko chropowaty kabel świetnie się skład, czy skręca, dzięki czemu Nacon RIG200HS, że można zabrać je ze sobą wszędzie. Jednak co najważniejsze niewielka waga i ergonomiczna konstrukcja gwarantują wygodne użytkowanie przez długi czas — półżartem, a pół serio — uszu nie opadają i nie robią się czerwone z przeciążenia.

Muszę jednak zaznaczyć, że słuchawki nie sprawdzą się, jeżeli trzymacie telefon, czy inny sprzęt w kieszeni od spodni — kabel o długości 1,2 m nie wszystkim zapewni komfort w trakcie spacerów, czy po prostu przebywania na świeżym powietrzu. Ja najczęściej trzymam telefon w kieszonce od koszuli, więc mi nie sprawiło to większego problemu.

Jakościowe materiały

Wysoka jakość wykonania to kolejny atut tych słuchawek. Bezdyskusyjnie sprzęt zostały wykonane z trwałych materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Chropowata guma sprawdza się w codzienności jeszcze lepiej niż wszystkie słuchawki oprawione w materiał niczym ze sznurówek, czy linek żeglarskich. Za to zakończający kabel minijack 3,5 mm pozwala na łatwe podłączenie słuchawek do wielu urządzeń, takich jak PlayStation, Xbox, Nintendo Switch, telefony, laptopy czy tablety. Dzięki temu nie trzeba kupować oddzielnych słuchawek dla każdego urządzenia — no chyba że macie Iphona — wtedy będziecie potrzebować przejściówki.

Jakościowe dziwięki

Jakość dźwięku w Nacon RIG200HS jest na wysokim poziomie — nie wybitnym — ale bądźmy szczerzy od sprzętu, którego cena waha się między 89,00 zł, a 129,00 zł nie powinniśmy oczekiwać symfonii, a jedynie przyjemnej melodii. Słuchawki są wyposażone w 12-milimetrowe przetworniki, które zapewniają dobrą i przyjemną jakość dźwięku. Grają czysto, a dźwięki wydobywające z nich są i precyzyjnie, a to sprawia, że na spokojnie można oddać się rozgrywce bez ograniczeń z zewnątrz. Posiadają one również osobny mikrofon — potrzebujemy rozmawiać, to go używamy, a jak nie potrzebujemy, to odłączamy i chowamy do pudełka. To świetne rozwiązanie dla graczy, którzy nie lubią, jak w trakcie rozgrywki cały czas im coś dynda przy policzku. Sama jakość mikrofonu jest przyzwoita — inni gracze, czy rozmówcy zrozumieją nas bez żadnych trudności.

Warto również zwrócić uwagę na wymienne wkładki, które znajdują się w zestawie. Dzięki nim można dopasować słuchawki do swojego ucha, co wpływa na jeszcze lepszą izolację dźwięku od otoczenia.

Po prostu świetne słuchawki

Ogólnie rzecz biorąc, słuchawki Nacon RIG200HS są bardzo dobrym wyborem dla każdego, kto poszukuje słuchawek w rozsądnej cenie. Po prostu dobrze grają i jakością wykraczają poza półkę cenową, w której można je zakupić. Naprawdę powinny sprawdzić się u każdego użytkownika, który lubi połączenie funkcjonalności z wygodą użytkownika oraz solidnym wykonaniem.

Za przekazanie słuchawek do recenzji dziękujemy RETALL.

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

Chcesz być na bieżąco, a nawet wiedzieć więcej o grach, komiksach, serialach lub filmach? GraPodPada.pl jest miejscem, gdzie znajdziesz informacje tworzone przez pasjonatów dla… graczy, czytaczy i oglądaczy ! Reprezentujemy różne opinie, patrząc na popkulturę z wielu perspektyw! Dlatego codziennie spodziewaj się treści wysokiej jakości i odnajduj interesujące Cię recenzje i informacje. Grasz w to? GraPodPada.pl to miejsce dla Ciebie… to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl