Genesis THOR 404 TKL Kailh Box Brown v2 RGB – recenzja klawiatury. Miłość od pierwszego kliknięcia.

UDOSTĘPNIJ

Przyznam się Wam, że zanim zaczęłam pracę w redakcji, niezbyt przejmowałam się technikaliami związanymi z komputerem, który traktowałam po macoszemu. Najważniejszym sprzętem była konsola. W ostatnim roku wiele się pozmieniało, zaczęłam grać również na kompie, coraz lepiej zaczęłam orientować się w technologii. Złożenie nowego, białego stanowiska zbiegło się z otrzymaniem do testów najnowszej klawiatury marki Genesis. Jak wypadła na tle klawiatur, których używałam w ostatnich miesiącach? Zapraszam do lektury poniższej recenzji.

Następczyni dobrze wam znanej klawiatury THOR 303 TKL

1 miłość od pierwszego kliknięcia
Miłość od pierwszego kliknięcia

Sprawdź także: PDP REALMz Sonic Green Hill Zone –  recenzja pada – skromny, ale dobry

Klawiatury z serii Genesis THOR 404 TKL to ukłon w stronę graczy z okazji 12 urodzin marki i przy okazji następca entuzjastycznie przyjętego modelu THOR 303 TKL. W pudełku znajdziemy sprzęt w folii, osobno spakowany kabel w oplocie podpinany pod USB z wyjściem USB – C, dwa wymienne switche, a także przyrząd do wyjmowania przełączników. Do sprzętu dołączono książeczkę z informacjami o produkcie oraz instrukcją w kilku językach. Znajdziemy tam rysunki ilustrujące w jaki sposób należy używać keycapa oraz switch pullera. Jest to klawiatura 80% czyli pozbawiona bloku numerycznego.

Genesis THOR 404 TKL Kailh Box Brown V2 to kawał klawiatury

Genesis THOR 404 TKL Kailh Box Brown v2 RGB

Sprawdź także: Pallad 450 Camo Lite – Recenzja Plecaka. Wojskowy kamuflaż, codzienna użytkowość

Gdy wzięłam klawiaturę Genesis THOR 404 TKL Kailh Box Brown V2 do ręki, poczułam te 1005 g. Wykonana jest porządnie, od razu czuć, że nie mamy do czynienia z tanim plastikowym tworem. Jej długość to 358 mm, szerokość 133 mm, a wysokość to 38 mm.

Żeby uruchomić akcesorium, wystarczy podpiąć ją mierzącym 180 cm przewodem do dowolnego gniazda USB w naszym komputerze. Fajnie, że jest taki długi (that’s what she said!) bo często zmieniam pozycję siedząc przy biurku i kładę klawiaturę na kolanach, tutaj nie muszę się ograniczać, co daje mi dużą mobilność przy pisaniu.

W ostatnich latach korzystałam głównie z klawiatur membranowych. Były one dość archaiczne, wykonane z taniego plastiku.

Klawisze stworzone do zabijania (w grach)

Genesis THOR 404 TKL Kailh Box Brown v2 RGB

Sprawdź także: PowerA Advantage Wired Controller with Lumectra – recenzja pada. Kontroler tysiąca barw

Layout klawiszy jest standardowy (US), posiada 87 klawiszy, w tym 11 multimedialnych. Producent zapewnia żywotność do 80 milionów kliknięć. Przyciski potrzebują 2 mm do aktywacji, siły nacisku na poziomie zaledwie 55 g, a czas reakcji wynosi 1 ms. Sprzęt wyposażony jest w zaawansowane przełączniki Kailh Box Brown v2, typu tacticle cechujące się nieliniową charakterystyką.

Oferują one mocne wrażenia z rozgrywki, dzięki mocniej odczuwalnemu powrotowi przełącznika do pozycji początkowej oraz większej wyrazistości. Doskonale sprawdzi się u osób grających w gry dzięki wartkim ruchom i sprężystości pozwalając pozostawić rywali daleko w tyle. Twórcy nie zapomnieli o smarowaniu i stabilizatorach klawiatury, co sprawia, że chodzi ona lekko i cicho.

Genesis zadbało o to by każdy użytkownik, nawet totalny laik pozbawiony wiedzy technicznej mógł samodzielnie w kilka sekund zmienić przełącznik, wszystko dzięki specjalnej technologii Hot – Swap. Wystarczy zdjąć keycap przy pomocy keypullera, a po wyjęciu przełączników zastąpić je innymi. Dzięki temu każdy może spersonalizować swoją klawiaturę, a także w przyszłości wydłużyć jej żywotność wymieniając komponenty na nowe.

Cicha i stabilna

Genesis THOR 404 TKL Kailh Box Brown v2 RGB

Żeby jeszcze bardziej zwiększyć komfort użytkowania Genesis THOR 404 TKL Kailh Box Brown V2 projektant umieścił wewnątrz specjalną piankę wygłuszającą, która wyciszy i upłynni chodzenie klawiszy zadowalając nawet najbardziej wymagających odbiorców. Klawisze wykonane z ABS zamknięte są w grubej, solidnej ramce. Konstrukcja Non floating – key sprawia, że nie są one osadzone w obudowie.  Dzięki swojej masie sprzęt stabilnie trzyma się podłoża, nie przesuwając się nawet w momencie najbardziej dynamicznej rozgrywki. Klawiaturę możemy oprzeć na regulowanych nóżkach. Na początku bałam się, że ułamałam jedna z nich, ale jak się okazało, w nóżkach znajdywały się kolejne, mini – nóżki, tak więc spód klawiatury zawiera regulację podwójną

RGBowy zawrót głowy

Genesis THOR 404 TKL Kailh Box Brown v2 RGB

Miłośnicy gadżetów i światełek będą w siódmym niebie. Jak przystało na sprzęt gamingowy, możemy poszaleć z podświetleniem, do wyboru jest aż 16 mln kolorów i 18 trybów podświetlenia. Wszystko za sprawą oprogramowania, które możemy pobrać ze strony producenta.

Za jego pomocą możemy tworzyć makra oraz profile. Kombinacji jest sporo. Sama wybrałam pastelowe, statyczne podświetlenie, z żółtym podświetleniem strzałek oraz WASD. Aplikacja nie jest jednak zbyt zaawansowana, może w przyszłości twórcy pokuszą się o ładniejszy design.

To była miłość od pierwszego kliknięcia

Genesis THOR 404 TKL Kailh Box Brown v2 RGB

Szczerze mówiąc, to jest to drobny mankament, a samą klawiaturą jestem więcej niż oczarowana. Od początku ogromnie mi się spodobała, ale prawdziwy zachwyt przyszedł, gdy zaczęłam na niej pisać. Jej odgłos to muzyka dla moich uszu. To klikanie tak dobrze brzmi, że można się poczuć jak w oscarowym filmie, pisząc znaczący artykuł, który ma zdemaskować intrygę bądź wklepując tajny kod pozwalający na uruchomienie głowic nuklearnych.

Dawno tak przyjemnie mi się nie pisało i nie czułam takiej satysfakcji z klikania w klawisze. Od razu nostalgicznie przypomniałam sobie czasy dzieciństwa, kiedy pisałam na maszynie. I w tym momencie przepraszam się z klawiaturami mechanicznymi, którymi wzgardzałam. Żadna klawiatura membranowa nie działa z taką lekkością i gracją.

Podsumowanie

Choć brak bloku numerycznego i ograniczona aplikacja mogą niektórych zniechęcić, THOR 404 TKL oferuje doskonałą jakość w przystępnej cenie. To bez wątpienia solidny wybór dla graczy i entuzjastów, którzy cenią sobie zarówno wygodę, jak i wydajność. Genesis ponownie udowodniło, że potrafi stworzyć produkt godny uwagi i polecenia. Jak dla mnie w przedziale cenowym do 300 zł nie ma sobie równych

Genesis THOR 404 TKL Kailh Box Brown v2 RGB to nie tylko kawał klawiatury, to romans od pierwszego dotknięcia klawisza. Z nowymi przełącznikami Kailh Box Brown v2, dostosowanymi do graczy, i możliwością zmiany switchy w kilka sekund dzięki technologii Hot-Swap, Genesis zadbało o każdy szczegół. Dodając do tego estetyczny wygląd, świetne podświetlenie RGB i komfort pisania, otrzymujemy klawiaturę, która bez wątpienia przyciągnie uwagę wielu entuzjastów.

Zalety

– estetyczny wygląd
– wygoda klikania
– solidne wykonanie
– podświetlenie RGB
– świetna jakość w przystępnej cenie

Wady

– niektórym użytkownikom może przeszkadzać brak bloku numerycznego
– aplikacja jest dość mocno ograniczona

 

 

Za przekazanie klawiatury do testów dziękujemy firmie Genesis.