MIEJSCE DLA KAŻDEGO GRACZA

Previous slide
Next slide

Elden Ring - pierwsze wrażenia z rozgrywki

Wreszcie nadeszła dla wielu gra roku. Następca Dark Souls w otwartym świecie, co jest największą nowością. Za mną kilkanaście godzin rozgrywki, więc dzielę się swoimi pierwszymi wrażeniami.

Elden Ring – pierwsze wrażenia z rozgrywki

Fani soulslike’ów poczują się tutaj od razu jak w domu. Responsywność i fizyka jest niemal bliźniacza do tej znanej z Dark Souls 3, więc walka, uniki i blokowanie nie będą wyzwaniem dla miłośników mrocznej trylogii. Z mechanik nowością jest oczywiście wierzchowiec, którego możemy przyzywać w dowolnym momencie, będąc w otwartej lokacji. Jest on niezbędny do eksploracji, bo świat, który przyjdzie nam zwiedzać, jest po prostu przeogromny. Co ciekawe, walka z wierzchowca nie raz uratuje Wam tyłek podczas niespodziewanej potyczki.

Jak już jesteśmy przy świecie gry i jego skali, warto zaznaczyć, że nie sposób się w nim nudzić. Na każdym kroku czeka na nas coś ciekawego, ale nie raz zostaniemy też niemiło zaskoczeni – tak homary, to o Was. Na szczęście mamy po raz pierwszy w grach od From Software do dyspozycji mapę, co pozwoli nam oznaczać i zapamiętać konkretne miejsca.

Kolejne nowości to tzw. popioły wojny, czyli nowy typ ulepszeń broni, który zmienia charakterystykę ataku i rodzaj obrażeń. Prochy z kolei to duchy, które możemy przyzywać w trudniejszym miejscu, czy podczas walki z bossem. A bossów w tej grze nie brakuje, ponieważ produkcja usiana jest lochami czy katakumbami, w których na końcu zawsze walczymy z trudnym przeciwnikiem.

Jest jeszcze kilka nowości, ale nie będę się o tym dłużej rozpisywał – na pełną recenzję przyjdzie jeszcze pora. Chciałem Was jedynie zachęcić do zakupu tej gry, bo jest naprawdę warta uwagi. Mając doświadczenie z poprzednimi grami japońskiego studia uważam, że produkcja jest całkiem przystępna na ich tle, co dla niektórych może być zachętą.

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

GraPodPada.pl to miejsce, gdzie przy jednym stole siedzą konsolowcy, pecetowcy, komiksiarze, serialomaniacy i filmomaniacy. Tworzymy społeczność dla wyjadaczy, jak i niedzielnych graczy, czytaczy i oglądaczy. Jesteśmy tutaj po to, aby podzielić się z Tobą naszymi przemyśleniami, ale również, aby pokazać Ci, że każda opinia ma znaczenie, a wszyscy patrzymy na współczesną popkulturę kompletnie inaczej. Zostań z nami i przekonaj się, że grapodpada.pl to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl 

OBSERWUJ NAS

UDOSTĘPNIJ
UDOSTĘPNIJ