Sandman Tom 6. Refleksje i przypowieści – recenzja komiksu. Niepowiązane ze sobą historie.

Okładka Sandman Tom 6 Refleksje i przypowieści

Sandman Tom 6. Refleksje i przypowieści to zbiór niepowiązanych ze sobą historii, które zostały zebrane w jeden album. Tym razem towarzyszymy Władcy Snów w pełnej niespodzianek podróży przez różne epoki i miejsca.

Sandman Tom 6 Refleksje i przypowieści

Losowe zeszyty w jednym tomie

Sandman Tom 6. Refleksje i przypowieści zawiera zeszyty #29-31, 38-40, 50 oraz Special #1 i Vertigo Preview #1. Nie jest to żadna nowość, że historie zawarte w jednym tomie Sandmana są ze sobą niepowiązane – nie raz już o tym wspominałem w swoich recenzjach. Po prostu wydaje mi się to dziwna decyzja w kontekście tej serii. Do tej pory nic nie stało na przeszkodzie, żeby oderwane od siebie fabuły wrzucać do jednego tomu i jednocześnie rozwijać główny wątek Morfeusza.

Tym razem Władca Snów pojawia się w różnych miejscach na przestrzeni lat. Będziemy mieli okazję poznać gaimanowską reinterpretację historii biblijnych, mitów greckich, a także poznać nieznane losy historycznych postaci.

Sandman Tom 6 Refleksje i przypowieści

Oklepane, jak i nieoczywiste opowieści

Mam ten problem z Sandmanem, że nie do końca wiem, co o nim pisać. Z jednej strony są to naprawdę fajne przypowieści, ale z drugiej strony obawiam się, że wchodząc głębiej w szczegóły, mogę popsuć innym zabawę z odkrywania tego na własną rękę.

Dam wam przykład – dostajemy mit o Orfeuszu i Erydyce. Niby Gaiman coś tam dopowiada do znanej już wszystkim historii, ale tak naprawdę niczym ona nie zaskakuje. To jest dokładnie to, co możemy znać ze szkoły z paroma dodatkowymi dialogami trochę rozbudowującymi bohaterów.

Jednakże otrzymujemy również zeszyt o władcy Bagdadu, który pragnie zachować swoje królestwo w pełni swojej świetności, więc pragnie, aby je zapamiętano i żeby nigdy nie umarło i żyło wiecznie. Nie dość, że jest to jeden z ładniej narysowanych i pokolorowanych zeszytów, to jest to również zaskakująca i nieoczywista opowieść.

Sandman Tom 6 Refleksje i przypowieści

Półmetek za mną

Mógłbym rzec, że Sandman Tom 6. Refleksje i przypowieści to komiks, który można pominąć, bo w sumie nie rozwija świata ani Morfeusza. Jednak jest to środkowa część, więc głupio to będzie w przyszłości wyglądać na półce, gdy będzie brakowało jednego tomu.

Dla osób, które czytają  serię od początku, jak najbardziej jest to pozycja warta sprawdzenia, bo są to w większości ciekawe historie. Dla osób, które tak jak ja, chciałyby poznać bardziej losy Władcy Snów i innych Nieśmiertelnych, ten album jest trochę zbędny.

Dziękujemy wydawnictwu Egmont Polska za udostępnienie egzemplarza komiksu.

Galeria:

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

Chcesz być na bieżąco, a nawet wiedzieć więcej o grach, komiksach, serialach lub filmach? GraPodPada.pl jest miejscem, gdzie znajdziesz informacje tworzone przez pasjonatów dla… graczy, czytaczy i oglądaczy ! Reprezentujemy różne opinie, patrząc na popkulturę z wielu perspektyw! Dlatego codziennie spodziewaj się treści wysokiej jakości i odnajduj interesujące Cię recenzje i informacje. Grasz w to? GraPodPada.pl to miejsce dla Ciebie… to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl