Previous slide
Next slide

PDP Afterglow Wave Controller - recenzja pada. Kolorowa, pulsująca piękność.

Pady to od zawsze moje główne narzędzia do grania. Niezwykle się ucieszyłem, gdy dostałem możliwość przetestowania kontrolera PDP Afterglow Wave. Głównie ze względu na fakt, że jeszcze nigdy nie miałem do czynienia z padami od innych firm, niż te oficjalne od Microsoftu czy Sony. Jak taki sprawdza się w akcji? Zapraszam do recenzji.  

Pad niemal identyczny

Kontroler otrzymujemy w naprawdę ładnym kolorowym opakowaniu. W środku oprócz pada, 2,5 metrowego przewodu USB C i instrukcji otrzymujemy kod na miesięczną subskrypcję Xbox Game Pass. Nie powiem miły gest od producenta. Dzięki temu zabiegowi miałem okazję przetestować go na naprawdę wielu grach.  

PDP Afterglow Wave to przewodowy pad o sylwetce bardzo przypominającej kontrolery bezprzewodowe Xbox. Jest on kompatybilny z wszystkimi konsolami Microsoftu, poczynając od Xboxów One, a kończąc na Xboxach Series X. Również nic nie stoi na przeszkodzie, aby podłączyć go do komputera.  

Sprzęt wydaje się niezwykle solidny i mało prawdopodobne, żeby popsuł się od normalnego użytkowania w przeciwieństwie do zamienników innych firm. Jak już wspomniałem pad swoją sylwetką niezwykle przypomina te oficjalne, ale również ułożenie przycisków jest identyczne co w oryginałach. Na górze znajduje się port USB C do podłączenia przewodu, którego otrzymujemy w zestawie, a na dole port mini jack do podłączenia przewodowego zestawu słuchawkowego.  

Natomiast tylna strona Afterglow Wave posiada przyjemną teksturę, która jest wygodna w trzymaniu i zapobiega wyślizgiwaniu się pada z rąk. Szczególnie przydaje się to przy dłuższych sesjach grania. Do tego gamepad jest niezwykle lekki ze względu na brak akumulatorków.  

Kolory i przyciski

No i chyba najważniejsze pad jest pięknie podświetlony. Kontroler posiada trzy strefy świecenia na obydwu uchwytach, biegnące od góry do dołu pada. Pozostałe oświetlenie umiejscowione jest wokół drążków. Kolory i zachowanie oświetlenia można łatwo dostosować za pomocą aplikacji PDP Control. Jednak można je również zmieniać, przytrzymując przycisk funkcji i używając lewego drążka analogowego.  

Niestety nie wszystkie przyciski są tak przyjemne, jak ogólny design kontrolera. Przykładowo przednie przyciski (A, B, X, Y) są nieco mniej przyjemne do naciśnięcia w porównaniu z oficjalnymi gamepadami. Środkowe przyciski służące do ustawień, zrobienia screenshota czy też wyciszenia mikrofonu wydają się szczególnie tanie i korzystanie z nich było dość niekomfortowe. Natomiast nie mam żadnych zastrzeżeń co do działania analogów, d-pada, bumperów i triggerów. Moim zdaniem działają identycznie jak te u Microsoftu.   

Zupełnie nowym dodatkiem jest włączenie dwóch tylnych łopatek, które znajdują się na uchwytach, na których spoczywa zazwyczaj środkowy i serdeczny palec. Domyślnie przyciski te to A i B, ale oczywiście możemy je zaprogramować w aplikacji producenta na dowolny inny przycisk przez nas wybrany. Sam do nich przypisałem sobie przyciski A i X, gdyż najczęściej z nich korzystam w ogrywanych przeze mnie produkcjach. Teraz trudno mi sobie wyobrazić, że ich tam nie ma, tak uprzyjemniły mi rozgrywkę. 

Dostosuj jak chcesz

Zdecydowanie najlepszą częścią tego pada jest jego oprogramowanie, dzięki któremu możemy ustawić naprawdę wiele funkcji. Aplikacja PDP Control umożliwia nam dostosowanie go do własnych potrzeb. Pozwala ona na przykład zmienić martwe strefy drążków, co oznacza, że możemy zdecydować, jak mocno lub jak lekko musisz je pchnąć, aby system zarejestrował ruch. Również można dowolnie przeprogramować wszystkie przyciski na alternatywne funkcje.  

Dzięki aplikacji producenta również dostosujemy siłę intensywności wibracji, jak i ustawień audio podłączonego zestawu słuchawkowego. W PDP Control dostosujemy również tryby oświetlenia, przypisując określone kolory oraz opcje efektów świetlnych. Możemy nawet się posunąć do tego, co może wywołać dany efekt. Za pomocą tej aplikacji aktualizujesz również oprogramowanie kontrolera.  Wreszcie, wszystkie powyższe ustawienia można zapisać w profilach.  

Podsumowując PDP Afterglow Wave to niezwykle udany produkt. Oczywiście posiada swoje małe mankamenty, ale ten pad to idealny zamiennik dla oryginalnych padów od Xboxa. Ja serdecznie polecam.  

Podziel się ze znajomymi:

Za przekazanie pada do recenzji dziękujemy firmie Retall.

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

Chcesz być na bieżąco, a nawet wiedzieć więcej o grach, komiksach, serialach lub filmach? GraPodPada.pl jest miejscem, gdzie znajdziesz informacje tworzone przez pasjonatów dla… graczy, czytaczy i oglądaczy ! Reprezentujemy różne opinie, patrząc na popkulturę z wielu perspektyw! Dlatego codziennie spodziewaj się treści wysokiej jakości i odnajduj interesujące Cię recenzje i informacje. Grasz w to? GraPodPada.pl to miejsce dla Ciebie… to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl