Previous slide
Next slide

Genesis Thor 303 — recenzja klawiatury. Jak grom z jasnego nieba.

Aktualnie większość pracy aktualne wykonuję na laptopie, więc byłem bardzo miło zaskoczony, gdy otrzymałem możliwość przetestowania klawiatury marki Genesis model Thor 303.

Genesis Thor 303 — recenzja klawiatury. Jak grom z jasnego nieba.

Panie, ciężkie to!

Pierwsze wrażenie? Kawał solidnie wykonanego narzędzia. Po wyciągnięciu z pudełka naszym oczom ukazuje się pełnowymiarowa klawiatura, której ciężar jest odczuwalny w ręku. Solidna, aluminiowa obudowa wykończona w białym matowym kolorze wygląda zjawiskowo na biurku. Początkowo byłem sceptyczny co do klawiatury z uwagi na mój dość mobilny styl pracy, jednak wylądowała obok laptopa w plecaku i była testowana w każdych możliwych warunkach. Obawiałem się, że klawiatura dość szybko się porysuje, tudzież farba zacznie schodzić z obudowy, ale oprócz minimalnych zarysowań, nie stwierdziłem żadnych większych uszczerbków na lakierze klawiatury. Sprzęt nie jest przeze mnie oszczędzany aktualnie 14 dni, znosząc trudy podróży bez żadnych żali i skarg pisemnych czy ustnych. Widać, że Producent chce dostarczyć możliwie jak najlepszy sprzęt w przystępnej cenie oscylującej w granicach 260 złotych. 

Długi na 180 cm kabel pozwala nam na swobodne przemieszczanie klawiatury po blacie naszego biurka i bezproblemowe użytkowanie go np. z kanapy po podłączeniu jej do komputera, który znajduje się pod telewizorem.  Producent zadbał o bezpieczeństwo, umieszczając kabel w solidnym, grubym oplocie, który pomimo tego jest dość elastyczny.

Klawiatura wyposażona jest w wymienne, mechaniczne przełączniki (przyciski) w standardzie Hot Swap Outemu Brown, o niskim czasie reakcji. Klawisze wymagają bardzo niewielkiego nacisku (55g na klawisz) oraz reagują bardzo szybko (wysokość reakcji kliku jest na 1,8 mm) co wpływa znacząco na czas reakcji w grach typu FPS (CS:GO, Valorant) czy innych produkcjach, gdzie wymagana jest szybkość i precyzja ruchu.

Jedną z najważniejszych rzeczy, o które zadbał producent, jest umieszczenie w klawiaturze funkcji N-Key Rollover, czyli całkowity Anty-ghosting. Oznacza to, że nieważne ile klawiszy jednocześnie naciśniemy, każdy sygnał zostanie przesłany bezpośrednio do komputera bez jakichkolwiek opóźnień.

Kolejną kwestią jest głośność nacisku klawiszy. Jest ona słyszalna, ale nie uciążliwa dla ucha. Możemy zmniejszyć głośność klawiszy, wymieniając je na wykonane z innego tworzywa, wedle naszych preferencji. Producent deklaruje żywotność klawiatury na ok. 50 milionów naciśnięć, także sporo klikania przed nami.

Aby całość była jak najbardziej stabilna, zadbano tutaj również o solidną podstawę. Gumowe wykończenie nóżek pozwala nam kontrolować sytuację nawet w najbardziej zaciętych pojedynkach, bez obaw o przesunięcie się naszej klawiatury.

Podświetlenie

Klawiatura posiada pełnoprawne oświetlenie RGB Backlight with Prismo Effect, z 25 wbudowanymi efektami podświetlenia. Dzięki bardzo przystępnemu i prostemu w obsłudze oprogramowaniu, które pobieramy ze strony producenta, możemy bez najmniejszych problemów skonfigurować swoją klawiaturę, według własnych wymagań tworząc personalizowane profile. Masz ochotę, aby WSAD świecił w całkowicie innym kolorze podczas gry? Żaden problem!

Wystarczy parę kliknięć i już wszystko jest według Twoich upodobań. Dzięki programowalnym przyciskom możemy w znacznym stopniu skrócić swój czas pracy, podpisując pod nie odpowiednie funkcje, na których nam zależy.

Młot Thora

Genesis Thor 303 to sprzęt naprawdę wszechstronny. Z uwagi na mnogość modyfikacji, które można wprowadzić (programowalne klawisze, zmiana kolorów podświetlenia według własnych preferencji, modyfikacja i wymiana klawiszy według własnych upodobań) jest to sprzęt naprawdę obiecujący w tej klasie cenowej. Jeśli zdecydujecie się na jego zakup, na pewno nie będziecie zawiedzeni. Ja aktualnie bawię się  z nią wspaniale i mam nadzieję, że posłuży mi jeszcze przez długi czas.

Za przekazanie klawiatury do recenzji dziękujemy firmie Genesis.

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

Chcesz być na bieżąco, a nawet wiedzieć więcej o grach, komiksach, serialach lub filmach? GraPodPada.pl jest miejscem, gdzie znajdziesz informacje tworzone przez pasjonatów dla… graczy, czytaczy i oglądaczy ! Reprezentujemy różne opinie, patrząc na popkulturę z wielu perspektyw! Dlatego codziennie spodziewaj się treści wysokiej jakości i odnajduj interesujące Cię recenzje i informacje. Grasz w to? GraPodPada.pl to miejsce dla Ciebie… to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl