Genesis Helium 200 — recenzja głośników —  Dyskoteki nie urządzisz

UDOSTĘPNIJ

Głośniki są nieodłącznym elementem każdego gamingowego stanowiska. Genesis Helium 200 to produkt, który oferuje dobrą jakość dzięki w przystępnej cenie. Jednak czy to wystarczy, aby uznać je za must have każdej jaskini gracza?

Minimalistyczne i kompaktowe — design Genesis Helium 200 robi wrażenie

Wyróżniają się minimalistycznym wyglądem, który doskonale pasuje do nowoczesnych gamingowych stanowisk. Kompaktowy rozmiar to chyba największa zaleta tego sprzętu — bez problemu zmieści się na mniejszym biurku. Już teraz zaznaczę również, że mimo drobnej budowy, Genesis Helium 200 grają dobrze… wiem, że ten przymiotnik może być trochę zwodzący. Niemniej trafny. Jest DOBRZE, nie genialnie, ale za cenę 139,99 złotych — tyle potrafi kosztować malutki JBL…
Głośniki mają elegancką czarną obudowę z elementami czerwieni, co nadaje im pazura — czerwień membrany ciekawie wyróżnia się na tle całości. Front głośników jest solidnie obudowany — połączenie plastiku i drewna — dzięki temu sprzęt wydaje się solidniejszy i trwalszy. Co prawda głośnikami nie rzucamy oraz po nich nie skaczemy — nie sprawdzamy ich wytrzymałości. Jednak mój kot upodobał je sobie, jako miejsce widokowe, więc cieszę się, że zdołały go utrzymać — więcej, nie ma na nich nawet jednej ryski!

Genesis Helium 200

Sprawdź też: Genesis Krypton 555 – recenzja myszki gamingowej – Królowa budżetowych gryzoni.

Daj to głośniej – jak grają głośniki od Genesis?

Genesis Helium 200 o mocy satelitarnej 10W to głośniki stereo, więc nie należy oczekiwać od nich głębokiego basu czy efektów dźwiękowych na miarę kina domowego. Jednak jak na swoją cenę? Zapewniają naprawdę zadowalającą jakość dźwięku. Średnie i wysokie tony są czyste, dialogi w grach są dobrze zrozumiałe, a bardziej rozbudowane utwory z gier fabularnych nie przycinają się, ani nie trzeszczą.

Jednakże jeżeli oczekujecie od głośników prawdziwej symfonii dźwięku, to nie jest to sprzęt dla was. Nie ma się co tutaj czarować, to prosty, ale przy tym naprawdę wyjątkowo dobry produkt, który sprawdzi się jako mały dodatek do naszej jaskini gracza.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że nie jest to sprzęt, którym obudzimy sąsiadów, ale to na plus, ponieważ spędzając czas na rozrywce w mniejszym mieszkaniu, nie potrzeba nam nic „głośniejszego”. Dyskoteki z Genesis Helium 200 nie urządzimy, ale zagrać, zagramy.

Genesis Helium 200

Sprawdź też: Krypton 700 G2 – recenzja myszki. Gamingowy sprzęt na każdą kieszeń

Jak to wszystko gra? – trochę technikaliów

Głośniki mają moc wyjściową 10 W (RMS) na kanał, co przy codziennej rozrywce powinno być w zupełności wystarczające. Pokrętło głośności oraz dodatkowe wejścia na słuchawki i mikrofon w Genesis Helium 200 znajdują się na prawym boku lewego głośnika — cieszy mnie, że nie z tyłu, ponieważ mam szybkim ruchem ręki mogę je pogłośnić albo ściszyć — czyt. nie muszę w trakcie rozgrywki wstawać i szukać regulatora z tyłu — co jest dla mnie mega plusem. Dodatkowo sprzęt posiada standardowe złącze minijack, co oznacza, że jest kompatybilny z większością komputerów, czy monitorów. Jednym minusem tego produktu jest brak mobilności — głośniki potrzebują stałego podłączenia do zasilacza — przy tej filigranowej budowie brakuje trochę możliwości podłączenia ich do prostej ładowarki USB typu C…

Genesis Helium 200

Sprawdź też: Genesis Selen 400 — recenzja słuchawek. Bezprzewodowe znaczy lepsze.

Za taką cenę, to aż grzech nie wziąć

Jeżeli poszukujecie głośników do codziennego grania w małym pomieszczeniu, Genesis Helium 200 będą idealnym wyborem. W atrakcyjnej cenie kupicie sprzęt o dobrej jakości dźwięku, estetycznym designie i kompaktowym rozmiarze. Nie jest to produkt dla audiofilów, z pewnością spełni oczekiwania każdego gracza.


Specyfikacja techniczna:

– Ilość głośników: dwa głośniki satelitarne 10W

– Moc głośników: 2x10W

– Pasmo przenoszenia: 20 – 20000 Hz

– Wejście: dwa złącza jack 3,5 mm

– Zasilanie: 220-240V

– Dodatkowe cechy: pokrętło głośności, dwa porty mini jack 3,5 mm dla słuchawek i mikrofonu

Zalety

Ciekawy design
Kompaktowy rozmiar
Wysoka jakość dźwięku w niskiej cenie

Wady

Brak możliwości zasilania zwykłą ładowarką typu C

Za przekazanie głośników do recenzji dziękujemy marce Genesis.