Previous slide
Next slide

Krypton 700 G2 – recenzja myszki. Gamingowy sprzęt na każdą kieszeń

Niedawno w moje ręce wpadła myszka do przetestowania od firmy Genesis. Sprzęt półki średniej można powiedzieć. Jednak dawno nie byłam tak zachwycona sprzętem peryferyjnym, zwłaszcza, gdy mój poprzedni gryzoń zasłużył już na odpoczynek.

Krypton 700 G2 – recenzja myszki. Gamingowy sprzęt na każdą kieszeń

Design, jaki jest każdy widzi…

…Cytując słynnego klasyka (choć mogło to brzmieć trochę inaczej). Pierwsze co widzimy to klasyczne opakowanie w firmowych barwach Genesis, czyli w czerni i czerwieni. Na przodzie pudełka widnieje zdjęcie jego głównej zawartości. W środku znajdziemy myszkę, dokumentację jej dotyczącą oraz zapasowy zestaw sliderów.

Jednak wygodę tej myszki poczuje ten, który ją w ręce weźmie. Jej wymiary to 128mm długości, 69mm szerokości i 38mm wysokości. Smukła, idealnie wyprofilowana, nie za duża, dla mojej kobiecej dłoni jest idealna. Jednak z jej kształtu zadowoleni będą również gracze używający chwytu typu Palm i Claw grip. Ergonomiczny kształt nie obciąża ręki, co jest moim zdaniem najważniejszym aspektem. Moja najdłuższa sesja grania trwała sześć godzin i nie czułam, aby mój nadgarstek na tym ucierpiał.  Dawno nie miałam tak wygodnej myszki. 

Gryzoń jest w większości czarny, a jego obwoluta wraz z logo producenta wzbogacone są podświetleniem RGB, gdzie do wyboru jest szesnaście milionów barw, a które nie biją mocno po oczach. Wszystkie ustawienia ich dotyczące można skonfigurować przy pomocy dedykowanego oprogramowania. Jest stosunkowo lekki, gdyż waży 96 gramów. Nie miałam żadnego problemu z poruszaniem go po podkładce. Scroll jest bardzo dobrze wykonany, palec się na nim nie ślizga, a jego skok można regulować w aplikacji. Posiada również przewód w kolorze czarnym o długości dwóch metrów, z dość cienkim, ale mocnym oplotem chroniącym przed uszkodzeniami, więc nie powinno być problemu z dostosowaniem go z resztą setupu na biurku.

Wygląd wyglądem – funkcjonalność najważniejsza!

Zacznijmy więc od najważniejszego elementu gamingowej myszki  – sensor, który odpowiada za precyzję sterowania czy maksymalną szybkość ruchu. Zakres czułości oscyluje w granicach od 200 do 8000 DPI, a maksymalna szybkość przetwarzania danych utrzymuje się przy 8000 FPS. Przycisk do zmiany DPI pozwala na zmianę czułości w aż sześciu poziomach. Do tych wszystkich parametrów dodajmy fakt, że producent zapewnia wytrzymałość aż do dwudziestu milionów kliknięć i dostajemy naprawdę porządny sprzęt za niewielkie pieniądze. 

Genesis zadbał również o – wcześniej wspomniane – specjalne oprogramowanie dla swojego gryzonia do personalizacji barw, przycisków oraz makr pod własny styl gry. Dzięki wbudowanej pamięci, nie trzeba się martwić o ponowne programowanie po podłączeniu do innego PC. Krypton “zapamiętuje” dane, więc spokojnie można zabrać go ze sobą w podróż, bądź na zawody e-sportowe. 

Sprzęt wyposażony jest w osiem przycisków programowalnych. Można przypisać poszczególne funkcje i skróty, a także nagrywać makra – sekwencję zdarzeń oraz kliknięć, które nagrywa się, a następnie odtwarza, aby ułatwić sobie wykonywanie powtarzalnych zadań. Oprócz tego Krypton został wyposażony w łatwo dostępny przycisk “fire button”, usytuowany przy lewym przycisku, dzięki któremu można szybko, na przykład wystrzelić serię pocisków m.in. w grach FPS. Dodatkowo, wszystkie te opcje można przypisać aż do pięciu różnych profili.

Klik jest słyszalny, ale nie powiedziałabym, że jest głośny. O ile klawiatury mechaniczne przyprawiają mnie swoimi dźwiękami o zgrzyt zębów, tak głośność myszy jest na “nie irytującym” poziomie. 

Patrząc na wszystkie funkcje i możliwości jaki daje nam Krypton 700 G2 trzeba jednoznacznie stwierdzić, że jak na myszkę półki średniej, jest naszpikowana wieloma świetnymi rozwiązaniami. Jest świetnym wyborem dla casualowych jak i bardziej zawodowych graczy. Osobiście rzadko używam programowalnych przycisków, ale dla tej wygody użytkowania, warto było się w nią zaopatrzyć. Jest ładna i na pewno do niejednego zestawu na biurku się dostosuje. 

Za przekazanie myszki do recenzji dziękujemy GENESIS

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

Chcesz być na bieżąco, a nawet wiedzieć więcej o grach, komiksach, serialach lub filmach? GraPodPada.pl jest miejscem, gdzie znajdziesz informacje tworzone przez pasjonatów dla… graczy, czytaczy i oglądaczy ! Reprezentujemy różne opinie, patrząc na popkulturę z wielu perspektyw! Dlatego codziennie spodziewaj się treści wysokiej jakości i odnajduj interesujące Cię recenzje i informacje. Grasz w to? GraPodPada.pl to miejsce dla Ciebie… to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl