Previous slide
Next slide

Genesis Thor 303 TKL Silent Switch i Genesis Lead 300 – recenzja klawiatury oraz keycapów. Wprowadź trochę koloru na swoje biurko!

Zazwyczaj brak num pada był dla mnie czymś niewyobrażalnym. Na szczęście z wiekiem porzuciłem te przekonania, bo gdybym tego nie zrobił, to być może straciłbym szansę na używanie klawiatury Genesis Thor 303 TKL, która jak typowy junior, nie posiada dodatkowych cyferek po prawej stronie. Jak wypada w testach ten sprzęt i jak prezentują się wymienne keycapy? Sprawdźmy! 

Genesis Thor 303 TKL i Genesis Lead 300 – recenzja klawiatury oraz keycapów. Wprowadź trochę koloru na swoje biurko!

Pudełko zapełnione po brzegi

Opakowanie zachęca już z zewnątrz. Jak to zwykle ma miejsce w przypadku produktów Genesis, znajdują się na nim minimalistyczne grafiki, które dobrze oddają wygląd sprzętu. Po otwarciu, oprócz samego dania głównego, znajdziemy także instrukcję, dwa zapasowe switche oraz przyrządy do wyciągania keycapów. 

Sama klawiatura jest naprawdę solidna, wykonana z aluminium obudowa nie trzeszczy i nie wygina się. Jest ona dość ciężka, kiedy się ja podniesie, to można poczuć każde 865 g wagi. Wymiary 355 mm x 136 mm x 36 mm sprawiają, że nasze biurko nie będzie „zawalone”. Co do przycisków, to pracują one z umiarkowaną głośnością, choć początkowo miałem wrażenie, że ich dźwięk mi przeszkadza, to szybko się do niego przyzwyczaiłem.

Genesis Lead 300

Coś dla miłośników cyferek

Genesis Thor 303 TKL Silent Switch to klawiatura przewodowa z kablem USB o długości 180 cm. Do jej podłączenia potrzebny będzie port USB-A i co najważniejsze to sprzęt typu plug and play. Klawisze są mechaniczne i wykorzystują technologię Outemu Peach, więc ich ewentualna wymiana nie jest kosztowna. Producent zapewnia jednak żywotność do 50 milionów kliknięć.

Głównym zastosowaniem jest gaming, więc zadbano o przystosowanie funkcji pod graczy. Przyciski mają punkt aktywacji na poziomie zaledwie 2 mm i wymaganą siłę nacisku minimum 45 g. W ten sposób komputer jest w stanie zarejestrować akcję szybciej niż np. w przypadku membranowych odpowiedników. Dodatkowo Gensis zaimplementowało funkcję N-Key Rollover, czyli pełnego Anti-Ghostingu. Co to oznacza w praktyce? Oznacza, że możecie wcisnąć dowolną ilość przycisków, a wasz PC i tak odczyta każdy z nich osobno z odpowiednią precyzją. 

Zablokowanie klawisza Windows, czy 12 klawiszy funkcyjnych to nie jedyne dodatkowe funkcje Genesis Thor 303 TKL. Do pobrania jest specjalna aplikacja, gdzie możemy modyfikować kolor i sposób oświetlenia naszego sprzętu, nagrywać makra i przypisać to wszystko do trzech profili. Jeżeli lubicie bawić się światłami RGB, to jest to produkt dla was. Jest tu 25 opcji podświetlenia przycisków z efektem RGB Prismo.  

Genesis Thor 303 TKL

Modyfikacji ciąg dalszy

Nie samą wirtualną modyfikacją człowiek żyje! Jeżeli przeszkadza wam, że podstawowo Thor 303 TKL Silent Switch może mieć tylko czarne keycapy to z pomocą przychodzi Genesis Lead 300. Są to zestawy klawiszy do pełnej modyfikacji klawiatury. Do wyboru mamy 6 kolorów: navy blue, szary, pomarańczowy, różowy, miętowy oraz fioletowy. Możecie zmienić każdy przycisk na jeden kolor, ale równie dobrze możecie mieszać je w dowolny sposób. Jedynym limitem jest wasza wyobraźnia! 

Producent zapewnia, że wymienne keycapy przystosowane są do intensywnego użytkowania, a technologia double-shot sprawia, że znaki na nich nie wycierają się. Ponadto klasyczne wymodelowanie profilem OEM sprawia, że są one wygodne w użyciu. Co ważne, każde pudełko zawiera też klips do ściągania klawiszy, a sam montaż jest banalnie prosty. Wystarczy zdjąć „stary” cap i nałożyć nowy na  przełącznik mechaniczny. 

Genesis Thor 303 TKL i Genesis Lead 300

Koloryt na twoim biurku

Klawiatura Genesis Thor 303 TKL oraz keycapy Lead 300 to idealny zestaw dla graczy, szczególnie tych, którzy cenią sobie warstwę wizualną sprzętu na równi z funkcjonalnością. Podczas testów produkty te spełniały swoją rolę zarówno w trakcie pracy, jak i pisania artykułów i co najważniejsze, w trakcie grania w gry. 

Możliwość modyfikacji oświetlenia RGB, czy wspomniane wcześniej wymienne keycapy sprawiają, że wasze biurko nabierze trochę kolorytu. Sam miałem ochotę codziennie zmieniać układ klawiszy, czy sposób oświetlenia, żeby jakoś uatrakcyjnić wygląd Thora. Z czystym sercem mogę polecić te produkty zarówno do użytku prywatnego w domowym zaciszu, jak i do pracy w biurze. 

Za przekazanie klawiatury i keycapów do recenzji dziękujemy GENESIS.

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

Chcesz być na bieżąco, a nawet wiedzieć więcej o grach, komiksach, serialach lub filmach? GraPodPada.pl jest miejscem, gdzie znajdziesz informacje tworzone przez pasjonatów dla… graczy, czytaczy i oglądaczy ! Reprezentujemy różne opinie, patrząc na popkulturę z wielu perspektyw! Dlatego codziennie spodziewaj się treści wysokiej jakości i odnajduj interesujące Cię recenzje i informacje. Grasz w to? GraPodPada.pl to miejsce dla Ciebie… to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl