W 2026 roku — z okazji 25. rocznicy premiery „Drużyna pierścienia” — do kin wrócą wszystkie trzy filmy z trylogii „Władcy Pierścieni”, w rozszerzonych wersjach, zapowiadają Fathom Entertainment i Warner Bros..
W pełnych, rozszerzonych wersjach
Pokazy zaplanowano na dwa weekendy: pierwsze seanse odbędą się w dniach 16–18 stycznia w formacie DBOX (z podwyższoną jakością obrazu i dźwięku), a następnie od 23 do 25 stycznia będą dostępne standardowe seanse.
Warto przygotować się na długie seanse: „Drużyna pierścienia” będzie trwał 228 minut, „Dwie wierze” — 235 minut, a „Powrót króla” aż 263 minuty. To czyni z każdej projekcji wydarzenie na skalę epicką — po kolei trzy filmy pochłoną około jedenaście i pół godziny.
Jednocześnie dla fanów przygotowano drobne, celebracyjne dodatki — w niektórych kinach dostępne będą limitowane kubki na popcorn z motywami Śródziemia: mapa Śródziemia w sieci AMC lub design „Jednego Pierścienia” w wybranych kinach niezależnych i Regal.
Jak podkreślił dyrektor generalny Fathom Entertainment:
„Ta trylogia to niezwykłe osiągnięcie filmowe — zachwyciła widzów swoimi zdjęciami, opowieścią i epickim rozmachem. Cieszymy się, że możemy zaprosić fanów starego i nowego pokolenia z powrotem do kin, by przeżyli te filmy jeszcze raz — w pełnej wersji reżyserskiej”.
To wyjątkowa okazja dla miłośników kina fantasy — zobaczyć klasyczną trylogię z nową jakością i w kinowej sali
Źródło: FathomEntertainment
