REKLAMA

Yoko Shimomura wraca do Street Fightera po 34 latach!

Kamil Puzdrowski

Opublikowano: 2 czerwca 2025

Spis treści

Po ponad trzech dekadach od stworzenia kultowej ścieżki dźwiękowej do Street Fighter II, Yoko Shimomura – kompozytorka znana także z serii Kingdom Hearts, Final Fantasy XV i licznych gier z Mario w roli głównej – powraca do serii Street Fighter. W ramach nadchodzącej aktualizacji do Street Fighter 6 Shimomura przygotowała nowy utwór zatytułowany „Edge of Triumph”.

Powrót legendy

O współpracy z Shimomurą poinformowano 2 czerwca na oficjalnym profilu serii Street Fighter w serwisie X (dawniej Twitter):

„Nawiązaliśmy współpracę z kompozytorką muzyki do gier Yoko Shimomurą! Koniecznie sprawdźcie nowy specjalny utwór Edge of Triumph w aktualizacji Elena! Można go ustawić jako podkład muzyczny postaci w ustawieniach gry, by dodać więcej emocji do waszych walk!”

REKLAMA

 

 

 

 

Część aktualizacji Elena

Utwór „Edge of Triumph” zadebiutuje wraz z aktualizacją wprowadzającą postać Eleny – znaną z Street Fighter III: 3rd Strike. Aktualizacja oprócz nowej postaci wprowadza również zmiany w balansie postaci oraz dodatkowe usprawnienia.

Dla fanów serii i muzyki Shimomury to ogromna gratka – jej ostatni kontakt z Street Fighterem miał miejsce w 1991 roku, kiedy komponowała utwory do drugiej odsłony gry, w tym niezapomniane motywy Guile’a czy Chun-Li.

Co dalej dla Shimomury?

Choć oczekuje się, że Yoko Shimomura powróci także jako główna kompozytorka w nadchodzącym Kingdom Hearts 4, jej obecność przy Street Fighter 6 daje nadzieję, że to nie jednorazowy powrót, a początek nowej współpracy z Capcomem.

Źródło: Insider-gaming / Street Fighter na X
Źródło zdjęcia: gamemusic

Kamil Puzdrowski

Cześć, jestem Kamil. Czasami staram się coś mądrego napisać o grach.

REKLAMA

Rekomendowane artykuły

Wiedzmin 3 key Art Witcher 3

CD Projekt zapowiada rocznicowy stream Wiedźmina 3.

CD Projekt zapowiada rocznicowy stream Wiedźmina 3.

Papież Leon XIV cytuje Gandalfa i ostrzega przed AI.

Papież Leon XIV cytuje Gandalfa i ostrzega przed AI.

Szef Take-Two broni Red Dead Online.

Szef Take-Two broni Red Dead Online.
destiny logo

Fani domagają się Destiny 3.

Fani domagają się Destiny 3.

Warhorse Studios potwierdza nową odsłonę Kingdom Come.

Warhorse Studios potwierdza nową odsłonę Kingdom Come.
ubisoft

Ubisoft zapowiada nowe tytuły

Ubisoft zapowiada nowe tytuły