GRAPODPADA

MIEJSCE DLA KAŻDEGO GRACZA

SUBIEKTYWNA LISTA SIEDMIU NAJCIEKAWSZYCH GIER W KLIMATACH POSTAPO

GRAFIKA PROMUJĄCA GRĘ FALLOUT 4

Tematyka końca świata wzbudza fascynację, zarówno pociąga jak i przeraża. Gry wideo dają nam szansę zakosztować życia w takim upadłym, przegniłym świecie. Niektóre wizje są niezwykle prawdopodobne, aby wystąpiły w naszym świecie, inne kompletnie odjechane i mało prawdopodobne. W dzisiejszym wpisie pragnę przedstawić wam listę najciekawszych, moim zdaniem, gier ukazujących postapokaliptyczne światy.

Mad Max

Niemal równolegle z premierą „Mad Max: Na drodze gniewu” ma sklepowych półkach pojawiła się gra, odwołująca się do wcześniej wspomnianego filmu. Gra opowiada o losach Maksa znanego z filmu. Mechanika gry jest typowa dla Avalanche Studios. Przemierzasz pustkowia w poszukiwaniu baz wroga i części do swojego pojazdu brzmi to niby prosto, ale potrafi wciągnąć na długie godziny. Zdecydowanie najmocniejszą stroną gry jest świat przedstawiony. Wyniszczony wojną świat przemienił się w pustynię targaną częstymi burzami piaskowymi. W tym świecie codziennością stała się przemoc. Pojazdy które przetrwały zostały otoczone niemalże świętym szacunkiem. Dla fanów filmów gra jest po prostu must havem do ogrania.

SCREEN Z GRY MAD MAX

Dying Light

Dying Light gra od polskich twórców, którzy udowodnili grami z serii Dead Island, że potrafią w gry o klimatach o zombie. Tym razem trafiamy do zainfekowanego miasta Harran. Aby przetrwać musimy zdobyć substancję opóźniającą przemianę w krwiożercze monstrum. Twórcy świetnie rozwinęli system walki z Dead Island oraz świetnie zrealizowali system parkour, który umożliwiał szybkie i płynne przemieszczanie po świecie gry. Jedną z ważniejszych mechanik jest cykl dobowy, który zmienia diametralnie rozgrywkę. Trzeba dodać, że produkcja doczekała się świetnego dodatku o podtytule, The Following, który wprowadził do rozgrywki pojazdy.

SCREEN Z GRY DYING LIGHT

Seria Fallout

W takim zestawieniu nie mogła zabraknąć tych produkcji. To po prostu czysta klasyka. Seria przez lata ewoluowała. Początkowo RPGi w rzucie izometrycznym, aktualnie bliżej im do shooterów z elementami gier RPG. Pomimo takich zmian serii udało się utrzymać wiele elementów wspólnych, z których najważniejszą jest kreacja świata, która w każdej odsłonie po prostu zachwyca wizją świata po atomowym holokauście.

SCREEN Z GRY FALLOUT 4

Seria STALKER

Apokalipsa w Stalkerze jest zdecydowanie na mniejszą skalę, gdyż świat gry obejmuje Zone, czyli obszar wokół elektrowni w Czarnobylu. Awaria elektrowni spowodowała skażenie kilkuset kilometrów terenu w pobliżu. Przez promieniowanie oraz występujące na tych obszarach mutanty i anomalie, teren stał się niezdatny do zamieszkiwania. Aktualnie Zone zamieszkują bandyci, żołnierze czy w końcu tytułowi Stalkerzy, którzy zajmują się pozyskiwaniem różnego rodzaju drogocennych artefaktów. Cały czas należy monitorować stan zdrowia oraz uważać na zabójcze promieniowanie. Każdy nieostrożny krok może być naszym ostatnim, ale nikt nie obiecywał, że wczasy w Zonie będą łatwe i przyjemne.

SCREEN Z GRY STALKER

The Walking Dead

Przygodówki z serii TWD od studia Telltale oparte są o uniwersum stworzone przez Roberta Kirkmana, opisuje on swiat zniszczony przez epidemią wirusa zmieniąjcego ludzi w żywe trupy. Gry z serii pozwalają śledzić losy małej dziewczynki, Clementine która na przestrzeni serii próbuje przetrwać wraz z innymi ocalałymi w nowym świecie.  Podobnie jak w pierwowzorze najważniejsza nie jest akcja, a relacje między postaciami.

SCREEN Z GRY THE WALKING DEAD

The Last of Us

Dzieło Naughty Dog z 2013 roku nie zestarzało się praktycznie w ogóle przez te siedem lat. Podczas swojej premiery tytuł wywołał istotne trzęsienie ziemi w swojej branży. Gra opowiadał niesamowitą, pełną autentycznych i namacalnych emocji fabułę. Trzeba zaznaczyć, że TLOU to tytuł z wiarygodnie zarysowanymi charakterami postaci i ich motywacjami.

SCREEN Z GRY THE LAST OF US

Seria Metro

Seria gier powstała na podstawie świetnej prozy Dimitrija Głuchowskiego. Przedstawia losy ocalałych po wojnie nuklearnej, dla których schronieniem stały się tunele moskiewskiego metra. Ostatnią enklawą ocalałych stało się właśnie tytułowe metro, w którym jedynie występują warunki zdatne do przeżycia. Klimat książek został perfekcyjnie odwzorowany w samych grach. Gra to typowy shooter FPP z elementami przygodówki, takimi jak zwiedzanie kolejnych lokacji czy rozmowy z napotkanymi postaciami niezależnymi. Zapewniam was, że wizja klaustrofobicznych tuneli metra zostanie z wami na długo.

SCREEN Z GRY METRO

O NAS:

GraPodPada.pl to miejsce, gdzie przy jednym stole siedzą konsolowcy, pecetowcy, komiksiarze, serialomaniacy i filmomaniacy. Tworzymy społeczność dla wyjadaczy, jak i niedzielnych graczy, czytaczy i oglądaczy. Jesteśmy tutaj po to, aby podzielić się z Tobą naszymi przemyśleniami, ale również, aby pokazać Ci, że każda opinia ma znaczenie, a wszyscy patrzymy na współczesną popkulturę kompletnie inaczej. Zostań z nami i przekonaj się, że grapodpada.pl to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl 

OBSERWUJ NAS

UDOSTĘPNIJ
UDOSTĘPNIJ