GRAPODPADA

MIEJSCE DLA KAŻDEGO GRACZA

FILMY POSTAPO, KTÓRE ZDECYDOWANIE POLECAM OBEJRZEĆ

FOTOS Z FILMU MAD MAX

Postapokalipsa to jeden z bardziej popularnych tematów w popkulturze, który ma swoje odzwierciedlenie także w filmach. Jest ich sporo, a ja wybrałem dla was najlepszych, które można uznać za przedstawicieli tego podgatunku.

Jestem Legendą
Reżyseria: Francis Lawerence

Ekranizacja klasycznej opowieści Richarda Mathesona o ostatnim człowieku w świecie opanowanym przez zainfekowanych ludzi. Główny bohater próbuje przywrócić dawny ład i porządek próbując stworzyć antidotum dla zainfekowanych. Film jest przeplatany sekwencjami, w których możemy zaobserwować, jak wyglądał świat w chwili swojego upadku. Trzeba również wspomnieć, że twórcom udało się odświeżyć skostniałą już wizję autora książki, w której zarażeni to wampiry bojące się czosnku na szczęście w filmie taki motyw nie występuje. Must have który trzeba po prostu obejrzeć! W moje opinii jeden z lepszych występów Willa Smitha.

FOTOS Z FILMU JESTEM LEGENDA

Droga
Reżyseria: John Hillcoat

Kolejna adaptacja świetnej powieści tym razem napisanej przez Cormaca McCarthy’ego to prawdziwe arcydzieło. Film dobitnie pokazuje, że postapo to nie jest miła zabawa. Świat przedstawiony jest odpychającym, ponurym miejscem, gdzie przemoc i kanibalizm występują powszechnie. „Droga” pozwala nam śledzić beznadziejną, pełną trudności wędrówkę syna i ojca, który mimo okoliczności za wszelką cenę stara się zachować człowieczeństwo i ochronić ukochanego syna. Zdecydowanie najmocniejsza pozycja na tej liście! Produkcja ta na tyle mną wstrząsnęła, że miałem ją jeszcze w głowie przez kilka dni.

FOTOS Z FILMU DROGA

Snowpiercer
Reżyseria: Joon-ho Bong

„Snowpiercer” ukazuje nam wizje upadku świata w wyniku wielkiego zlodowacenia. Ostatnim bastionem ludzkości zostaje gigantyczny pociąg krążący wokół kuli ziemskiej. W pociągu zachowała się jednak stara struktura społeczeństwa – jedni żyli w bardzo dogodnych warunkach, w których mieli chociażby dostęp do pięknych restauracji czy dogodnych warunków mieszkalnych. Natomiast druga grupa musiała się mierzyć z brakiem pożywienia, małą przestrzenią mieszkalną itp. Trzeba również wspomnieć, że grupa tych „gorszych” pracowała na wygody stojących tych wyżej, a za niesubordynację byli karani. Film powinien przypaść do gustu zwłaszcza fanom kina akcji.

PLAKAT PROMUJĄCY FILM SNOWPIERCER

28 Dni Później
Reżyseria: Danny Boyle

Film Danny’ego Boyle’a reanimował umierający gatunek filmów o zombie. Produkcja zaoferowała nam surową i bardzo dynamiczną opowieść o grupie ludzi próbujących przeżyć w świecie opanowanym przez morderczego wirusa. Dzieło Danny’ego Boyla warto obejrzeć choćby dla obrazu opustoszałego Londynu, po którym przechadza się zdezorientowany główny bohater. Według mnie jedna ważniejszych produkcji o tematyce żywych trupów zaraz po „Nocy żywych trupów” Georga A. Romero, który wpłynęła na kolejne filmy i seriale o zombie.

FOTOS Z FILMU 28 DNI PÓŹNIEJ

Zombieland
Reżyseria: Ruben Fleischer

Filmy postapo to nie tylko poważne produkcje. Udowadniają to twórcy „Zombieland”, którym udało się połączyć krwawą, brutalną akcję z komedią o rodzinie przemierzającej upadły świat opanowany przez żywe trupy. Produkcja wyśmiewa również wszelkie klisze gatunku filmów o tematyce nieumarłych trupów.  Po obejrzeniu części pierwszej obowiązkowo zachęcam do seansu części drugiej, ponieważ w żadnym stopniu nie odbiega ona od swojego poprzednika.

FOTOS Z FILMU ZOMBIELAND

Ciche Miejsce
Reżyseria: John Krasinski

Kolejna pozycja to nietypowa hoolwoodzka produkcja, lecz bliżej mu do kina artystycznego. Duży nacisk został położony na ciszę. Stwory, które opanowały świat przyciągane są przez dźwięki niczym ćmy do źródła światła. John Krasinski zrezygnował z pokazania genezy upadku świata. Film jest oszczędny w dialogach, jak i również w muzyce, co może niektórym nie przypaść do gustu. Lecz dla ciekawej wizji upadłego świata zdecydowanie polecam się zapoznać z tym ciekawym dziełem.

PLAKAT PROMUJĄCY FILM CICHE MIEJSCE

Nie Otwieraj Oczu
Reżyseria: Susanne Bier

Nieznane „coś” niszczy aktualny ład i porządek na świecie i pewna jest tylko jedna rzecz – gdy to zobaczysz pragniesz popełnić samobójstwo. Główną bohaterką jest Malorie, matka dwójki dzieci która musi uciekać w dół niebezpiecznej rzeki do miejsca mogącego zapewnić bezpieczeństwo ocalałym ludziom. Oprócz trudniej przeprawy poznamy losy Malorie w trakcie rozpoczęcia się tego horroru. Ekranizacja jest zdecydowanie uboższa w stosunku do swojego książkowego pierwowzoru, lecz takiej oryginalnej wizji upadku świata w innej filmowej produkcji nie znajdziecie.

FOTOS Z FILMU CICHE MIEJSCE

Mad Max: Na Drodze Gniewu
Reżyseria: George Miller

Reżyser George Miller, twórca legendarnej serii Mad Max, powraca do znanego nam świata z nowym filmem. Głównym bohaterem jest oczywiście Max, który podczas samotnej wędrówki po nuklearnym świecie. Zostaje on jednak wciągnięty do grupy uciekinierów z Cytadeli terroryzowanej przez Immortana Joe’ego. Cały film to nie przerwana akcja na kółkach i to dosłownie. Jeśli nowy Max jest zdecydowanie nie dla was to polecam się zapoznać z oryginalnymi filmami z Melem Gibsonem w roli głównej.

FOTOS Z FILMU MAD MAX

WALL-E
Reżyseria: Andrew Stanton

Temat postapo poruszyło również Studio Pixar w swojej komediowej animacji „WALL-E”.  Cała planeta została zaśmiecona przez ludzi do tego stopnia, że zmuszeni byli ją opuścić na pokładzie statku kosmicznego. Główną postacią jest WALL-E (Wysypiskowy Automat Likwidująco Lewarujący. E-klasa) który przez siedemset lat w samotności oczyszcza Ziemię z odpadów pozostawionych przez gatunek ludzki. Pewnego dnia spotyka EVE i życie małego robocika ulega znacznej zmianie. Wraz z EVE wyrusza na niezwykłą podróż, podczas której przeżyją wiele zabawnych przygód. Jedyna pozycja na liście, która jest idealna dla młodszych miłośników kina.

FOTOS Z FILMU WALL-E

Ewolucja Planety Małp
Reżyseria: Matt Reeves

Po zaskakującym sukcesie „Genezy planety małp” wszyscy wyczekiwali na kontynuację. Dotychczasowego reżysera zastąpił Matt Reeves, który miał za zadnie przenieść historię Cezara w okres po upadku ludzkiej cywilizacji. Twórcom niezwykle ciekawie udało się zinterpretować świat z oryginalnych filmów z lat sześćdziesiątych i stworzyć niezwykle porywającą wizję postapokalipsy. Znakomity blockbuster. Zarówno „Geneza planety małp”, jak i również „Wojna planety małp” są godne uwagi, ale to druga część trylogii miała na siebie najlepszy pomysł.

PLAKAT PROMUJĄCY FILM PLANETA MAŁP

O NAS:

GraPodPada.pl to miejsce, gdzie przy jednym stole siedzą konsolowcy, pecetowcy, komiksiarze, serialomaniacy i filmomaniacy. Tworzymy społeczność dla wyjadaczy, jak i niedzielnych graczy, czytaczy i oglądaczy. Jesteśmy tutaj po to, aby podzielić się z Tobą naszymi przemyśleniami, ale również, aby pokazać Ci, że każda opinia ma znaczenie, a wszyscy patrzymy na współczesną popkulturę kompletnie inaczej. Zostań z nami i przekonaj się, że grapodpada.pl to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl 

OBSERWUJ NAS

UDOSTĘPNIJ
UDOSTĘPNIJ