PDP REALMz Sonic Go Fast Wired Headset – recenzja słuchawek. Najpiękniejsze słuchawki dla Nintendo Switch!

UDOSTĘPNIJ

Po raz pierwszy zobaczyłam kolekcję sprzętu PDP z szybkim jak błyskawica jeżem podczas relacji z targów Pax West 2023 we wrześniu. Byłam zachwycona, zastanawiając się jednocześnie jakim cudem nikt wcześniej nie wpadł na to by wypuścić kolekcjonerskie pady i słuchawki z osadzonymi w nich figurkami bohaterów. Czy oceniłam książkę po okładce, a właściwie Sonicu? Czy w parze z wyglądem idzie również funkcjonalność? Odpowiedź znajdziecie w poniższej recenzji.

Sprawdź także : Genesis Thor 660 – recenzja klawiatury – mniejszy, nie znaczy gorszy

Eleganckie opakowanie, które będzie ozdobą waszej kolekcji

Słuchawki zapakowane są w kartonik z okienkiem, w którym wyeksponowano prawą słuchawkę z osadzoną w środku figurką kolekcjonerską Sonica. Aż żal mi było rozpakowywać to małe dzieło sztuki – takie zrobiło na mnie wrażenie! Wizualnie headset będzie stanowił ozdobę waszej gamerskiej kolekcji. W środku oprócz słuchawek znajduje się potwierdzenie gwarancji wraz z kodem QR, po zeskanowaniu którego przechodzimy do strony producenta, na której znajdują się artykuły na temat dostępnych produktów oraz informacje na temat gwarancji, wysyłki i zwrotu środków.

Headset jest bardzo lekki, wykonany z plastiku w kolorze niebieskim, czerwonym oraz białym, z żółtym akcentem w postaci mikrofonu. Prawą słuchawkę wykonano z przezroczystego plastiku, w której na jasnoniebieskim tle kolekcjonerska figurka Sonica przybrała pozycję szykującą się do startu. Na lewej zaś znajduje się logo z napisem World’s Fastest Hedgehog. Całość jest bardzo solidna, nie wygina się w rękach, nie trzeszczy, nie skrzypi. Słuchawki posiadają oficjalną licencję Nintendo oraz SEGA.

Komfort dla Twoich uszu

PDP REALMz Sonic Go Fast Wired Headset są wyposażone w złącze Minijack 3,5 mm oraz przewód z gumy. Jak dla mnie mógłby być dłuższy, żebym mogła podłączyć zestaw do konsoli kiedy gram na telewizorze, ale do Nintendo Switcha jako handhelda czy laptopa w zupełności wystarczy pozwalając na komfortowe korzystanie. Headset jest nauszny, wyposażony w wygodne poduszki wykonane z pianki memory, dzięki czemu pozwala komfortowo spędzić nawet dłuższą sesję grania czy słuchania muzyki. Wewnętrzną stronę zdobi podobizna Sonica. Zestaw ma spory zakres regulacji, dzięki czemu gracz może dopasować sprzęt pod siebie. Nie czuć nacisku dzięki miękkiej gąbce znajdującej się pod spodem opaski.

Zestaw słuchawkowy wyposażono w mikrofon z funkcją redukcji szumów. Nie znajdziemy w nim przycisku do mutowania, w celu wyciszenia mikrofonu należy go odwrócić. Jedynym pokrętłem jest to od ustawiania głośności. Mikrofon regulujemy za pomocą giętkiego, ruchomego ramienia, które się nie podpina. Ramię jest bardzo plastycznie, ustawia się je niezmiernie lekko, a mam porównanie do słuchawek RAZER Kraken Kitty V2 Pro czy Onikuma X26, w których wyginane ramie stawia większy opór i jest mniej komfortowe. Mikrofon radzi sobie bardzo dobrze z wygłuszaniem szumów, kiedy przeprowadzałam test, nagrywając w rejestratorze dźwięku sprzęt wygłuszył rozmawiającego metr dalej głośno przez telefon domownika. Kiedy przekręciłam mikrofon w drugą stronę, było słychać mnie słabiej, ale już nagrały się w tle śmiech i rozmowy.

Niesamowita jakość dźwięku

Muszę przyznać, że bardzo zaskoczyła mnie jakość dźwięku. Jest bardzo wyrazisty i świetnej jakości. Kiedy gram, nie lubię być przebodźcowana, więc głośność ustawiam na niską, a nawet jak ją zwiększam, to się sama wyłączam. Graczom, którzy nie borykają się z takimi problemami, zestaw pozwoli na głębokie zanurzenie się w świecie gry. Sprzęt oprócz Nintendo Switch jest kompatybilny również z Mac, Windowsem i Xboxem, postanowiłam więc przetestować je na laptopie.

Kiedy puściłam muzykę, przepadłam na amen, wszystko przez niesamowicie dostrojony dźwięk, dzięki 40 – milimetrowym sterownikom. Miałam odpalić jedną piosenkę do testu, a skończyłam na dwugodzinnym prywatnym secie. Ciekawym doświadczeniem było odkrycie dodatkowych warstw muzycznych, których nie słyszałam, puszczając w domu muzykę z YouTube. Sprzęt będzie dla mnie od teraz nieodłącznym towarzyszem podróży, oprócz grania na Switchu będę z niego korzystać również do kontemplowania moich playlist na iPhonie. Podłączenie do telefonu jest możliwe za pomocą przejściówki ze złącza lightning na gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.

Sprawdź także: 8BitDo Ultimate Bluetooth Controller – recenzja pada – Tak powinno się robić pady

Słuchawki dostaniecie w cenie od 177,16 zł, co uważam jest ceną adekwatną do jakości wykonania. W mojej opinii to najładniejszy sprzęt jaki możecie dostać na Switcha.

Podsumowanie

Słuchawki PDP REALMz Sonic Go Fast Wired Headset to idealny na prezent dla każdego gracza, a przede wszystkim fanów Sonica. Wyróżniają się nietuzinkowym designem, komfortem użytkowania,dobrą jakością dźwięku, stanowiąc jednocześnie atrakcyjną opcję dla kolekcjonerów i entuzjastów Nintendo Switch. Mimo drobnych niedogodności takich jak brak przycisku mutującego czy niedługiego kabla, są one rekomendowane dla osób poszukujących wyjątkowego sprzętu gamingowego.

Zalety

– nietuzinkowy design i gratka dla kolekcjonera
– miękka pianka memmory pozwalająca wygodnie użytkować sprzęt
– świetna jakość dźwięku, nadają się również do słuchania muzyki
– cena adekwatna do jakości

Wady

– niektórym może przeszkadzać, że są przewodowe
– kabel mógłby być dłuższy
– brak przycisku do mutowania mikrofonu

Za przekazanie słuchawek do recenzji dziękujemy firmie Retall.