Krux Frost Silver-White RGB – recenzja klawiatury. Gamingowe sreberko.

Firma Krux w minionym tygodniu wypuściła na rynek nową klawiaturę. Sprzęt idealnie wpasował się w mój mały upgrade stanowiska dla gracza. Jakie są moje wrażenia? Czy gadżet przydał się nie tylko w celach rozgrywkowych, ale także zawodowych?

Dzięki uprzejmości Krux mogłam przetestować klawiaturę i w pełni zatopić się gamingowym świecie.  

Klawiatura Krux Frost Silver-White RGB – recenzja klawiatury. Gamingowe sreberko.

Podziel się ze znajomymi:

Kolorowo mi

Przede wszystkim sprzęt wyróżnia się designem. Krux Frost Silver-White RGB został wykonany z metalu, a wisienką na torcie są 108 klawisze membranowe (z funkcją programowania makr) udekorowane białym lakierem z chromowanymi srebrnymi wstawkami. Klawiatura ma wymiary 440x135x35 (mm) i zmieści się nawet na tych mniejszych biurkach. Oprócz tego elementy nie wyginały się podczas grania w ulubione tytuły, co jest niewątpliwie zaletą. Poza tym podkładka magnetyczna pod nadgarstki skutecznie niwelowała zmęczenie dłoni podczas długich rozgrywek. W zasadzie to nie mogłam oderwać się od grania.

Ponadto wzrok przyciąga piękna paleta barw RGB od czerwonego do fioletowego. Kolor jest żywy, podczas użytkowania nie zauważyłam, by blakł. Wręcz przeciwnie pięknie prezentowało się na gamingowym stanowisku. Można także wybrać ustawienia podświetlenia: oddychanie, odbijanie i pełne. Wystarczy tylko nacisnąć rolkę, wybrać tryb, a następnie wyregulować jasność lub szybkość obracając gałkę. Proste, niebanalne, intuicyjne.

Nie tylko dla graczy

Klawiatura od Krux jest uniwersalna. Może posłużyć zarówno dla graczy, jak i osób, które potrzebują akcesoriów do pracy oraz do zwykłego surfowania po Internecie.

Dzięki łatwej regulacji nóżek z tyłu sprzętu, można wydłużyć czas pracy lub rozgrywki. Co więcej, takie połączenie wspomnianej wcześniej podkładki z dostosowaniem kąta klawiatury daję idealny komfort z użytkowania. Dosłownie dłonie suną po klawiszach, a zmęczenie nie jest aż tak odczuwalne. Ten aspekt jest bardzo ważny, ponieważ gamingowe narzędzie dobrze sprawdzi się podczas pracy zdalnej. Sama korzystałam z niej również w celu pisania artykułów, czy użytkowania z przeglądarki. Poza tym gadżet jest lekki i z łatwością można go przenosić z miejsca na miejsce.

Wielofunkcyjność to podstawa

Trzeba przyznać, że codziennie „czas jest na wagę złota” więc ucieszyłam się z potencjału klawiatury, które zaoferowali twórcy. Przed wszystkim klawisze ze skrótami pozwalają aktywować funkcje multimedialne np. natychmiast otworzyć kalkulator, przejść do skrzynki pocztowej, zajrzeć do folderu mój komputer, czy ściszyć lub zgłośnić muzykę. Lepiej jest zaoszczędzić dodatkowe sekundy poprzez skróty, niż męczyć się z klikaniem myszką.

Jako gracz często podczas rozgrywki w dynamiczne tytuły typu Counter Strike czy League of Legends zdarzyło mi się nacisnąć skróty klawiszowe od Windowsa (minimalizowanie tytułu do pulpitu), czy przypadkowe uruchomienie programu NVIDIA. Dlatego też ucieszyłam się z możliwości włączenia trybu gry, który blokował przypadkowe naciśnięcie. Komfort grania skutecznie został poprawiony, nie musiałam obawiać się wytrącenia ze skupienia, które jest bardzo ważne w rozgrywkach online.

Komfort użytkowania

Podczas grania, przeglądania Internetu, czy pisania recenzji klawisze były naprawdę ciche. Dla nocnych marków, którzy lubią spędzić czas przy komputerze, to wspaniała informacja. Dlaczego? Otóż pozostali domownicy nie będą wybijani ze snu, ponieważ klikanie jest prawie niesłyszalne.

Ważne również jest to, że klawiatura ani razu nie zacięła się podczas użytkowania. Od razu połączyła się z laptopem za pomocą kabla USB, a potrzebne sterowniki z marszu zostały pobrane i zainstalowane. Pamiętam jeszcze czasy, gdy do poprawnie działającego sprzętu należało instalować oprogramowanie z płytki, bo inaczej nic by nie działało. Stare, poczciwe CD i DVD. Jednakże jest to już zamierzchła pieśń starych czasów. Kiedyś to było, ale dziś jest znacznie lepiej.

Podsumowując, klawiatura Krux Frost Silver-White RGB przyda się zarówno dla graczy, pracowników jak i dla casualowych użytkowników. Mimo że jest to raczej gamingowy sprzęt, to sprawdzi się również w pracy zdalnej, jak i codziennego użytku. Natomiast jej bardzo ładny design upiększy biurka w każdym mieszkaniu (jest również wersja Black). Osobiście jestem oczarowana wielofunkcyjnością sprzętu, która jest tak bardzo ważna w dzisiejszych czasach. Jest to gamingowe sreberko, a nawet złoto w przystępnej cenie.  

Za przekazanie klawiatury do testów dziękujemy firmie KRUX.

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

NAJNOWSZE WPISY

O NAS:

Chcesz być na bieżąco, a nawet wiedzieć więcej o grach, komiksach, serialach lub filmach? GraPodPada.pl jest miejscem, gdzie znajdziesz informacje tworzone przez pasjonatów dla… graczy, czytaczy i oglądaczy ! Reprezentujemy różne opinie, patrząc na popkulturę z wielu perspektyw! Dlatego codziennie spodziewaj się treści wysokiej jakości i odnajduj interesujące Cię recenzje i informacje. Grasz w to? GraPodPada.pl to miejsce dla Ciebie… to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl