Previous slide
Next slide

Genesis ASTAT 700 G2 - recenzj fotela gamingowego. Siateczkowy król wygody.

Co Pan zamawia takie duże rzeczy ciągle? Niedługo się w drzwiach nie zmieszczę-powiedział kurier, powoli wtaczając się przez moje drzwi z kolejnym wielkim pudłem. Trochę zrobiło mi się go szkoda, że niedługo te pudełka złamią go w pół, albo będzie musiał pójść przeze mnie na przymusowe L4 na ból pleców. Dziękuję Panie kurierze za Pana ciężką pracę, bo dzięki niej możecie przeczytać tę oto recenzję!

Montaż

Po dostaniu się do wnętrza pudełka naszym oczom ukazują się solidnie zapakowane w folię bąbelkową elementy, każde z odpowiednim oznaczeniem. Spoglądając na instrukcję obsługi (jest ona bardzo przejrzysta i czytelna) z łatwością, krok po kroku przejdziemy przez proces składania. W moim przypadku było to ok. 60 minut, ale z uwagi, iż miałem średnio rozgarniętych pomocników w postaci dwóch psów i kota.

Oba stworzenia były niezwykle zainteresowani folią oraz pudełkiem, w którym znajdowało się pierwotnie krzesło i z radością przeszkadzali mi w składaniu. Przy odpowiedniej wprawie i bez dodatkowych problemów, składanie fotela powinno zająć wam nie dłużej niż 30 minut. W zestawie oprócz części producent umieszcza również klucz imbusowy do skręcenia. Polecam jednak zaopatrzyć się w śrubokręt z odpowiednią końcówką w celu polepszenia sobie komfortu składania i przyspieszenia całego procesu.

Feeling krzesła

Solidna, aluminiowa podstawa w kształcie gwiazdy przepięknie uzupełnia resztę minimalistycznego gamingowego cudeńka, wykończonego oddychającą i jednocześnie elastyczną siatką PureFlowPLUS™. W bardziej upalne dni takie wykończenie bywa błogosławieństwem, gdy nasze cztery litery nie przyklejają się do siedziska. To ogromna przewaga rozwiązania siateczkowego nad tradycyjnym skórzanym wykończeniem. Aby w pełni dopasować Genesis ASTAT 700 G2 do swoich preferencji, producent zadbał o możliwość regulacji w wielu płaszczyznach.
Do naszej dyspozycji otrzymujemy: regulację podłokietników w kierunku Góra- Dół (2 poziomy, wysokość od 27,5 cm do 34,5 cm) oraz prawo-lewo (odpowiednio po jednym poziomie w każdą stronę) oraz tył-przód (3 poziomy do przodu i do tyłu). Jeśli uznamy, że siedzisko jest dla nas za małe (jego standardowe wymiary to 49,5 cm na 50 cm), możemy je również powiększyć (Regulacja pomiędzy 50- 52 cm).

Wysokość fotela regulujemy w zakresie 99-106 cm (licząc wysokość od podstawy do siedziska 44- 51,5 cm). Zagłówek regulowany jest w zakresie góra-dół wysokość od 16 cm do 22,5 cm), jak i również możemy wyregulować kąt jego nachylenia. Fotel przeznaczony jest dla osób wzroście 160-195 cm, maksymalny udźwig to 120 kg.

W celu ochrony naszego kręgosłupa, a szczególności jego odcinka lędźwiowego, fotel posiada 3 poziomowy, intuicyjny i łatwy w obsłudze 8-żebrowy system ExoBase™. Dzięki jego regulacji (zakres Góra-Dół), który dostosowujemy do naszych preferencji.

Spójrzcie na poniższe zdjęcia. Zobaczycie, jak ślicznie wygląda ten system.
Kliknijcie link, aby zobaczyć pełny zakres regulacji Fotela, który dla was nagraliśmy. :

Warto się usadowić?

Od dostarczenia i złożenia Genesis ASTAT 700 G2 minęło już kilka ładnych dni, w których towarzyszy mi on w codziennej pracy za biurkiem. Bardzo wygodny jest to fotel, a możliwość regulowania podłokietników w tak dużym zakresie jest przydatna w pracy. Przekopując czeluście internetu, napotkałem na opinię ludzi narzekających na jakość wykonania, argumentując to wszystko słabej jakości plastikiem, i nie spasowaniem elementów. Zakładam, że trafili na wybrakowany egzemplarz, gdyż w moim nie doznałem takich rzeczy. Całość jest dobrze spasowaną konstrukcją, plastiki, jak i siateczkowe elementy fotela są trwałe i miłe w dotyku. Może ktoś skręcił za mocno śruby podczas jego składania, urwał gwinty i stąd te nieprzychylne opinie?

Całodzienna praca przy komputerze nie jest straszna z tym sprzętem. Jako fan minimalistycznego designu jestem wniebowzięty sposobem jego wykończenia. Ma on służyć, a nie świecić się jak choinka na święta milionem kolorów. Połączenie przyciągającej oko aluminiowej podstawy i siateczkowego wykończenia było strzałem w dziesiątkę. Oczywiście, nie każdemu taki design przypadnie do gustu. Jeśli cenisz sobie wygodę ponad wygląd, jest to sprzęt dla ciebie.

Jedynym mankamentem, jaki udało mi się na razie zauważyć, to z racji siateczkowego wykończenia fotela to bardzo lubi on łapać wszelkiego rodzaju włosy, więc jeśli macie w domu zwierzaki z tendencją do linienia/gubienia ich, to fotel bardzo chętnie je przyjmie. Niemniej, wystarczy kilka szybkich ruchów odkurzaczem i wygląda jak świeżo wyciągnięty z opakowania. Poza tą jedną rzeczą fotel jest bardzo solidnym i wygodnym sprzętem do codziennego użytku i gamingu.
Moim zdaniem jest to kawał dobrego sprzętu.

Za przekazanie fotela do recenzji dziękujemy firmie Genesis

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

Chcesz być na bieżąco, a nawet wiedzieć więcej o grach, komiksach, serialach lub filmach? GraPodPada.pl jest miejscem, gdzie znajdziesz informacje tworzone przez pasjonatów dla… graczy, czytaczy i oglądaczy ! Reprezentujemy różne opinie, patrząc na popkulturę z wielu perspektyw! Dlatego codziennie spodziewaj się treści wysokiej jakości i odnajduj interesujące Cię recenzje i informacje. Grasz w to? GraPodPada.pl to miejsce dla Ciebie… to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl