MIEJSCE DLA KAŻDEGO GRACZA

Previous slide
Next slide

ENCODYA, cyberpunkowa opowieść widziana oczami dziewczynki

ENCODYA, cyberpunkowa opowieść widziana oczami dziewczynki i jej robota-ochroniarza, trafia na konsole.

Screen z gry ENCODYA

Pora na zmianę perspektywy – nadchodzi Twoja szansa, by przerobić przygnębiającą dystopię na entuzjastyczną utopię. Cyberpunkowa przygodówka point-and-click ENCODYA od dziś dostępna jest na konsole Nintendo Switch, Xbox One i PlayStation 4.

Screen z gry ENCODYA
Chaosmonger Studio postanowiło „przedłużyć” historię swojego krótkometrażowego filmu animowanego “Robot Will Protect You”, tworząc grę przygodową point-and-click ENCODYA. Twórcy opowiadają nam historię młodej, osieroconej dziewczyny imieniem Tina, rzuconej “wilkom” na pożarcie. Ta wataha to bezlitosne, rozgniewane społeczeństwo Neo Berlina 2062 r., żyjące w nędzy i w szponach megakorporacji. 9-latka nie jest jednak pozostawiona w tym świecie sama, a towarzyszy jej potężny, mechaniczny przyjaciel – SAM-53, budzący skojarzenia ze Stalowym Gigantem z kultowej animacji Brada Birda. To na ich ramionach spoczywa najważniejsze z zadań – ocalić cały znany im świat.
Przygody Tiny i SAM-a-53 odbywają się w różnorodnych lokacjach, a każda z nich wypełniona jest przedziwnymi robotycznymi stworzeniami, a także groteskowymi postaciami ludzkimi. Rozwiązując zagadki i wymieniając ze sobą spostrzeżenia na temat otaczającego ich świata, odkrywają, co znaczy żyć pełnią życia w świecie, który zdaje się pozbawiać każdego sensu istnienia. ENCODYA stara się uchwycić uroczy i pełen zadumy styl Studia Ghibli łącząc go z bladerunnerowym klimatem i otoczeniem.
 
Akcja toczy się w Neo Berlinie w okolicach 2062 roku – miasto to jak na cyberpunk przystało, jest dość ponure, a jego mieszkańcy zmagają się z uzależnieniem od wirtualnej rzeczywistości. Wcielając się w rolę Tiny lub robota SAM-a 53 (przypominającego właśnie Stalowego Giganta), będziemy musieli rozwiązać mroczne zagadki i odkryć drugie dno, jakie stoi za problemami mieszkańców futurystycznej metropolii. Między postaciami można przełączać się w dowolnym momencie.
 
Tytuł jest jednocześnie listem miłosnym do klasyki gatunku i nawiązuje zarówno do growych klasyków, jak Beneath a Steel Sky, jak i do książki “Autostopem przez galaktykę”. ENCODYA podejmuje takie tematy, jak kseno- i robofobia, kultura influencerska, walka klas i wpływ megakorporacji na kształtowanie rzeczywistości.
Screen z gry ENCODYA

Główne cechy gry:

· Eksploruj mroczny, cyberpunkowy świat gry ENCODYA w 2,5D, wcielając się w jedną z dwóch grywalnych postaci – Tinę lub SAM-a 53
· Porozmawiaj z 34 postaciami, które zapewniają grze bogatą, ekscytującą i różnorodną historię
· Wybierz się na podróż po ponad 100 lokacjach, przepełnionych zakątkami czekającymi aż je odkryjesz i wyeksplorujesz
· Losowo generowane zagadki zapewnią unikatowe doznania i stawią Ci spore wyzwanie
· Naciesz oczy przerywnikami filmowymi i futurystyczną oprawą graficzną, które nadają grze niepowtarzalnego charakteru
· Zagłęb się w świat gry ENCODYA dzięki specjalnie stworzonej na potrzeby tego tytułu ścieżce dźwiękowej
· Każda z napotkanych postaci posiada dubbing wykonany przez profesjonalnych aktorów, którzy tchnęli życie w Twoich przyjaciół i… wrogów.
Screen z gry ENCODYA
ENCODYA to debiutancka produkcja studia Chaosmonger, która ukazała się wcześniej na PC na Steam i zdobyła uznanie wśród krytyków.
 
Gra jest dostępna na Nintendo SwitchXbox One, i PlayStation 4 w cenie 120-135 zł, a dodatkowo na premierę tytuł objęty jest 20% zniżką (na wybrane platformy). PC-towa edycja gry na Steam jest dostępna w wersji “Save the World”, która poza grą zawiera dodatkowo artbook, ścieżkę dźwiękową do pobrania, tapety oraz materiały filmowe z produkcji gry. Dochody ze sprzedaży tej edycji gry zasilą Plan International, organizację charytatywną zajmującą się ochroną praw dzieci i promowaniem równości szans wobec dziewcząt.
Screen z gry ENCODYA

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

GraPodPada.pl to miejsce, gdzie przy jednym stole siedzą konsolowcy, pecetowcy, komiksiarze, serialomaniacy i filmomaniacy. Tworzymy społeczność dla wyjadaczy, jak i niedzielnych graczy, czytaczy i oglądaczy. Jesteśmy tutaj po to, aby podzielić się z Tobą naszymi przemyśleniami, ale również, aby pokazać Ci, że każda opinia ma znaczenie, a wszyscy patrzymy na współczesną popkulturę kompletnie inaczej. Zostań z nami i przekonaj się, że grapodpada.pl to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl 

OBSERWUJ NAS

UDOSTĘPNIJ
UDOSTĘPNIJ