Dni Fantastyki 2022 – relacja

Dni Fantastyki

Dni Fantastyki to najstarszy festiwal, który odbywa się na Dolnym Śląsku od 2004 roku w Centrum Kultury Zamek w Leśnicy. Swoją tematyką obejmuje filmy i seriale, gry komputerowe i planszowe, książki oraz komiksy.

Dni Fantastyki

Nie trzeba było mnie długo namawiać… Tak naprawdę, to nie trzeba było mnie w ogóle namawiać, bo jestem stałym bywalcem na Dniach Fantastyki. Więc, tak czy inaczej pojawiłbym się ponownie na tym festiwalu. W tym roku jednak było ,,inaczej”, ponieważ byłem oficjalnie jako przedstawiciel grapodpada.pl.

Miałem piękną plakietkę z napisem ,,Media”. Niestety tym razem była to zwykła karteczka bez imienia i nazwiska oraz nazwy redakcji, ale sam sobie dopisałem. A co! Będę miał ładną pamiątkę.

Dni Fantastyki

Festiwal podzielony jest na strefę open – dostępną dla każdego oraz część w środku Centrum Kultury Zamek, w którym odbywają się między innymi prelekcje.

W strefie open można zjeść coś dobrego, ale niestety w tym roku było bardzo drogo. Może nie powinienem tego pisać, ale dookoła obiektu jest sporo małych knajpek – niektóre z nich dają nawet zniżki, jak się pokaże bilet na Dni Fantastyki 😉

Można także napić się dobrego piwka z wrocławskiego Browaru Profesja, który przygotował specjalne piwo festiwalowe pod nazwą Czarodziejka. Co ciekawe, kupiłem je, totalnie nie wiedząc, że to właśnie TO piwo. Było dobre, nie za gorzkie.

Dodatkowo na zewnątrz znajduje się strefa handlowa. W tym roku kupiłem tylko kawai przypinkę z kremówką. Mogłem z papieżem (ogólnie był ogromny wybór rzeczy z papajem), ale uznałem, że tak będzie subtelniej. Nabyłem tylko jedną rzecz, bo co roku są ci sami wystawcy z tymi samymi rzeczami – może dorzucą tam jedną czy dwie rzeczy sezonowe. Pierwsze dwa razy jak byłem na Dniach Fantastyki, kupiłem co chciałem i teraz nie mam w czym wybierać 🙁

Dni Fantastyki

Na Dniach Fantastyki odbywa się konkurs cosplay. Szanuję tych wszystkich ludzi, którzy tak dokładnie i szczegółowo przygotowują swoje stroje. Ja nie potrafiłbym zrobić tak świetnych kostiumów. Przyjemnie się przechadza po terenie Zamku i ogląda poprzebierane osoby, które sobie spacerują między uczestnikami festiwalu. Wygląda to iście magicznie.

Dni Fantastyki

Jednak ja większość czasu spędzam w środku Centrum Kultury Zamek, na której odbywają się prelekcje – ta strefa jest biletowana – można kupić wstęp na konkretne prelekcje albo na konkretne dni. Lubię iść i posłuchać kogoś mądrego (w większości, bo zdarzają się niestety także takie średnio merytoryczne) oraz zobaczyć na żywo ludzi, których kojarzę z Internetu.

Zamek w Leśnicy jest naprawdę pięknym obiektem. Rozumiem, że to tradycja, że Dni Fantastyki odbywają się zawsze w tym miejscu. Aktualnie jest to na tyle popularne wydarzenie, że ciężko jest pomieścić w nim wszystkich zainteresowanych. Niestety w godzinach szczytu w środku robi się bardzo duszno. Dodatkowo dochodzi fakt, że korytarze są wąskie i gdy zaczynają się robić kolejki do sal, to brakuje miejsca, żeby przejść. Same sale też są małe i zdarza się, że nie wszyscy dostaną się do środka, żeby posłuchać prelegetów.

Dni Fantastyki

Mimo wszystko dobrze spędziłem czas. Jako media miałem również dostęp do press roomu i było tam jedzenie, słodycze, owoce, pićko oraz miłe towarzystwo. Za rok również się wybieram i mam nadzieję, że ponownie jako przedstawiciel grapodpada.pl.

Zapraszam wszystkich. Jakby co, to można sobie zrobić zdjęcie albo mogę się podpisać na gipsie, czy coś. Do zobaczenia za rok!

Dni Fantastyki

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

Chcesz być na bieżąco, a nawet wiedzieć więcej o grach, komiksach, serialach lub filmach? GraPodPada.pl jest miejscem, gdzie znajdziesz informacje tworzone przez pasjonatów dla… graczy, czytaczy i oglądaczy ! Reprezentujemy różne opinie, patrząc na popkulturę z wielu perspektyw! Dlatego codziennie spodziewaj się treści wysokiej jakości i odnajduj interesujące Cię recenzje i informacje. Grasz w to? GraPodPada.pl to miejsce dla Ciebie… to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl