Animals Planet Zoo – recenzja DLC Arid Animals –Zbudujmy park zoologiczny na Pustyni Arabskiej!

UDOSTĘPNIJ

Planet Zoo jest tą gierką, do której uwielbiam powracać w przerwach pomiędzy większymi tytułami. Twórcy co rusz raczą nas nową zawartością. Tym razem swój wymarzony ogród zoologiczny mogłam wybudować na Pustyni Arabskiej.

Co kilka miesięcy deweloperzy z Frontier Developments rozbudowują swoją grę Planet Zoo o nowe zawartości. Niedawno zadebiutowało piętnaste DLC – Arid Animal Pack, w którym znajdziemy osiem nowych zwierząt i kolejny scenariusz. A więc jakie zadanie tym razem czeka na graczy?

W nowym scenariuszu kampanii udajemy się na Pustynię Arabską, gdzie nasza znajoma celebrytka Tiffany Summers próbuje zbudować ogród zoologiczny wśród jałowych krajobrazów. Naszym zadaniem jest pomóc jej w przygotowaniach do otwarcia nowego parku i zorganizowania z tej okazji wielkiego przyjęcia. Nie jest jednak tak łatwo wybudować cokolwiek na środku pustyni, gdy upał niemiłosiernie daje o sobie znać…

DLC Arid Animals do Planet Zoo

Gorąco na tej pustyni

Główną zawartością DLC – Arid Animal Pack są stworzenia żyjące wśród wydm, pustyń i piaszczystych równin. Do gry dodano więc takie zwierzęta jak: wielbłąda jednogarbnego, jeżozwierza afrykańskiego, adaksa, osła somalijskiego, nosorożca czarnego, kota pustynnego, gazelkę płochą oraz żmiję rogatą. I jak zwykle dzięki bogatemu kompendium wiedzy, zamieszczonego w grze, możemy poznać szczegółowe informacje na ich temat. Wiedzieliście na przykład, że nosorożec czarny to gatunek krytycznie zagrożony, a kot pustynny to jedyny kot na świecie, który potrafi przetrwać w ciężkich warunkach pustynnych – potrafi znieść temperaturę od -5 do 52 stopni Celsjusza!

Oprócz zwierząt, do gry dodano także nowe animacje, które urozmaicają nasz ogród zoologiczny. Pozwalają także zachować dystans zwiedzających od stworzeń – chyba nikt nie chciałby zostać opluty przez wielbłąda jednogarbnego! Dodatkowo chyba nie chcemy, aby nasi goście umarli z powodu gorąca, prawda? Dlatego należy im zapewnić warunki do bezpiecznego zwiedzania – dużo zacienionych miejsc i możliwości zakupu napojów (bez stania w długich kolejkach!).
Zarządzanie to główny element Planet Zoo, więc trzeba to robić z głową. Nie tylko musimy zadbać o odpowiednie warunki dla naszych pustynnych zwierząt, ale również pracowników i gości. W DLC Arctic Pack musieliśmy zmierzyć się z przejmującym zimnem, a w Arid Animals naszym największym wrogiem jest upał. Musimy więc uważać, aby nasze stworzenia miały zapewnione odpowiednie warunki na wybiegach, inaczej możemy spotkać się ze stanowczym buntem. Co może zakończyć się ucieczką, a w najgorszym wypadku… pożarciem gości i ogromnymi stratami dla zoo. A przecież naszym zadaniem jest stworzenie najwspanialszego parku zoologicznego na świecie!

DLC Arid Animals do Planet Zoo

Poproszę kolejny dodatek

Każde DLC do Planet Zoo przyjmuję z otwartymi ramionami. To nie tylko nowe zwierzęta, które mogę dodawać do własnego parku zoologicznego, ale również ciekawe scenariusze, wymagające ode mnie strategicznego myślenia i umiejętności zarządzania ludźmi i wybiegami. Jestem ciekawa, jaki kolejny dodatek (to już by był szesnasty!) szykuje dla graczy Frontier Developments – już nie mogę się doczekać, bo wciąż mi mało!