REKLAMA

Zapowiedzieć rozszerzenie do Diablo IV?

Kamil Wandzel

Opublikowano: 2 grudnia 2025

Spis treści

Organizator i gospodarz The Game Awards 2025, Geoff Keighley, ponownie rozpalił internetowy rumor mill. W ostatni weekend opublikował na X (dawniej Twitter) zdjęcie tajemniczej rzeźby stojącej na pustyni – momentalnie fandom zaczął łączyć je z nadchodzącym rozszerzeniem Diablo IV.

Podczas The Game Awards 2025

Rzeźba to ogromna struktura z kamienia, pełna demonów, szkieletów, mrocznych ornamentów i czerwonego, pulsującego światła. W dzień przypomina groteskowy monument – nocą zaś zamienia się w coś przypominającego portal do piekielnej krainy.

Zwłaszcza estetyka tej rzeźby – ze skażoną kamienną architekturą, organicznymi kształtami i demonicznymi detalami – do złudzenia przypomina język graficzny, jaki od lat stosuje w swoich materiałach promujących Diablo. Ponadto, jeden z dziennikarzy, Jez Corden (Windows Central), w odpowiedzi na sugestie graczy stwierdził, że to „może być” zapowiedź nowego rozszerzenia — dodając jednak enigmatycznie: „tak, ale też coś więcej”.

REKLAMA

Jednak ­— jak to często bywa przy takich kampaniach — wątek nie jest przesądzony. Dziennikarz Jason Schreier zaprzeczył, by rzeźba była teaserem dodatku do Diablo IV. W swoim poście na forum ResetEra napisał:

„Nie mam pojęcia, skąd Jez bierze ten pomysł, ale ta statua nie zapowiada rozszerzenia Diablo 4. (Nie planuję obecnie ujawniać, co to jest, przepraszam — ale to dobra rzecz.”

Na ten moment oficjalnie nie potwierdzono niczego. Fani muszą poczekać do 11 grudnia, kiedy to odbędą się The Game Awards 2025 — to wtedy prawdopodobnie zostanie rozwiązana zagadka rzeźby.

Źródło: gamespot

Kamil Wandzel

Jako dziecko jadłem kamienie stąd moja miłość do krasnoludów, patrząc na żelazny tron, czekam na powrót króla, a wyglądając za okno, odruchowo rzucam na percepcję. To cały ja, lubię uciekać w światy pełne magii, czy to na kartach książek, czy za pomocą konsoli (mam zielone serce!) i robię to zawsze, kiedy mam wolną chwilę. A i pamiętajcie... KRASNOLUDEM SIĘ NIE RZUCA!

REKLAMA

Rekomendowane artykuły

spiderman 4

Nowy zwiastun „Spider-Man: Brand New Day”

Nowy zwiastun „Spider-Man: Brand New Day”
highguard key art

Sony zwraca pieniądze za mikrotransakcje w Highguard

Sony zwraca pieniądze za mikrotransakcje w Highguard
Logo xbox game pass

Microsoft ujawnia drugą falę marcowych gier.

Microsoft ujawnia drugą falę marcowych gier.

Zwiastun Dune: Part Three zapowiada epickie zakończenie trylogii.

Zwiastun Dune: Part Three zapowiada epickie zakończenie trylogii.
Bethesda logo

Todd Howard o The Elder Scrolls 6

Todd Howard o The Elder Scrolls 6
crimson desert key art

Crimson Desert działa na podstawowym PS5.

Crimson Desert działa na podstawowym PS5.