MIEJSCE DLA KAŻDEGO GRACZA

Previous slide
Next slide

Spy x Family – recenzja anime. Też chcę taką rodzinkę!

Ostatnio na moim ekranie przeważnie królują anime. Te japońskie animacje wciągają tak mocno, że jednego dnia można obejrzeć pół sezonu (a nawet i cały!). Doskonale sprawdza się tutaj powiedzenie „jeszcze tylko jeden odcinek”. Jakiś czas temu zostało mi polecone Spy x Family i… przepadłam bez reszty! Przerwałam nawet oglądanie innej produkcji, bo tak bardzo weszła mi do głowy historia szpiega i jego wyjątkowej rodziny. 

W Spy x Family poznajemy historię szpiega Loida, znanego także pod pseudonimem Zmierzch. Mężczyzna dostaje niezwykle ważne zadanie, a mianowicie musi dotrzeć do szefa wrogiej organizacji, Donovana Desmonda – osoby stanowiącej największe zagrożenie dla światowego pokoju. Aby tego dokonać, Loid zmuszony zostaje do… założenia rodziny. Adoptuje więc córkę, którą zapisuje do elitarnej szkoły (gdzie uczy Desmond) i przypadkowo trafia na idealną kandydatkę na żonę. Zmierzch nie ma jednak pojęcia, że jego tymczasowa partnerka to tak naprawdę zabójczyni do wynajęcia, a zaadaptowane dziecko potrafi czytać w myślach. Ostatecznie to arcyważne zadanie może okazać się za trudne nawet dla najlepszego szpiega.

Patchworkowa rodzinka

Tylko pokrótce streściłam Wam opis fabuły, bo nie ma sensu się więcej na jej temat rozpisywać. Pierwsza połowa sezonu liczy 13 odcinków, które można obejrzeć w zaledwie dwa dni (tak przynajmniej było w moim przypadku). Perypetie bohaterów skupiają się wokół wspólnego celu wykonania zadania. Dostajemy więc masę komicznych i niekiedy wybuchowych scen akcji (jak przystało na serial szpiegowski). W końcu tak wyjątkowe trio nie jest w stanie rozwiązać żadnego problemu w normalny sposób.

Chociaż z początku mogło wydawać się, że patchworkowa rodzinka będzie sztuczna i generyczna, to wyszło wręcz przeciwnie. Loid, Yor (przybrana żona) i Anya (adoptowana córka) w każdym odcinku mierzą się z kolejnymi misjami, dziwnymi sytuacjami, czy absurdalnymi problemami. Dzięki temu jesteśmy świadkami, jak bohaterowie zbliżają się do siebie i zaczynają budować prawdziwe relacje. Chociaż każdy z nich posiada niezwykłą osobowość i dąży do zamierzonego przez siebie celu, to koniec końców robią wszystko, aby ta rodzina przetrwała.

Zmierzch nie ma zielonego pojęcia o roli ojca i nie potrafi polegać na innych, ale zatwardziałe serce agenta powoli mięknie i coraz bardziej zaczyna mu zależeć na dwóch przygarniętych przez siebie osobach. Yor jest świetną i utalentowaną zabójczynią, chociaż jest beznadziejną żoną (co sama to podkreśla) to jednak stara się ze wszystkich sił dobrze wypełniać rolę mamy. Czasami tylko musi kogoś zabić… Za to Anya to uosobienie słowa „kawaii”. Chociaż jest nierozgarnięta (jak na małą dziewczynkę przystało) i często nie do końca rozumie sens myśli innych osób (co swoją drogą jest źródłem masy komicznych wydarzeń), to robi wszystko, aby jej tacie udało się wypełnić misję. Niestety Anya nie jest zbyt bystra i musi sporo nadrabiać, najczęściej wyręczając się przy tym cudzymi myślami.

Anime, które MUSISZ obejrzeć!

Ogromna dawka humoru, szpieg na miarę Jamesa Bonda i misja, która połączyła trzy przypadkowe osoby. Spy x Family to mieszanka wybuchowa, która kupiła mnie po całości. Nie mogę się doczekać drugiej części sezonu, która została zapowiedziana na listopad tego roku. W międzyczasie na pewno kupię (i przeczytam!) mangę, bo już chcę wiedzieć, jakie losy czekają tę tróję bohaterów. Mam tym samym nadzieję, że zachęciłam Was do obejrzenia – masa radości gwarantowana!

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

GraPodPada.pl to miejsce, gdzie przy jednym stole siedzą konsolowcy, pecetowcy, komiksiarze, serialomaniacy i filmomaniacy. Tworzymy społeczność dla wyjadaczy, jak i niedzielnych graczy, czytaczy i oglądaczy. Jesteśmy tutaj po to, aby podzielić się z Tobą naszymi przemyśleniami, ale również, aby pokazać Ci, że każda opinia ma znaczenie, a wszyscy patrzymy na współczesną popkulturę kompletnie inaczej. Zostań z nami i przekonaj się, że grapodpada.pl to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl 

OBSERWUJ NAS

UDOSTĘPNIJ
UDOSTĘPNIJ