MIEJSCE DLA KAŻDEGO GRACZA

Previous slide
Next slide

Rutynowa kontrola. „Cyberpunk 2077. Twój Głos” – recenzja komiksu

Cyberpunk 2077 w okolicach swojej premiery nie zachwycał własnym stanem technicznym, natomiast projekt świata przedstawionego oraz jego lore oczarował naprawdę wielu, w tym mnie. Na szczęście CDP Red nie poprzestał na grach osadzonych w świecie cyberpunka, lecz rozwija to uniwersum poprzez inne media, jak na przykład komiksy. Cyberpunk2077.  Twój Głos to już drugi album, w którym możemy zobaczyć Night City na kartach komiksu. Sprawdźmy więc, jak powrót do miasta marzeń wypada tym razem. Zapraszam do recenzji.

Rutynowa kontrola. „Cyberpunk 2077. Twój Głos” – recenzja komiksu

Zwykły dzień w pracy

Bohaterem omawianego tomu jest szeregowy pracownik techniczny metra, który w trakcie rutynowej kontroli staje się świadkiem starcia gangsterów z pewną tajemniczą kobietą. Podczas tego zdarzenia nieznana piękność przekazuje mu czip do przechowania. Mężczyzna zaintrygowany przedziwnym wydarzeniem chce poznać prawdę i tożsamość intrygującej dziewczyny. Wyrusza więc w podróż przez najmroczniejsze zaułki Night City. Podczas tych poszukiwań spotykamy członków brutalnego gangu Maelstrom czy słynnego Johnny’ego Silverhanda!

Fabuła brzmi naprawdę zachęcająco, chociaż sama historia jest pozbawiona głębi. Przeglądając kolejne strony, można dostrzeć, że album wyróżnia się niewielką ilością dialogów i tekstu w porównaniu z innymi komiksami. Więcej słów uświadczycie z tyłu okładki komiksu, gdzie znajduje się jego opis. Przez brak rozbudowanych dialogów bohaterowie są mało wyraziści i raczej nie zapadną nam na długo w pamięci.

Za dialogi odpowiadają  – Aleksandry Motyki i Marcina Blachy. Stworzyli oni między innymi fabułę do gier Wiedźmin 3: Dziki Gon i Cyberpunk 2077, więc oczekiwania miałem naprawdę wysokie. Mam jednak wrażenie, że panowie nie wykorzystali w pełni swojego potencjału, gdyż dyskusje między postaciami są jedynie poprawne, a ich przekaz jasny.  

Same znane twarze

Mimo mało rozbudowanego scenariusza to w recenzowanym komiksie spodobał mi się sposób, w jaki łączy się on z wydarzeniami z „papierowego” RPG-a. Nie wchodząc mocno w szczegóły dowiadujemy się skąd Johnny Silvverhand zdobył dane niezbędne do przeprowadzenia pewnej pamiętnej akcji w siedzibie korporacji Arasaka. Uświadczymy także początki nagrywania filmów w technologi braindance, tak powszechnej choćby w grze. Zdecydowanie fani Cyberpunka 2077  wyciągną więcej z tej historii niż zwykli fani science-fiction.  

Wizualny majstersztyk

Za świetne ilustracje odpowiada Daniel Žežejl. Surrealistyczna kreska Chorwata idealnie wpasowuje się w klimat cyberpunka od Redów. Jak już wspominałem, tekstu jest tu niewiele i to właśnie strona artystyczna głównie odpowiada za prezentowanie kolejnych wydarzeń. Oczywiście rysunki Žežejla  nie przypadną wszystkim do gustu, ale bardziej realistyczna kreska by tak dobrze nie pasowała według mnie do klimatu Night City.

 Twój Głos to udana opowieść i pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów uniwersum. Z pewnością nie należy on do wybitnych tomów. Ale na tyle umiejętnie wpasowuje się w wydarzenia z gry, że zdecydowanie warto go postawić na swojej półce. A jeszcze niska cena zachęca tym bardziej do zakupu.

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

GraPodPada.pl to miejsce, gdzie przy jednym stole siedzą konsolowcy, pecetowcy, komiksiarze, serialomaniacy i filmomaniacy. Tworzymy społeczność dla wyjadaczy, jak i niedzielnych graczy, czytaczy i oglądaczy. Jesteśmy tutaj po to, aby podzielić się z Tobą naszymi przemyśleniami, ale również, aby pokazać Ci, że każda opinia ma znaczenie, a wszyscy patrzymy na współczesną popkulturę kompletnie inaczej. Zostań z nami i przekonaj się, że grapodpada.pl to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl 

OBSERWUJ NAS

UDOSTĘPNIJ
UDOSTĘPNIJ