MIEJSCE DLA KAŻDEGO GRACZA

Previous slide
Next slide

Reminiscencja – premiera Blu-ray i DVD

Kinowy debiut Lisy Joy, reżyserki serialu Westworld. Nominowany do Oscara Hugh Jackman oraz gwiazda Diuny Rebecca Ferguson, przeniosą nas do przyszłości, w której podróż przez utracone wspomnienia staje się możliwa. Reminiscencja ukaże się na DVD i Blu-ray™ już dostępna w sprzedaży.  

Nick Bannister (Jackman), prywatny detektyw umysłu, porusza się po mrocznym, pociągającym świecie przeszłości, pomagając swoim klientom uzyskać dostęp do utraconych wspomnień. Żyjąc na obrzeżach zatopionego Miami, jego życie zmienia się na zawsze, gdy przyjmuje nową klientkę, Mae (Ferguson). Prosta sprawa rzeczy zgubionych i znalezionych staje się niebezpieczną obsesją. Gdy Bannister walczy o odkrycie prawdy na temat zniknięcia Mae, odkrywa brutalny spisek i musi ostatecznie odpowiedzieć na pytanie: jak daleko posunąłbyś się, by zatrzymać tych, których kochasz?

Mój bohater Nick Bannister jest weteranem wojennym, który podczas wojny używał nowoczesnej technologii. Jesteśmy w niedalekiej przyszłości. Miami jest zalane, przypomina Wenecję. W tym zmienionym klimacie jest tak gorąco, że ludzie żyją nocami, ponieważ funkcjonowanie w dzień staje się niebezpieczne. Moja postać prowadzi firmę, korzystającą z technologii zwanej maszyną wspomnień, która podczas wojny była używana do wchodzenia w umysły ludzi i znajdowania prawdy o tym, co się wydarzyło – w zasadzie służyła do ich przesłuchiwania. Dzięki tej maszynie możliwe jest przeżywanie wspomnień na nowo – mówi o swojej postaci Hugh Jackman.

Aktor od samego początku był zafascynowany scenariuszem oraz światem stworzonym przez reżyserkę Lisę Joy – pisarkę, producentkę i reżyserkę, która ma na swoim koncie świetnie przyjęty serial produkcji HBO „Westworld”. Skąd wziął się pomysł na fascynujący scenariusz, przenoszący widza w przyszłość?

Kadr z filmu Reminiscencja

Gdy będąc w ciąży Joy dowiedziała się o śmierci swojego dziadka, wspomnienia zaczęły wracać. Wizja zakończenia się jednego życia, a narodzin nowego, stała się motywem do zastanawiania nad wspomnieniami jakie człowiek gromadzi przez całe swoje życie.  Niektóre z najbardziej niesamowitych momentów życia tkwią w naszych głowach, są to historie do których wciąż wracamy, które sprawiają, że warto żyć. Czasami te historie nie są udostępniane nikomu innemu, więc kiedy odchodzisz, one odchodzą wraz z tobą. Myślę, że w końcu wszyscy stajemy się opowieściami. Łączymy się przez pokolenia. Zawsze w głowie miałam taka myśl: „Spróbuj, aby twoje czyny były dobre, abyś dodała temu światu więcej radości, niż z niego wyniosłaś” – mówi reżyserka. 

Joy doskonale wiedziała, kogo chce obsadzić w swoim filmie – rola Nicka została stworzona specjalnie z myślą o Hugh Jackmanie. Uwage Jackmana przykuł przede wszystko, zaskakujący i intrygujący scenariusz.

Po przeczytaniu 20 stron scenariusza, zadzwoniłem do mojego agenta i powiedziałem: Nie skończyłem jeszcze czytać, ale na pewno zrobię ten film. Pomyślałem, że świat przedstawiony w filmie jest bardzo oryginalny. Uważam, że widzowie coraz częściej chodzą do kina, żeby zobaczyć coś, czego wcześniej nie widzieli. Zanurzyć się w świecie, którego nie znają. Chcą wyruszyć w podróż, której się nie spodziewają i właśnie to otrzymują od Lisy Joy. Reminiscencja ma jedno z najlepszych zakończeń, z jakimi spotkałem się ostatnio w kinie – mówi aktor.

Kadr z filmu Reminiscencja

Akcja Reminiscencji umiejscowiona jest w świecie przyszłości, zniszczonym przez katastrofę klimatyczną.  Aby przedstawić w filmie futurystyczne, zatopione Miami, Joy zwróciła się o pomoc do swoich przyjaciół z którymi współpracowała przy „Westworld” czyli Paula Camerona, Howarda Cummingsa i Marka Yoshikawy. Z pomocą specjalistów od efektów wizualnych, udało się umieścić miasto pod wodą, lecz okazało się, że nagrywanie scen w takich warunkach nie będzie proste. Ekipa nagrywała sceny korzystając z łodzi, co jednak, jak mówi Lisa Joy, sprawiało im dużo zabawy. Dzięki filmowaniu scen po części w prawdziwej wodzie, udało się osiągnąć bardzo realistyczny efekt, którego oczekiwała reżyserka.

Kadr z filmu Reminiscencja

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY™:

  • Komentarze Hugh Jackmana, Thandiwe Newton i innych
  • Kulisy filmu; Tworzenie wspomnienia – czym jest Reminiscencja? Reżyser Lisa Joy opowiada o procesie powstawania filmu, tworzeniu Hologauze – specjalnego tiulu do projekcji 3D, o korzyściach płynących z praktycznego nagrywania oraz o roli muzyki w kinie i we wspomnieniach
  • Teledysk do piosenki „Save My Love”, stworzonej na potrzeby filmu
  • Welcome To Westworld – Zwiastun serialu HBO “Westworld.”

 DODATKI SPECJALNE W WYDANIU DVD:

  • Tworzenie Wspomnienia – Czym jest Reminiscencja? Reżyser Lisa Joy opowiada o procesie powstawania filmu, tworzeniu Hologauze – specjalnego tiulu do projekcji 3D, o korzyściach płynących z praktycznego nagrywania oraz o roli muzyki w kinie i we wspomnieniach.

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

GraPodPada.pl to miejsce, gdzie przy jednym stole siedzą konsolowcy, pecetowcy, komiksiarze, serialomaniacy i filmomaniacy. Tworzymy społeczność dla wyjadaczy, jak i niedzielnych graczy, czytaczy i oglądaczy. Jesteśmy tutaj po to, aby podzielić się z Tobą naszymi przemyśleniami, ale również, aby pokazać Ci, że każda opinia ma znaczenie, a wszyscy patrzymy na współczesną popkulturę kompletnie inaczej. Zostań z nami i przekonaj się, że grapodpada.pl to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl 

OBSERWUJ NAS

UDOSTĘPNIJ
UDOSTĘPNIJ