MIEJSCE DLA KAŻDEGO GRACZA

Previous slide
Next slide

Prime Bit Games wykłada karty na stół

Prime Bit Games wykłada karty na stół – Magic Nations debiutuje na konsolach Xbox wraz z funkcją cross-play.

Screen z gry Magic Nations

Magic Nationsznana do tej pory z PCSwitcha i platform mobilnych, gra karciana w stylu fantasy, zadebiutowała dziś na konsoli Xbox, wprowadzając rozgrywkę międzyplatformową.

Screen z gry Magic Nations
Przygotowana przez Prime Bit Games, gra Magic Nations to utrzymana w klimacie fantastyki karcianka oferująca rozgrywkę dla pojedynczego gracza, jak i rywalizacyjny tryb multiplayer. Trzonem rozgrywki jest tutaj budowanie własnej talii, której użyjemy później w nastawionych na element taktyczny starciach. Gameplay wzbogaca nawiązujący do serii Pokémon element wymiany i sprzedawania kart. Nowością w edycji gry na Xbox, która teraz debiutuje, jest funkcjonalność cross-play z PC oraz Nintendo Switch.
 
Gracz zarządza własną talią jednostek, które rozmieszcza na stole w dwóch rzędach – pierwszym z jednostkami walczącymi wręcz i w drugim z siłami atakującymi z dystansu. Rozgrywka trwa do momentu zakończenia wszystkich tur lub chwili, gdy jedna ze stron straci ostatnią kartę.
Świat Magic Nations to uniwersum, w którym poprzez magiczny rytuał magów – który okazał się nieszczęśliwym wypadkiem – rozpostarły się portale do innych światów. W wyniku tego na kontynencie, poza ludźmi, pojawiły się całkiem nowe frakcje: orkowie, elfy, krasnoludy, Amazonki oraz nekromanci. Każda z nacji potrafi zdobyć przewagę taktyczną w inny, unikatowy sposób, dysponując odrębnymi mocami oraz specjalnymi jednostkami. Przykładowo orkowie mogą regenerować punkty życia po odniesieniu obrażeń, elfy natomiast są w stanie przebić pancerz oponentów, a ludzie potrafią szybko przyzywać dodatkowe jednostki na pole bitwy.
Screen z gry Magic Nations

Główne cechy gry:

· Poznaj wady i zalety każdej z ras, aby odkryć “haki” na swoich oponentów
· Skonstruuj swoją unikatową talię składającą się z 4 typów kart – regularnych, magicznych, legendarnych i starożytnych
· Wymieniaj i sprzedawaj karty, których nie potrzebujesz, aby stworzyć wymarzoną kolekcję
· Skorzystaj z funkcji cross-play, dzięki której posiadacze Xboxów, PC, Nintendo Switch i urządzeń mobilnych zmierzą się ze sobą
· Unikatowy balans gry ogranicza używanie wielu tych samych kart i jest uzależniony od punktów siły, które rosną wraz z poziomem gracza
Screen z gry Magic Nations
Uniwersum Magic Nations pełne jest przedziwnych stworzeń, w których doszukiwać się można powiązań z różnymi legendami, mitologią, literaturą, grami. Dodatkowo, twórcy pozostawili pewnego rodzaju furtkę graczom – wykonując specjalne zadania i grając w inne produkcje studia Prime Bit Games, można otrzymać wyjątkowe Złote Karty. W ten sposób rozgrywka jest urozmaicona i wpływa to na jej atrakcyjność. Gracz może posiadać tylko jedną Złotą Kartę z danego rodzaju i nie może nimi handlować (w przeciwieństwie do innych kart).
 
Dodatkowo wydawcy gry, Prime Bit Games, organizują także turniej w Magic Nations, który odbędzie się w ramach Polskiej Ligi Gier Karcianych (PLGK) i jest skierowany do młodzieży w wieku szkolnym i licealnym. Rozgrywki wstępne mają odbyć się wewnątrz zainteresowanych szkół i trwać od listopada 2021 roku do kwietnia 2022 r. Pojedynki odbędą się w dwóch kategoriach: I – poziom gry 1-30 II – poziom 31-60. Z każdej z kategorii wychodzi jeden zwycięzca, który jako przedstawiciel szkoły weźmie udział w finale (mierząc się z przeciwnikami z innych szkół). Finał będzie organizowany przez Prime Bit Games, w Rzeszowie.
Screen z gry Magic Nations

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

GraPodPada.pl to miejsce, gdzie przy jednym stole siedzą konsolowcy, pecetowcy, komiksiarze, serialomaniacy i filmomaniacy. Tworzymy społeczność dla wyjadaczy, jak i niedzielnych graczy, czytaczy i oglądaczy. Jesteśmy tutaj po to, aby podzielić się z Tobą naszymi przemyśleniami, ale również, aby pokazać Ci, że każda opinia ma znaczenie, a wszyscy patrzymy na współczesną popkulturę kompletnie inaczej. Zostań z nami i przekonaj się, że grapodpada.pl to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl 

OBSERWUJ NAS

UDOSTĘPNIJ
UDOSTĘPNIJ