REKLAMA

Marvel świętuje Miesiąc Dumy! Specjalny numer już tego lata

Adam Aleksandrowicz

Opublikowano: 24 marca 2025

Spis treści

Marvel Comics zapowiedziało wydanie specjalnego numeru z okazji Miesiąca Dumy (ang. Pride Month), który ukaże się w czerwcu i będzie celebrował społeczność LGBTQIA+ – zarówno wśród twórców, jak i postaci w uniwersum Marvela.

 

Nowe historie i powrót kultowych postaci

To wyjątkowe wydanie, Marvel United: A Pride Special #1, będzie antologią zawierającą cztery inspirujące i pełne akcji historie, w których zobaczymy m.in. bohaterów Avengers i X-Men. Wśród autorów znajdą się zarówno doświadczeni scenarzyści i rysownicy Marvela, jak i utalentowani debiutanci, dla których będzie to pierwsza okazja do pracy nad komiksami w tym uniwersum. Wraz z zapowiedzią Marvel udostępnił okładkę specjalnego numeru oraz zdradził, czego mogą spodziewać się fani.

  • Al Ewing i Kei Zama przygotowali opowieść o Aaronie Fischerze, Kapitanie Ameryce Kolei, który zmierzy się z nienawistnym złoczyńcą Hate-Mongerem.

  • Anthony Oliveira i Pablo Collar przedstawią kolejną historię Kapitana Ameryki, tym razem w czasach II wojny światowej – Arnie Roth stanie u boku Steve’a Rogersa w walce z Hydrą.

  • Wyatt Kennedy i Bayleigh Underwood (debiutująca w Marvel Comics) stworzą historię o dalszych losach Mystique i Destiny – po zeszłorocznym ślubie tej kultowej pary mutantów, tym razem do akcji dołączy ich syn, Nightcrawler.

  • Zoe Tunnell i Federica Mancin (kolejny debiut w Marvelu) zaprezentują opowieść o nieudanym skoku Black Cat, która zostaje uwikłana w walkę z demonem D’Spayre u boku bohaterki Sery.

Warianty okładek Marvel United: A Pride Special #1 | marvel.com

 

Okolicznościowe warianty okładek

Oprócz specjalnej antologii Marvel zapowiedział również zestaw okolicznościowych wariantów okładek, które zostaną zaprezentowane w nadchodzących tygodniach. Swój udział w tworzeniu grafik mają m.in. Lucas Werneck, Jan Bazaldua, Ernando Souza, Luciano Vecchio i Rickie Yagawa.

REKLAMA

Marvel United: A Pride Special #1 trafi do sprzedaży 4 czerwca.

Źródło: Marvel, CBR

Adam Aleksandrowicz

Urodzony z padem w dłoni. Gdy wszyscy na wsi zagrywali się na Pegazusie, ja grałem na Playstation. W swoim życiu byłem skrytobójcą, superbohaterem, archeolożką, zabójcą bogów, smokiem, hakerem i przetrwałem apokalipsę. W wolnych chwilach buduję miasta i popijam krafciki. Z grubsza tak wygląda moje życie. Z grubsza, bo lubię zjeść.

REKLAMA

Rekomendowane artykuły

Sega przedłuża możliwość zwrotu gry Warhammer 40,000: Space Marine – Master Crafted Edition

Sega przedłuża możliwość zwrotu gry Warhammer 40,000: Space Marine – Master Crafted Edition

Fast X: Part 2 powróci do korzeni wyścigów ulicznych

Fast X: Part 2 powróci do korzeni wyścigów ulicznych
Mario Key Art

Super Mario Strikers zasili retro bibliotekę Nintendo

Super Mario Strikers zasili retro bibliotekę Nintendo
squidgame

Zakończenie Squid Game budzi wiele pytań

Zakończenie Squid Game budzi wiele pytań

FBC: Firebreak przekracza milion graczy

FBC: Firebreak przekracza milion graczy

Producent „Simpsonów”: serial nie ma ustalonego kanonu

Producent „Simpsonów”: serial nie ma ustalonego kanonu