Previous slide
Next slide

Jurassic World Evolution 2: pakiet opierzonych dinozaurów – recenzja dodatku. Spójrz na dinozaura. Mój ty pierzasty przystojniaczku

Nikt się nie spodziewał, że opiszę wam kolejne DLC do Jurassic World Evolution 2… a jednak! Tym razem na warsztat bierzemy mniejszy dodatek, za sprawą którego pojawiły się 4 nowe gatunki zwierząt, ale za to jakie!

Bez wątpienia dodatek można nazwać chińskim, bo wszystkie nowe zwierzęta zostały odkryte na terenie tego azjatyckiego kraju. Pierzaste dinozaury to swoista nowość w paleontologii – co prawda wcześniej znajdowano pojedyncze gatunki z piórami, ale to na terenie Chin okazało się, że pióra występowały u wielu przedstawicieli tych stworzeń. To sprawia mi niemałą przyjemność, że deweloperzy sięgnęli po jakże bogate zaplecze azjatycki dinozaurów.

Jurassic World Evolution 2: pakiet opierzonych dinozaurów – recenzja dodatku. Spójrz na dinozaura. Mój ty pierzasty przystojniaczku

Moje nowe gwiazdy

Pierwszym pierzastym potworem, którego musiałem zobaczyć był deinocheir. Ten potężny ornitomimozaur wygląda zarówno przerażająco z powodu olbrzymich łap jak i pazurów, oraz komicznie z powodu kaczego dziobu i szerokiego garbu na grzbiecie. Mimo tak specyficznej urody żywił się wyłącznie roślinami, ale umie zrobić użytek ze swoich szponów.

Z kolei sinozauropteryks zalicza się do jednego z pierwszych chińskich dinozaurów, który wywołał spory szok wśród paleontologów i zapoczątkował intensywne debaty na temat ich upierzenia. Chociaż wygląda całkiem słodko, podobnie jak kompsognat to mały zabijaka, który w stadzie jest bardzo groźny. Niemniej jednak jego urokliwy ogonek przypomina mi lemura.

W konkursie na największego słodziaka Jurassic World zdecydowanie mamy nową gwiazdę – jeholoptera. Ten uroczy, mały pterozaur żywi się owadami (dlatego dodano nowy, specjalny karmnik) i wygląda niczym klasyczny nietoperz. Jest jednak znacznie urokliwszy, a że jest dosyć kompaktowych rozmiarów, można go hodować nawet na mniejszych mapach. 

Jednakże największą gwiazdą dodatku jest bez wątpienia yutyrannus, który wygląda po prostu przekozacko! Ten członek rodziny tyranozaurów ze swoim gęstym upierzeniem wyróżnia się na tle innych dużych mięsożerców. Jego uroda bez wątpienia stanowi wielki plus i jest on świetnym dodatkiem do każdego parku. 

Zmiany i pyszne nowości

Jak przy okazji każdego DLC Frontier Developments nie zapomniało o dodaniu darmowych nowości. Sanbox w końcu zyskał możliwość wprowadzenia podatków dochodowych do parku, co znacząco podnosi poziom trudności i sprawia, że w piaskownicy trzeba myśleć i działać rozważnie. A już się bałem, że taka możliwość nigdy się nie pojawi… Przy okazji dodano do tego trybu nowe mapy oraz możliwość wygenerowania kwadratowej powierzchni parku, co jest spełnieniem snów wszelkich perfekcjonistów.

Oprócz zbalansowania rozgrywki pojawiły się także nowe obiekty, które zagrały na mojej nostalgii związanej z Jurassic Park: Operation Genesis. Chodzi o podziemne punkty obserwacyjne, umożliwiające gościom obserwację zwierząt z poziomu gleby. Fani także w końcu doprosili się o słynną obserwacyjną kłodę, którą mogli zobaczyć na wybiegu tyranozaura w filmie Jurassic World.

Nowe elementy wyposażenia ułatwiają planowanie wybiegów w bardziej skoncentrowany sposób – nie trzeba się już martwić o ewentualnie ścieżki, aby goście mogli dotrzeć do punktów obserwacyjnych, bo te znajdują się pod ziemią. To mądre rozszerzenie linii podziemnej kolei z Dominion Biosyn Expansion, bo szczerze mówiąc, obawiałem się, iż ten element został zapomniany. 

Cóż mogę powiedzieć – dodatek kosztuje mniej niż 30 złotych i wprowadza bardzo oryginalne gatunki. Osobiście jestem zachwycony tym, że moja ulubiona gra ekonomiczna wciąż jest rozwijana i balansowana. Jurassic World Evolution 2: Feathered Species Pack to obowiązkowa pozycja dla osób, które podobnie jak ja wciąż zagrywają się w świetny tytuł od Frontier Developments.

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

Chcesz być na bieżąco, a nawet wiedzieć więcej o grach, komiksach, serialach lub filmach? GraPodPada.pl jest miejscem, gdzie znajdziesz informacje tworzone przez pasjonatów dla… graczy, czytaczy i oglądaczy ! Reprezentujemy różne opinie, patrząc na popkulturę z wielu perspektyw! Dlatego codziennie spodziewaj się treści wysokiej jakości i odnajduj interesujące Cię recenzje i informacje. Grasz w to? GraPodPada.pl to miejsce dla Ciebie… to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl