REKLAMA

Zwiastun Dune: Part Three zapowiada epickie zakończenie trylogii.

Kamil Wandzel

Opublikowano: 18 marca 2026

Spis treści

Do sieci trafił pierwszy zwiastun filmu Dune: Part Three, który ma domknąć trylogię science fiction w reżyserii Denisa Villeneuve’a. Materiał prezentuje bardziej mroczny i intensywny ton finałowej części, a także daje pierwsze spojrzenie na nową postać – antagonistę granego przez Roberta Pattinsona.

Jest też pierwszy rzut oka na złoczyńcę Pattinsona

Zwiastun sugeruje wyraźną zmianę klimatu względem poprzednich odsłon. Historia przenosi się o wiele lat naprzód i pokazuje Paula Atrydę jako doświadczonego, znacznie bardziej bezwzględnego przywódcę. Fabuła koncentruje się na konsekwencjach jego rządów oraz narastającym konflikcie politycznym i militarnym. W materiale widać zarówno kameralne sceny relacji między bohaterami, jak i widowiskowe starcia na ogromną skalę.

Istotnym elementem zapowiedzi jest debiut nowego przeciwnika. Robert Pattinson wciela się w Scytale’a, tajemniczą i niebezpieczną postać, która odegra kluczową rolę w wydarzeniach finałowej części. To jedna z największych nowości obsadowych i jednocześnie ważny punkt ciężkości całej historii, sugerujący bardziej złożoną intrygę polityczną.

REKLAMA

Sam Villeneuve podkreśla zmianę tonu względem wcześniejszych filmów. Jak zaznaczył, „to thriller, pełen akcji i napięcia”, co wyraźnie odróżnia trzecią część od bardziej kontemplacyjnej pierwszej i wojennej drugiej odsłony.

Dune: Part Three ma stanowić kulminację całej opowieści i zakończenie filmowej trylogii. Produkcja kontynuuje wątki znane z poprzednich części, jednocześnie rozwijając je w bardziej dramatycznym i dojrzałym kierunku. Premiera została zaplanowana na grudzień 2026 roku.

Źródło: IGN

Kamil Wandzel

Jako dziecko jadłem kamienie stąd moja miłość do krasnoludów, patrząc na żelazny tron, czekam na powrót króla, a wyglądając za okno, odruchowo rzucam na percepcję. To cały ja, lubię uciekać w światy pełne magii, czy to na kartach książek, czy za pomocą konsoli (mam zielone serce!) i robię to zawsze, kiedy mam wolną chwilę. A i pamiętajcie... KRASNOLUDEM SIĘ NIE RZUCA!

REKLAMA

Rekomendowane artykuły

Diablo IV: Lord of Hatred już dostępne w sprzedaży. Blizzard i Korn prezentują utwór „Reward the Scars”

Diablo IV: Lord of Hatred już dostępne w sprzedaży. Blizzard i Korn prezentują utwór „Reward the Scars”

The Blood of Dawnwalker z datą premiery! Nowe RPG akcji od Rebel Wolves zadebiutuje we wrześniu.

The Blood of Dawnwalker z datą premiery! Nowe RPG akcji od Rebel Wolves zadebiutuje we wrześniu.
microsoft xbox

ID@Xbox Showcase 2026

ID@Xbox Showcase 2026

Assassin’s Creed Black Flag Resynced z dużymi zmianami.

Assassin’s Creed Black Flag Resynced z dużymi zmianami.

BioWare tłumaczy ciszę wokół Mass Effect 5.

BioWare tłumaczy ciszę wokół Mass Effect 5.
Dante z anime Devil May Cry

Devil May Cry: zwiastun 2.

Devil May Cry: zwiastun 2.