Why pizza? – recenzja gry. Fikuśne dostarczanie pizzy

Chociaż raz w życiu chciałabym być dostarczycielem pizzy. Zobaczyć, jak to jest, kiedy trzeba na czas przywieźć fast food. Taką możliwość pracy zaserwowało mi studio Marginal act w ich grze Why pizza?. Jak sobie poradziłam? 

W swoim małym dorobku geeka miałam styczność z przeróżnymi produkcjami. Mogłam już być mechanikiem, kierowcą tira, a nawet kucharzem. Niemniej, to ta niepozorna platformówka przyciągnęła mnie na długie godziny.

Pizza? Majonez? Keczup?

W grze wcielamy się w dostawce fast foodów. Co ciekawe możemy na starcie zdecydować, co będziemy dostarczać. Do wyboru mamy m.in.: pizzę, majonez, keczup, a nawet ogórek. Zdecydowałam się na włoski przysmak (tylko nie hawajska!). Żeby było zabawniej, wcale moja postać nie przypominała typowego pracownika pizzerii. Bohater wyglądał, jak zmutowana żyrafa, która zamiast głowy miała pizzę! Kosmos!

Pewnie zastanawiacie się, czy dało się tym potworem sterować. A no się dało! Chociaż miałam wrażenie, że prawa fizyki nijak tutaj obowiązywały podczas sterowania. W trakcie przechodzenia poziomu możemy swoją postacią robić dosłownie wszystko np. fikołki w tył lub w przód. Ważne, aby po drodze omijać niebezpieczeństwa takie, jak: potwory, kolce, czy lawy. Jeśli wpadnie się od razu do lawy, to cofa nas do początku poziomu. Przez pierwsze godziny notorycznie traciłam życie, bo musiałam okiełznać zmutowaną postać. Szkoda, że nie ma checkpointów, bo zdecydowanie ułatwiłoby to rozgrywkę.

Zwariowany świat

Wspomniałam już o sterowaniu oraz niebezpieczeństwach czyhających na dostawcę. Jednakże trzeba zauważyć, że każda mapa jest fantastycznie stworzona. Dominują tutaj kolorowe elementy, co nadaje wirtualnemu światu życia. Ono dosłownie pochłania gracza, jak ser na świeżutkim cieście do pizzy.

Muszę przyznać, że zaimplementowana pomoc w grze wielokrotnie uchroniła mnie od stracenia życia (na samym początku główny bohater ma 3 serduszka). Dzięki dłoni, która pojawia się po naciśnięciu lub przytrzymaniu przycisku, można uchronić się od katastrofy. Ta przydatna funkcja pozwala wystrzelić naszą postać w dowolnym kierunku lub pomóc wspiąć się na jakiś budynek. Jest to dosyć zwariowany sposób, ale bardzo przydatny. Jednakże liczba ruchów jest ograniczona, więc trzeba je mądrze używać.

Serce poproszę

Twórcy gry postarali się także o to, aby nasza postać rozwijała się wraz z postępem w rozgrywce. Tym samym za zdobyte coiny możemy np. zwiększyć swoje HP. Innym razem zgromadzone oszczędności dadzą nam możliwość wykupienia dodatkowego ruchu dłoni. Co jest bardzo przydatne, ponieważ kolejne poziomy są naprawdę trudne. Sama miałam trudności z niektórymi mapami. Wtedy rozgrywka znacząco się wydłuża. Niekiedy nawet wkurzałam się i robiłam sobie przerwy. 

Jeżeli jesteś graczem, który uwielbia znajdźki, to w Why pizza? odnajdziesz swoje miejsce. Na każdym lvl są ukryte przejścia razem z nagrodą.

Jeden dostawca, drugi dostawca

Mimo że, tytuł ten jest grą indie, to twórcy zaimplementowali lokalny multiplayer. Zatem jeżeli przyjdzie do nas znajomy, to fajną odskocznią od dnia codziennego, jest wspólne dostarczanie pizzy lub innych smakowitych rzeczy. 

Wszystko to będzie okraszone miłą dla ucha muzyką oraz chęcią dostarczenia jedzenia szybciej niż przeciwnik.  

Podsumowując, Why pizza? to interesujący tytuł, który łączy platformówkę z elementami zręcznościowymi. Grając na Nintendo Switch, nie uświadczyłam spadku klatek, które mogłyby utrudnić przechodzenie map. Co więcej, myślę, że produkcja wciągnie graczy na długie godziny, bo ja nie mogłam się oderwać od dostarczania pizzy w tym fikuśnym świecie.

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

Chcesz być na bieżąco, a nawet wiedzieć więcej o grach, komiksach, serialach lub filmach? GraPodPada.pl jest miejscem, gdzie znajdziesz informacje tworzone przez pasjonatów dla… graczy, czytaczy i oglądaczy ! Reprezentujemy różne opinie, patrząc na popkulturę z wielu perspektyw! Dlatego codziennie spodziewaj się treści wysokiej jakości i odnajduj interesujące Cię recenzje i informacje. Grasz w to? GraPodPada.pl to miejsce dla Ciebie… to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl