MIEJSCE DLA KAŻDEGO GRACZA

Previous slide
Next slide

Rodzinka Rządzi – recenzja filmu. Bobasy w garniturach

Po pięciu latach od premiery Dzieciak Rządzi fani bobasów w garniturach otrzymali kontynuację. Ta nietuzinkowa komedia z niebywałym humorem ponownie zabiera nas do świata wykreowanego przez Toma McGratha.

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Galapagos, mogłam nadrobić kinową zaległość i przekonać się, że w bobasach siła!

Rodzinka Rządzi – recenzja filmu. Bobasy w garniturach

Każdy kiedyś dorasta

W pierwszej części oglądaliśmy perypetię małego Tima z dzidziusiem Tedym, który okazał się szefem bobasów. Natomiast w kontynuacji mamy już do czynienia z bohaterami, którzy już dorośli, a nawet założyli rodziny (Tim ma córkę Tinę). Na domiar złego bracia są pokłóceni i nie rozmawiają ze sobą. Niemniej zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a jest to wspaniały czas na zgodę. Za sprawą Tiny (tak, to dziecko również ma predyspozycje, jak wuj Ted i pracuje w BabyCorp) w domu pojawia się wujaszek.

Eliksir młodości

Kiedy już wszyscy są na miejscu, to pewnej nocy Tim odkrywa, że jego mała córeczka potrafi mówić i chodzić! Co więcej, ma prośbę do braci, aby Ci odłożyli kłótnie na bok i pomogli jej oraz korporacji, w której pracuje – zapobiec zamiany uroczych dzieci w nieznośne bachory. W tym celu przekazuje im fiolkę z płynną cieczą, która gwarantuje im powrót do dziecięcych lat. Oczywiście nie obyło się bez ponownej sprzeczki wśród rodzeństwa, a nawet rękoczynów! Koniec końców obaj piją eliksir młodości. Ted znów staje się uroczym bobasem o blond włosach, a Tim jego starszym bratem (takim samym, jak w Dzieciak Rządzi).

Misja: uratować bobasy i…

Od momentu zażycia magicznej mikstury, tak naprawdę zaczyna się przygoda. Trzej muszkieterzy-bobasy (Tim, Ted i Tina) przedostają się do tzw. szkoły. Budynek ten skupia wszystkich uczniów z miasta oraz okolic. Zaczynając od bobasów, a kończąc na starszych uczniach. Co ciekawe jedynym nauczycielem jest Dr Amstrong, a placówka jest niebywale rozwinięta technologicznie (najlepszy sprzęt m.in. ekrany, ławki i chodzące roboty). Trójka bohaterów z łatwością przedostaje się do środka i wykonują swoją tajną misję. Przy okazji Ted z biegiem czasu odkrywa (uwaga na spojler!), że tak naprawdę dyrektor, to bobas w ciele zmechanizowanego człowieko-robota. Czarny charakter chce otumanić dorosłych za pomocą aplikacji do robienia zdjęć swoim pociechom. Cały ten eksperyment ma być zrealizowany na teatrzyku dzieci.

Przy okazji dorosłych

(Uwaga spojler!) Na szczęście film kończy się happy endem, na którym udaje się uratować zarówno bobasy, jak i rodziców. Mam nadzieję, że nigdy nie będzie takiej sytuacji, że którakolwiek aplikacja w telefonie zapanuje nad naszymi umysłami. Byłby to horror przez duże H! Wracając jednak do recenzji. Można też stwierdzić, że nie tylko rodzice zostali tutaj uratowani. Ta przygoda pomogła zjednoczyć i pogodzić zwaśnionych braci. Ukazać tak naprawdę ważną wartość w życiu każdego z nas, jaką jest rodzina. Jaka ona by nie była, to ma się ją jedną  i trzeba pielęgnować nasze relacje.

(Bobas)tyczna animacja

Animacja jest szeregiem wspaniałych i zabawnych scen, które wywołały u mnie uśmiech na twarzy. Nie wyobrażam sobie oglądać bajki bez dubbingu, więc w tym przypadku również odtworzyłam produkcję z polskimi aktorami. Na wyróżnienie zasługują: Lidia Sadowa (Janice Templeton), Krzysztof Szczepaniak (Nathan) i Sebastian Perdek (burmistrz Jimbo).

Oprócz interesujące fabuły, mamy też przyjemne dla ucha udźwiękowienie. Nie raz i nie dwa, a nawet trzy razy podrygiwała mi noga w rytm muzyki. Melodie były skoczne oraz energiczne. Poza tym, kto nie zna Hansa Zimmera, niech pierwszy rzuci kamień. Miód na moje uszy!

Dodatkowo na płycie Blu-Ray, którą otrzymałam, są dodatki specjalne. Na ekstra zawartość zalicza się film krótkometrażowy (Precious Templeton: Opowieść Kucyka) oraz Nigdy nie dorastaj: duże dzieciaki, które stworzyły film Rodzinka Rządzi (zajęcia plastyczne Szefa Bobasa i teledysk Together We Stand).

Podsumowując, Rodzinka Rządzi to bardzo dobra kontynuacja, która posiada w sobie ważne wartości. Animacja ukazuje problemy rodzinne oraz ich szczęśliwe rozwiązania. Tytuł przyciągnie zarówno najmłodszych, jak i starszych widzów poprzez swoją prostotę. Ja będę miło wspominać bobasów w garniturach, a wy?

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

GraPodPada.pl to miejsce, gdzie przy jednym stole siedzą konsolowcy, pecetowcy, komiksiarze, serialomaniacy i filmomaniacy. Tworzymy społeczność dla wyjadaczy, jak i niedzielnych graczy, czytaczy i oglądaczy. Jesteśmy tutaj po to, aby podzielić się z Tobą naszymi przemyśleniami, ale również, aby pokazać Ci, że każda opinia ma znaczenie, a wszyscy patrzymy na współczesną popkulturę kompletnie inaczej. Zostań z nami i przekonaj się, że grapodpada.pl to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl 

OBSERWUJ NAS

UDOSTĘPNIJ
UDOSTĘPNIJ