REKLAMA

Diablo IV: Lord of Hatred już dostępne w sprzedaży. Blizzard i Korn prezentują utwór „Reward the Scars”

Damian Daszek

Opublikowano: 30 kwietnia 2026

Spis treści

Studio Blizzard Entertainment zaprezentowało teledysk do utworu „Reward the Scars”, stworzonego przez legendarny zespół Korn. Premiera klipu towarzyszy debiutowi dodatku Diablo IV: Lord of Hatred, który trafił do sprzedaży 28 kwietnia 2026 roku.

Nowy utwór to pierwsze od ponad czterech lat premierowe nagranie zespołu Korn i jednocześnie element promocji najnowszego rozdziału mrocznej sagi Blizzarda.

Obejrzyj teledysk „Reward the Scars”:

 

Muzyka i Diablo w jednym klimacie

„Reward the Scars” czerpie z charakterystycznego dla obu marek mroku, intensywności i emocjonalnego ciężaru. Utwór skupia się na konsekwencjach walki – bólu, przetrwaniu i przemianie, co bezpośrednio koresponduje z tematyką dodatku.

REKLAMA

Lider zespołu, Jonathan Davis, podkreśla, że współpraca była naturalna:

„Gram w Diablo od lat, więc wkroczenie do tego świata w roli twórcy przyszło mi naturalnie. Zawsze czułem więź z mrokiem tej gry i ideą mierzenia się z tym, co kryje się w cieniu.”

Z kolei Kevin Bjelajac z Blizzarda zaznacza, że zarówno Korn, jak i Diablo poruszają się w podobnej przestrzeni tematycznej – walki z mrokiem i konsekwencjami własnych decyzji.

Dodatek Lord of Hatred już dostępny

Diablo IV: Lord of Hatred to drugi dodatek do gry i jednocześnie finał sagi Age of Hatred. Rozszerzenie jest już dostępne w sprzedaży na wszystkich platformach.

Fabuła skupia się na ostatecznej konfrontacji z Mefistem – Władcą Nienawiści, którego wpływ może pochłonąć całe Sanktuarium. Gracze muszą zmierzyć się z konsekwencjami swoich wcześniejszych decyzji i podjąć wybory, które zadecydują o losie świata.

Korn wraca z nową muzyką

Dla fanów muzyki to również ważny moment – „Reward the Scars” to pierwszy nowy utwór Korn od ponad czterech lat. Zespół, który sprzedał ponad 40 milionów albumów i zdobył nagrody GRAMMY, od dekad kształtuje scenę nu-metalu i pozostaje jedną z najbardziej wpływowych formacji w gatunku.

Debiut utworu na żywo miał miejsce podczas festiwalu Sick New World, a oficjalny teledysk rozwija jego koncepcję, łącząc muzykę z mroczną estetyką świata Diablo.

Damian Daszek

Gram, czytam, piszę i gadam, mogę też coś zaśpiewać, ale na pewno nie będę tańczyć, bo nie chcę nikomu zrobić krzywdy... Jestem przyjacielem z sąsiedztwa, z rodu Targaryenów, który nosi na plecach dwa miecze, a za paskiem jeden świecący. Na głowie mam za to kowbojski kapelusz, a na szyi łańcuszek z pierścieniem władzy – innymi słowy niezły ze mnie geek!

REKLAMA

Rekomendowane artykuły

logo star wars

„Star Wars: Fate of the Old Republic” nie będzie gigantycznym RPG.

„Star Wars: Fate of the Old Republic” nie będzie gigantycznym RPG.
stuart nie ratuje wszechświata

„Stuart nie uratuje wszechświata” z pierwszym zwiastunem.

„Stuart nie uratuje wszechświata” z pierwszym zwiastunem.
Subnautica 2- pierwszy pokaz rozgrywki

Subnautica 2 gotowe do startu.

Subnautica 2 gotowe do startu.
crimson desert key art

Pearl Abyss planuje rozwijać Crimson Desert.

Pearl Abyss planuje rozwijać Crimson Desert.
Lies of P key art

Kontynuacja Lies of P weszła w fazę pełnej produkcji

Kontynuacja Lies of P weszła w fazę pełnej produkcji

Pyrkon 2026: fantastyka bez granic wraca do Poznania

Pyrkon 2026: fantastyka bez granic wraca do Poznania