Previous slide
Next slide

Black Friday – recenzja gry planszowej. Do pełnego wózka.

Co prawda Black Friday już za nami, ale na horyzoncie święta. Co kupić najbliższym? Co sprawi uśmiech na ich ustach? Cóż, prawdopodobnie nowy telefon, laptop czy aparat. Gotowi? To wózki przed siebie i zbieramy najlepsze fanty!  

Dzięki uprzejmości Trefl mogłam poczuć się, jak w prawdziwym markecie i wyciągnąć naprawdę fajne gadżety.  

Banalne, ale jakie dobre

Black Friday jest przystępny dla każdego gracza. Zawodnicy powinni mieć przynajmniej dziesięć lat. Cała rozgrywka może trwać od 45 minut do nawet godziny. Maksymalnie mogą bawić się 4 osoby.  

Twórcy planszówki zapraszają nas do wzięcia udziału w szalonej wyprzedaży i muszę przyznać, że zrobili to z dobrym smakiem. Zawartość opakowania to: plansza, 4 wózki, 4 planszetki graczy, 54 sprzęty, 36 dużych list zakupów, 20 małych list zakupów, 18 kuponów, 96 banknotów i instrukcja. Celem w rozgrywce jest jak najszybsze zrealizowanie 7 listów zakupów. Finalnie liczone są punkty za realizacje listu oraz uzyskane kupony. Ten, kto ma najwięcej, wygrywa. 

Uwaga! Możemy wziąć do wózka ograniczoną liczbę rzeczy. Ważne, aby zabierać ze sobą tylko te najpotrzebniejsze produkty. 

Co ciekawe, w tytule nie uraczymy żadnej kostki do gry. Mamy z góry narzucone ruchy (ruch o maksymalnie 3 pola, pobranie 1 sprzętu z półki, czy wykonanie akcji pola specjalnego). Co więcej, w swojej turze każdy zawodnik musi wykonać 2 ruchy (można dwukrotnie wykonać tę samą zagrywkę).  

Nic za darmo

Na samym początku gry każdy z uczestników otrzymuje 20$ w dowolnych nominałach. Pieniądze przydadzą się na zakupy. Zebrane przedmioty trzeba jak najszybciej przetransportować do miejsca z kasami i tam za nie zapłacić. Fajnym pomysłem było zaimplementowanie w planszówce pól specjalnych. Jednym z nich jest bankomat. Kiedy gracz stanie w tym miejscu, to w swojej akcji może pobrać dodatkowe 10$. Przyznam szczerze, że ekstra gotówka przydała się, ale czasami łapałam się na tym, że stawałam przy kasie, nie mając żadnego szmalu! Tym samym przeciwnik z łatwością wychodził na prowadzenie.  

Drugą interesującą funkcją było zwracanie przedmiotów. Kiedy na planszetce mieliśmy za dużo gadżetów, to stojąc w tym miejscu, można było je po prostu oddać. W ten sposób w wózku zwalniało się miejsce na inne rzeczy.   

Janusz biznesu

Crème de la crème tej produkcji to kupony. Te „jokery” w grze można otrzymywać za każdym razem, gdy lista zakupów była wykonana. Czasem udawało mi się uzyskać np. mikrofalę, którą potrzebowałam do kolejnych zadań. Tym samym rachunek w kasie też był pomniejszony o dany produkt. Bardzo często pomagało mi to w ukończeniu zadania, ponieważ zawsze brakowało mi pieniędzy. Byłam Januszem biznesu.  

Moja taktyka i tak kończyła się na tym, że najpierw zbierałam te najtańsze gadżety. Następnie szybko przemieszczałam się do bankomatu i zbierałam najdroższe okazje. 

Tu jest jakby luksusowo

Muszę przyznać, że gra planszowa jest zrobiona z naprawdę solidnego materiału. Umieszczone grafiki na planszy, kartach, banknotach itd. są wydrukowane z należytą starannością. Ilość detali jest mega czytelna, a przedstawione gadżety naprawdę kuszące. Koniec końców nie wiedziałam, czy zdecydować się na kolumnę głośnikową, czy mikrofalę. Wózki przypominające te sklepowe również skradły moje serce. Po prostu lubię takie smaczki w planszówkach. Mogłam poczuć się, jakbym była w luksusowym markecie.  

Podsumowując, Black Friday jest tytułem, w którym nie będziecie narzekać na zakupy, a wręcz przeciwnie – zapragniecie ochoczo zbierać okazje. Planszówka jest fajną alternatywą do spędzenia czasu z drugą połówką lub w gronie najbliższych. Osobiście bawiłam się świetnie i jeszcze nie raz wybiorę się do tekturowego sklepu po ciekawe gadżety. To co? Widzimy się między alejkami?  

Za przekazanie gry do recenzji dziękujemy wydawnictwu Trefl

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

Chcesz być na bieżąco, a nawet wiedzieć więcej o grach, komiksach, serialach lub filmach? GraPodPada.pl jest miejscem, gdzie znajdziesz informacje tworzone przez pasjonatów dla… graczy, czytaczy i oglądaczy ! Reprezentujemy różne opinie, patrząc na popkulturę z wielu perspektyw! Dlatego codziennie spodziewaj się treści wysokiej jakości i odnajduj interesujące Cię recenzje i informacje. Grasz w to? GraPodPada.pl to miejsce dla Ciebie… to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl