Previous slide
Next slide

Amazing Spider-Man 2099 – recenzja komiksu. Przyszłość jest dziś młody człowieku!

Kolejny miesiąc, kolejne wydanie z serii Amazing Spider-Man od Egmontu. Run Nicka Spencera złapał przeżywa ostatnio spadek formy, czego mogliście dowiedzieć się z moich poprzednich recenzji i to właśnie w Amazing Spider-Man 2099 upatrywałem szansę na lepsze czasy dla fanów Pająka. Czy faktycznie dostaliśmy komiks lepszy niż poprzednie?

Podziel się ze znajomymi:

Przyszłość jest zagrożona!

Nie mówię o naszej przyszłości, chodź o tym na pewno, można by napisać długi tekst, ale skupmy się na tej Petera Parkera. Jego światu grozi niebezpieczeństwo (po raz kolejny), a to przez… Miguela O’Harę! Dobrze, właściwie nie przez niego, a przez to, że jego rzeczywistość zaczęła się rozpadać. Jak możecie wiedzieć lub nie, O’Hara to przyjazny Człowiek-pająk z sąsiedztwa, tylko że z 2099 roku. Trafia on do teraźniejszości Petera, żeby poprosić go o pomoc. „Nasz” Spidey ma na głowie międzynarodowy kryzys i codzienne kłopoty Nowego Jorku, ale to nie oznacza, że nie zaangażuje się w tę sprawę. Mało tego, będzie nawet współpracował z Victorem Von Doomem! Więcej Wam nie piszę, musicie to przeczytać i przekonać się sami!

Fabuła, którą chcesz poznać

Fabuła przedstawiona w poprzednich tomach doprowadziła mnie do stanu, w którym marudziłem na lewo i prawo — a już szczególnie numer szósty — to był bezczelny filler, który zatrzymał tę rozpędzoną historię. Na szczęście tym razem Spencer stworzył historię, która na pewno jest pośród najlepszych z tego runu. Czytając, miałem ochotę jak najszybciej dotrzeć do końca, żeby wiedzieć co będzie dalej. To dla mnie bardzo ważne, żeby scenarzysta komiksu umiał      zainteresować i spowodować, że chwile spędzone na lekturze, będą czystą przyjemnością. Multiwersum jest tutaj zastosowane znacznie lepiej, niż w MCU (musiałem pozwolić sobie na ten przytyk), a losy Petera Parkera i Miguela O’Hary idealnie się łączą. Tak jak wcześniej pisałem, autor wkomponował w te przygody także postać Victora Von Dooma, co w ciekawy sposób połączono z międzynarodowym konfliktem. Jeżeli czujecie, że to za dużo dobroci, to co powiecie na to, że zobaczymy      tu również… Silver Sable? Tak jak w stosunku do Amazing Spider-Man: Rzeź absolutna miałem ogromne oczekiwanie i tak samo ogromnie się zawiodłem, tak tutaj zostały one spełnione z nawiązką! Dziękuję Pan Spencer!

Kreska niby ładna, ale…

Mam jeden zarzut do panów Jana Bazaldua i Paricka Gleasona. Dlaczego wszystkie postacie kobiece mają przerysowane kształty? Przypominam, że ten run oryginalnie powstawał w 2018, więc nie jest to żadna prehistoria, a Teresa Parker wygląda, jakby jej kostium miał zaraz wybuchnąć w obszarach klatki piersiowej. Już w tamtym roku dużo mówiło się o szkodliwości social mediów, czy mediów ogólnie i kreowania sztucznego idealizmu w wyglądzie kobiet. O tym, jak potrafi to wpłynąć na psychikę nie tylko dorosłych, ale także co może nawet bardziej alarmujące, na młodzież, dla której okres dojrzewania potrafi być wystarczająco stresujący. Rzuca się to w oczy też dlatego, że w poprzednich tomach rysunki nie były tak skrajnie „przyozdobione”. Wielka szkoda, dlatego że całościowo kreska obydwu autorów wygląda naprawdę wspaniale i miło patrzy się zarówno na teraźniejszy Nowy Jork, jak i ten z 2099 roku.

Spider-Mana przygód ciąg dalszy

Amazing Spider-Man 2099  to na szczęście kolejny dobry tom w tej serii. Nick Spencer wrócił na właściwe tory i zawarte tutaj zeszyty ASM #32-36 to kolejna porcja dobrego scenopisarstwa i wciągające przygody Petera Parkera i Miguela O’Hary. Jeżeli tak jak ja, skończycie lekturę i poczujecie niedosyt to… mam dla Was dobrą wiadomość! Przed nami publikacja Amazing Spider-Man: Dranie i łajdacy, której już nie mogę się doczekać! Mam nadzieję, że i tym razem będę chłonął kartkę za kartką, a nie jak w przypadku Rzezi absolutnej kiwał głową z zażenowania. Na koniec, właśnie tego sobie i wam życzę! Pisał dla was wasz przyjazny redaktor z sąsiedztwa!

Dziękujemy wydawnictwu Egmont Polska za udostępnienie egzemplarza komiksu.

Galeria:

Podziel się ze znajomymi:

Udostępniam
Udostępniam
Udostępniam

O NAS:

Chcesz być na bieżąco, a nawet wiedzieć więcej o grach, komiksach, serialach lub filmach? GraPodPada.pl jest miejscem, gdzie znajdziesz informacje tworzone przez pasjonatów dla… graczy, czytaczy i oglądaczy ! Reprezentujemy różne opinie, patrząc na popkulturę z wielu perspektyw! Dlatego codziennie spodziewaj się treści wysokiej jakości i odnajduj interesujące Cię recenzje i informacje. Grasz w to? GraPodPada.pl to miejsce dla Ciebie… to miejsce dla każdego gracza.

Masz Pytania? Skontaktuj się z nami: kontakt@grapodpada.pl