REKLAMA

Nie będzie kontynuacji „Blue Prince”

Kamil Wandzel

Opublikowano: 10 grudnia 2025

Spis treści

Twórca gry Tonda Ros zdradził, że nie planuje prac nad kontynuacją swojego debiutanckiego przeboju. Pomimo sukcesu gry, deweloperowi zależy, by każde jego dzieło było samodzielne — spójne i kompletne, bez konieczności tworzenia sequeli. 

Świeżość!

Ros wyjaśnił, że woli porzucić dotychczasowe pomysły i tworzyć coś zupełnie nowego. „Mogę powiedzieć, że nigdy nie zrobię sequela do mojej pracy, bo kocham tworzyć coś, co stoi samodzielnie, a potem iść do czegoś zupełnie innego” — tłumaczy.  Dodał, że jego kolejny projekt już teraz zapowiada się zupełnie inaczej niż „Blue Prince”. „Prawdopodobnie nie będzie to nawet ten sam gatunek” — zaznaczył.

Decyzja ta może rozczarować fanów, którzy liczyli na rozwinięcie mrocznej, zagadkowej świata przedstawionego w grze. „Blue Prince” spotkał się z ogromnym uznaniem — krytycy doceniali oryginalność, jakość zagadek i atmosferę tytułu.

REKLAMA

Jednak dla Rosa priorytetem jest kreatywna niezależność oraz możliwość eksperymentowania. W rozmowie zaznaczył też, że sam tworzył grę przez osiem lat — dlatego kolejny projekt może pojawić się dopiero po długim czasie.

Jednocześnie autor nie wyklucza, że jego nowa gra może korzystać ze stylistycznych lub technicznych elementów, które sprawdziły się w „Blue Prince”. Ale z zastrzeżeniem: będzie to nowa przygoda, bez tytułu „Blue Prince 2”.

Źródło: playstationlifestyle

Kamil Wandzel

Jako dziecko jadłem kamienie stąd moja miłość do krasnoludów, patrząc na żelazny tron, czekam na powrót króla, a wyglądając za okno, odruchowo rzucam na percepcję. To cały ja, lubię uciekać w światy pełne magii, czy to na kartach książek, czy za pomocą konsoli (mam zielone serce!) i robię to zawsze, kiedy mam wolną chwilę. A i pamiętajcie... KRASNOLUDEM SIĘ NIE RZUCA!

REKLAMA

Rekomendowane artykuły

Diablo IV: Lord of Hatred już dostępne w sprzedaży. Blizzard i Korn prezentują utwór „Reward the Scars”

Diablo IV: Lord of Hatred już dostępne w sprzedaży. Blizzard i Korn prezentują utwór „Reward the Scars”

The Blood of Dawnwalker z datą premiery! Nowe RPG akcji od Rebel Wolves zadebiutuje we wrześniu.

The Blood of Dawnwalker z datą premiery! Nowe RPG akcji od Rebel Wolves zadebiutuje we wrześniu.
microsoft xbox

ID@Xbox Showcase 2026

ID@Xbox Showcase 2026

Assassin’s Creed Black Flag Resynced z dużymi zmianami.

Assassin’s Creed Black Flag Resynced z dużymi zmianami.

BioWare tłumaczy ciszę wokół Mass Effect 5.

BioWare tłumaczy ciszę wokół Mass Effect 5.
Dante z anime Devil May Cry

Devil May Cry: zwiastun 2.

Devil May Cry: zwiastun 2.