REKLAMA

Lasombra i Toreador w podstawowej wersji Vampire

Kamil Wandzel

Opublikowano: 18 września 2025

key art Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2
Spis treści

Wydawcy Paradox Interactive i White Wolf oraz deweloper The Chinese Room ogłosili, że klany Lasombra i Toreador będą dostępne w podstawowej wersji Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2. Decyzja ta jest odpowiedzią na krytykę ze strony graczy, którzy nie chcieli płacić dodatkowo za zawartość. Klany pierwotnie miała być dostępna jedynie w formie DLC lub w Edycji Premium.

Reakcje graczy przynoszą efekty

Studio ujawniło również dwa nowe pakiety fabularne. Loose Cannon i The Flower & the Flame – które trafią do graczy w 2026 roku w ramach Expansion Pass. Pierwszy pozwoli eksplorować Seattle w roli szeryfa Camarilli, natomiast drugi skupi się na Primogen Ysabelli Moore. Pakiety będą dostępne osobno lub w Edycji Premium, a ich premiera przewidziana jest na drugi i trzeci kwartał 2026 roku.

Marco Behrmann, wiceprezes White Wolf i producent wykonawczy Bloodlines 2, w oficjalnym oświadczeniu podkreślił:

REKLAMA

„Dziękujemy naszej społeczności za szczere opinie na temat Bloodlines 2 i Edycji Premium. Te opinie jasno dały nam do zrozumienia: Lasombra i Toreador powinni znaleźć się w grze podstawowej, więc właśnie to robimy. Chcielibyśmy również podziękować The Chinese Room za szybką realizację koncepcji pakietów fabularnych po premierze.”

Wydawcy opublikowali nowy zwiastun. Przybliża on świat gry i pozwala fanom zagłębić się w atmosferę Seattle przed premierą zaplanowaną na 21 października 2025 roku. Gra trafi na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Bloodlines 2 zaoferuje bogatszą zawartość po premierze dzięki pakietom fabularnym, które rozszerzą historię Phyre i ukażą Seattle Świata Mroku z perspektywy kluczowych postaci.

Droga do premiery była jednak wyjątkowo długa. Produkcja ogłoszona została w 2019 roku przez Paradox Interactive, pierwotnie z Hardsuit Labs jako deweloperem. Po licznych opóźnieniach i zmianach studia, w 2023 roku projekt przejęło The Chinese Room. Pomimo wcześniejszych przesunięć daty premiery. Gracze mogą teraz oczekiwać wydania gry w ciągu miesiąca, z pełnym dostępem do wszystkich głównych klanów już od startu.

Źródło: IGN

Kamil Wandzel

Jako dziecko jadłem kamienie stąd moja miłość do krasnoludów, patrząc na żelazny tron, czekam na powrót króla, a wyglądając za okno, odruchowo rzucam na percepcję. To cały ja, lubię uciekać w światy pełne magii, czy to na kartach książek, czy za pomocą konsoli (mam zielone serce!) i robię to zawsze, kiedy mam wolną chwilę. A i pamiętajcie... KRASNOLUDEM SIĘ NIE RZUCA!

REKLAMA

Rekomendowane artykuły

crimson desert key art

Crimson Desert zmienia się w Crimson Desert Enhanced.

Crimson Desert zmienia się w Crimson Desert Enhanced.
logo gamescom

Gamescom Opening Night Live 2026 za nami.

Gamescom Opening Night Live 2026 za nami.

Park rozrywki Dragon Ball powstanie pod Paryżem.

Park rozrywki Dragon Ball powstanie pod Paryżem.
Harry Potter Serial Key ART

Kit Harington nowym Gilderoyem Lockhartem.

Kit Harington nowym Gilderoyem Lockhartem.
dodatek pieśń przeszłości

Wiedźmin 4 dopiero w 2028 roku.

Wiedźmin 4 dopiero w 2028 roku.

Powrót do szkoły z Lenovo: SIX SEVEN za każde wydane 500 PLN!

Powrót do szkoły z Lenovo: SIX SEVEN za każde wydane 500 PLN!